Autor Wątek: Pozdrowienia z interstrefy  (Przeczytany 9654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« dnia: Wrzesień 26, 2006, 08:47:43 am »
Witam
Ponieważ komiks się już ukazał, podobno gdzies tam w świecie jest do zdobycia i coraz wiecej osób ma okazje się z nim zetknąć, prosiłbym o Wasze opinie dotyczące tej publikacji.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2006, 09:13:02 am »
Podobało mi się. Różnorodne scenariusze, ciekawie i sprawnie narysowane. Pozycja godna polecenia. Ale nie będę się za bardzo rozpisywał i chwalił, bo znowu xDrugiejSzansy powie, że mi Timof Daredevilami płaci za przychylne recenzje :evil:  :x
Najbardziej chyba podobała mi się "Operacja swoi". Końcówka lat 80-tych mi się przypomniała i sensacyjne komiksy Wróblewskiego...
Ode mnie plus.

Offline Maciej

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2006, 09:28:58 am »
Mi się najbardziej podobały 2 najstarsze plansze Zombiego, te z 1999 roku (lubiłem ten kreskowany styl)  i większość z tych malowanych ręcznie. Przerywniki są świetne, tak samo jak na stronie internetowej.

No to teraz czekam na Blera. 8)
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline ljc

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2006, 09:32:01 am »
Cytat: "Kingpin"
Ale nie będę się za bardzo rozpisywał i chwalił, bo znowu xDrugiejSzansy powie, że mi Timof Daredevilami płaci za przychylne recenzje :evil:  :x


nie zaprzeczasz?
tamtam!

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2006, 09:56:27 am »
Ja jestem nieprzekupny. Za komiksy od Timofa płaciłem jak każdy. Żadnych egz. recenzenckich itp...

PS. ale jak ktoś ma na zbyciu DD #84 vol.2 to chętnie kupię.

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:41:29 am »
Cytat: "Maciej"
Mi się najbardziej podobały 2 najstarsze plansze Zombiego, te z 1999 roku (lubiłem ten kreskowany styl)  i większość z tych malowanych ręcznie. Przerywniki są świetne, tak samo jak na stronie internetowej.

No to teraz czekam na Blera. 8)


Bler będzie cały namalowany, więc jest szansa, ze trafi w Twój gust Macieju. Niestety "kreskowany" styl porzuciłem wraz z rapidografami w okolicach 2000/2001, poniekąd dlatego, ze nie wszystkie historie dało się w ten sposób opowiadac, poniekąd ze wzgledu na możliwości poligrafii itd. Także dlatego, ze chciałem jeszcze spróbowac innych sposobów rysowania. Dokąd doszedłem, widac w zbiorku. Mam nadzieje, że jest nie najgorzej.

Offline Maciej

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:44:16 am »
Wiem, wiem.  8)
Kreskowanie zresztą chyba było bardziej pracochłonne.
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:53:13 am »
Cytat: "Maciej"
Wiem, wiem.  8)
Kreskowanie zresztą chyba było bardziej pracochłonne.


Technicznie nie było z tym takiego strasznego problemu. Najbardziej drażniące było jak w druku, tam, gdzie zrobiłes cieniutkimi kreseczkami szarość wychodziła ciemna plama, rysunkom zaczynało brakowac przejrzystości a niekiedy stawały się po prostu nieczytelne.  Nie ma nic gorszego od sytuacji, kiedy ogląda się własny, wydrukowany komiks i samemu trudno odgadnąc co własciwie jest na obrazku:)

Offline Maciej

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2006, 10:55:47 am »
Rozumiem. Ale teraz chyba, po tych kilku latach, są większe możliwości poligraficzne. W zombim kreskowanie bardzo ładnie wyszło.  A Hamleta będziesz kończył w tym stylu, czy od nowa narysujesz?
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2006, 11:13:17 am »
Cytat: "Maciej"
Rozumiem. Ale teraz chyba, po tych kilku latach, są większe możliwości poligraficzne. W zombim kreskowanie bardzo ładnie wyszło.  A Hamleta będziesz kończył w tym stylu, czy od nowa narysujesz?


Niestety jeszcze nie dane było mi ujrzec swojej antologii ( jednym słowem cały czas tu pisze o czyms czego jeszcze nie widziałem :)), więc nie wiem jak wyszło.
Hamleta trzeba będzie od nowa, troche błędów na które nie moge już patrzec tam jest i lepiej nie wypuszczac tak tego w świat. W sumie mam w teczce jakieś 20 plansz tej poprzedniej wersji.
Jak tylko uporam się z biezacymi rzeczami na pewno wezmę się i za ten temat. Timof jest bardzo przychylny temu komiksowi.

Offline Maciej

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2006, 11:17:16 am »
Oby czytelnicy byli równie życzliwi  :lol:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2006, 11:27:30 am »
Cytat: "Maciej"
Oby czytelnicy byli równie życzliwi  :lol:


Niektóre scenary Jerzego są jak wino. Ten już wystarczajaco długo się wyleżał:)

Offline Maciej

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2006, 07:28:01 pm »
http://relaz.o2.pl/ksiazka-art.php?id=1174

Oj Rafał, Rafał... nie dostaniesz się na studia młody człowieku  :lol:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline repek

Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2006, 11:18:39 pm »
Świetnie, że można zobaczyć Niobe w porządnych barwach. Poza tym - niestety nie rzucił mnie ten zbiór na kolana, choć cieszę się, że go mam i że stoi na półce zbierając te komiksy, które autor uznał na najważniejsze.

W tekście z relaza najbardziej rozśmieszył mnie fragment o tym, że Lost at sea ukaże się pod koniec roku. :)

Pozdrawiam

Rafał Szłapa

  • Gość
Pozdrowienia z interstrefy
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2006, 11:43:55 pm »
Cytat: "Maciej"
http://relaz.o2.pl/ksiazka-art.php?id=1174

Oj Rafał, Rafał... nie dostaniesz się na studia młody człowieku  :lol:


Macieju, nie ma się co martwic, już mi kumotrzy z licznej ekipki dopomogą, nie zgubię się w świecie:)
Co prawda mocy nie ma, jest tez sporo bezbarwności (w sumie jakies 44 strony z 76), ale za to "dobrze czuje się w róznych konwencjach rysunku", wiec nie pozostaje mi nic innego jak pielegnowac to dobre samopoczucie i rysować dalej, czasem nawet, cytując fachowca "kreskówkowo".
Nawiasem mówiąc debiutowałem w NF, ( juz wtedy rysowałem karygodnie:) w sierpniu 1994, ale kto by to spamiętał, na pewno nie recenzent, który miał wtedy 11 lat.