Autor Wątek: kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów  (Przeczytany 2445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Giovanii

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« dnia: Styczeń 10, 2005, 09:42:43 pm »
Dziś skończyłem czytać sobie tą książkę i chciaż to cieniutka literatura to nadaje się na kampanie do Mordki że hej
Oto mój pomysł:
Załozenia: 1.nie dzieje się to w Mordheim tylko w Nuln/innym mieście normalnym
                2. w fabułe niebęde wprowadzał, proszę sobie przeczytać ksiązkę
               3. wyobrażam sobie to tak: 2,3 lub 4 "dobre'' badny kontra skaveny mistrza gry,skaveny nie rozwijają się
Scenariusze:
1.Pazur Skavena:
dzieje się to w kanałach,oczywiscie wystarczy narysować je kredą na stole, nie trzeba tego modelować. w centrum komnata w której czeją główni przeciwnicy:Szczuro Ogry, Skawański Mag i ludzki informator(moze być jakiś templariusz czy coś takiego). Inni przeciwnicy są przedstawieni jako "beep y" jak Obcy w SpaceHulku. każdy zeton to od 0 do 4 Skavenów, ew NPC strażnik kanałowy co się przyłaczy do bandy.Ilośc żetonów zależna od MG.
2.Gutter Runners:
Skaveny chcą zemościć sie na bandach za porażkę w kanałach
scenariusz dzieje się w 4 kondygnacyjnej oberży (zasady walki w oberży są gdzieś w TC)
siły skavenów to Storm Verminy startujace z pivvnicy o raz zabójcy z dachu lub dowolnych okien 1 i 2 piętra. Można tak pokąbinować, ze częsc ludzi z bandy śpi w pokojach, częśc pije na dole-to juz zależy od mistrza gry....
3.Nocny Rajd
Skaveny chcą opanowac szkołe inżynierów, do której właśnie wpadli graczę
Teren: zamknięty teren twierdzy z dużym placem, duzo warsztatów, kużni i hal.
Siły skavenów znaczne-klan Inżynierów -min. miotecze ognia, i muszkiety ale przeszkadza im losowo paruszajacy sie czołg parowy w krórym siedzi szef skavenów i przypadkowo rozjeżdza swe szczury
4.Mnisi zarazy:
to krótka piłka-duża jaskinia pełna mnichów i jakiś ich szef -mag i artefakt do zniszczenia nic dodac nic ująć
....
zostały jeszcze scenariusze: Bestie z klanu Moulder i  2 częsciowy finał: bitwa o Nuln, ale o tym jutro bo mnie stary od kompa goni.
pozdr.
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Giovanii

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2005, 09:43:36 pm »
PRZEPRASZAM ZA ORTY. SPIESZYŁEM SIĘ!
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline drachenfeles

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2005, 11:10:40 pm »
A czytałeś scenariusz 'Witamy w Mordheim'?

Offline Wercyngetoryks

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2005, 09:05:55 am »
Dla mnie kompletne dno...Mordheim to Mordheim, a nie Nuln do tego za dużo zmian w zasadach i jak widze to czysta teoria...bo przygotowac takie tereny jakbys chiał, zgromadzić modele to troche plany na przyszłość... ;)

Offline Mistrz wałków :)

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2005, 12:33:19 pm »
Pomysł Ciekawy.. Ale żeczywiście trudny do realizacji
Kamil. (miszczu)

Offline Giovanii

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2005, 12:53:08 pm »
...
Co do realizacji to nie jest raczej zabójczo trudne.Trzeba tylko mieć pewną dozę wyobrazni. Mi osobiscie nie przeszkadzałoby gdyby kanały/jaskinia/budynki były na rysowane na stole/na papierze. Przecież w HeroQuesta dało się grac pomimo że była tam plansza a nie 3 wymiarowa makieta.
...
http://www.swistak.pl/uzytkownicy/Giovanni4.html  <---Garść historycznych książek:)

Offline Wercyngetoryks

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2005, 01:06:03 pm »
Cytat: "Giovanii"
...
Co do realizacji to nie jest raczej zabójczo trudne.Trzeba tylko mieć pewną dozę wyobrazni. Mi osobiscie nie przeszkadzałoby gdyby kanały/jaskinia/budynki były na rysowane na stole/na papierze. Przecież w HeroQuesta dało się grac pomimo że była tam plansza a nie 3 wymiarowa makieta.
...


Tylko wtedy to już nie bedzie gra Mordheim tylko....coś tam.
 
Pomijajac już, że gry proksami na planszy na której trzeba sobie wyobrażać, że właśnie przed moim modelem stoi dwupiętrowy budynek nie są zbyt emocjonujace i wciągajace (pomijam już zasady wspinaczki, większego pola widzenia dla modeli strzelających stojacych na budynku itp.) Albo gramy w bitewniaki na odpowiednio przygotowanej makiecie, albo w gry planszowe...łączenie tych dwóch rodzajów gier to nie najlepszy pomysł. :!:

Wg mnie powinno to być Mordheim wzbogacony/zmieniony o pewne zasady, odmienną fabułe itp....a nie pewne zasady wzbogacone o podstawowe zasady gry w Mordheim!!!

Offline nahar

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2005, 12:40:19 pm »
Zrobienie tunieli to pikus.
Na karton naklejasz sciany (z kartonu - jesli lochy) i masz. Oczywiscie po pomalowaniu. Jak tunele w skale to troche gorzej ale tez da sie zrobic - styropian + gips.

W sumie w 2-3 osoby w weekend da sie zrobic całkiem fajną makietę.
paweł

Offline Mistrz wałków :)

kampania do Moedki na post. Zabójcy Skavenów
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2005, 09:33:29 am »
Cytuj
Zrobienie tunieli to pikus.
Na karton naklejasz sciany (z kartonu - jesli lochy) i masz. Oczywiscie po pomalowaniu. Jak tunele w skale to troche gorzej ale tez da sie zrobic - styropian + gips.



Można tez do tego użyć pudełek np. po butach.. łacząc je i wypełniając ściankami wewnątrz mamy podziemia w dosłowne 5 min.
Kamil. (miszczu)

 

anything