trawa

Autor Wątek: [Mag] Mag Przebudzenie  (Przeczytany 2670 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AureliaGiovanni

[Mag] Mag Przebudzenie
« dnia: Kwiecień 21, 2006, 09:27:35 am »
A może kiedyś...
stanie sie cud, a z jego ognia narodzi sie ptak , co płomieniami wyznaczy ślad. Ścieżką tą pośród gwiazd przekorczymy bramy swoich ciał i ruszymy  ku przeznaczeniu , posród astralnych płomieni staniemy na przeciw nim..........
Przedwiecznych Twierdz , których wołania wzywa nas, śniących na jawie ludzi mas.......... i rzeknie do nas moc.
" Obudzicie się dzieci moje nadszedł wasz Czas "

Jestem Aurelia i pragnę załozyć post o Magu:Przebudzeniu. Pierwszym Tematem będzie temat Duchowych Twierdz, czym one są a poźniej rozwiną mam nadzieje wiecej tematów dzięki wam. Jeśli macie pytania co do Maga Przebudzenie, to piszcie do mnie. Na ile moja wiedza na to pozwoli, odpowiem. Sama tez z chęcią podsykutuje o Magu z Wtajemniczonymi.
ezeli czlowiek sadzi melony - zbiera melony. Jezeli sadzi groch - zbiera groch

Offline Adam Waśkiewicz

Uwaga moderatora
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2006, 09:51:54 am »
Po pierwsze: pisanie dwóch postów po sobie nie jest dobrze widziane - jeżeli masz coś do dodania do swojej poprzedniej wypowiedzi, korzystaj z opcji "Zmień".

 Po drugie: tematy proszę konstruować w sposób możliwie jednoznaczny, jasno określając, jakiego problemu (i ewentualnie - jakiego systemu) dotyczą.

 Poza tym witam na forum i zapraszam do wypowiadania się w toczonyh tu dyskusjach. Mam nadzieję, że obecni tu znawcy Maga (Teukros?) chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline AureliaGiovanni

:)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 21, 2006, 09:56:51 am »
Dziekuje Panie Adamie , bedę z całych sił starała sie dostosowywać do Regulaminu i etykiety ...

A wracając do Duchowych Twierdz ...
Z pradawnych Przekazów wiem że były one wynikiem Wielkiej Wojny , ktora stała sie przyczyną zniszczenia Atlantydy. Odłam magów , który pragną władzy nad Rzeczywsitością -Exarchowie- zbuntowali sie przeciw Konsylium i stworzyli Niebiańska Drabinę do Nadkrólestw, skad mogli już łatwo wypowiedzieć wojnę Bogom. Conyslium nie mogło stać bezczynnie , gdyż wiedzieli że ta Wojna moze mieć o wiele wieksze konsekwencje. Moze znieszczyc podstawy świata. Magowie wiec zebrali sie i uderzyli na Exarchów , wysoko w Nadkróestwach. Teraz Bitwa toczyła sie na trzech frontach - Exarchowie, Bogowie, Consylium. Sumą tej bitwy stała sie katastrofa na skale nie tylko globalną ale tez i astralną. Gniew bogów był tak wielki ze zmaganiami Magów że Rzeczywistość i Gobelin nie był w stanie tego wytrzymać. A Drabina do Niebios rozpadła się tworząc gigantyczną otchłań odgradzajacą na zawsze świat Podkrólestw od Nadkrólestw. Zostawiając tym samym wszytskich walczących odciętych od swego świata.Wielka bitwa i wyrwa w podtawie wszechświatów , spowodowała rezonans tez na ziemi , potężne monsuny zasnuły morza a sama wyspa Atlantydy na zawsze zniknęła w w sztormowych falach. Ci którzy zdołali przed katastrofą uciec z wyspy przetrwali.
Jednak na górze wojna toczyła sie dalej.
Wielka nicość która powstała na skutek rozpadu królestw zastygła w Rękawice która zamknęła przepływy mocy do niższych królestw. Dlatego tez w dalszym czasie mogło to doprowadzić do całkowitego zaniku magii na ziemi jak i istnienia Przebudzonych. Jednak jak mówią pradawne legendy w czasie kiedy toczyła się wojna z bogami, Piecioro największych mistrzów i założycieli Atlantydy , walczyli wtedy na Boskiej Drabinie , próbując zawrzeć jej wrota. W tym czasie nastąpił rozpad i Drabina rozpadła się, pozostawijac tch pięciu śmiałków zawieszonych w Nadkrólestwach, toczac tam dalej swa walke przeciw Exarchom – tym którzy zapoczątkowali wojne. Ponoc Mistrzowie ci wywalczyli sobie skawki Nadkrólestw gdzie każdy z nich swą wolą , zbudował wiezę w którą wlał całą swoją moc , wiedzę instynkt i cele. Wieze te miały stac się nie tylko duchową twierdzą przeciw Exarhom ale tez i duchowa matnią , latarnią , która wysyłała swe światło w Upadłe Królestwa, napełniając siłą Upadłych magów i dajac im szanse na przetrwanie. Piec Wież z pięci królów dawnej Atlantydy. Dziedzictwo , które pozostało na wieki. Dziectwo które miało być matką wszystkich nowych Przebudzonych. Duchowe Wieże były latarnią która przesyłała przez Otchłań swe wizje, do umysłów Spiących i jeśli ten posiadał w sobie ziarno wiary i Wiecznego Ognia w sobie, słyszał wołanie Duchowej Latarni. ......
ezeli czlowiek sadzi melony - zbiera melony. Jezeli sadzi groch - zbiera groch

Offline Szczur

Re: :)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2006, 10:45:28 am »
Trochę sprostowań poniżej

Cytat: "AureliaGiovanni"
Odłam magów , który pragną władzy nad Rzeczywsitością -Exarchowie- zbuntowali sie przeciw Konsylium


Litości. Oni byli jedną stroną w wojnie domowej na Atlantydzie, gdzie żadnego Konsylium nie było - drugą stroną kierowali atlantydzcy królowie.

Cytat: "AureliaGiovanni"
Teraz Bitwa toczyła sie na trzech frontach - Exarchowie, Bogowie, Consylium. Sumą tej bitwy stała sie katastrofa na skale nie tylko globalną ale tez i astralną. Gniew bogów był tak wielki ze zmaganiami Magów że Rzeczywistość i Gobelin nie był w stanie tego wytrzymać.


Nie wiem skąd tam wzięli się bogowie - raczej bym powiedział, że Exarchowie zajęli puste trony bogów. I wypadałoby być konsekwentnym i Konsylium w całej wypowiedzi pisać tak samo ;)

Cytat: "AureliaGiovanni"
Wielka nicość która powstała na skutek rozpadu królestw zastygła w Rękawice która zamknęła przepływy mocy do niższych królestw.


Rękawica jest pomiędzy Cieniem a rzeczywistością nie pomiędzy Nadkrainami na rzeczywistością.

Cytat: "AureliaGiovanni"
Jednak jak mówią pradawne legendy w czasie kiedy toczyła się wojna z bogami, Piecioro największych mistrzów i założycieli Atlantydy , walczyli wtedy na Boskiej Drabinie , próbując zawrzeć jej wrota.


Spadkobierców atlantydzkich królów.



A jaki sens tematu? Oprócz zaspoilerowania (bardzo niedokładnie) kawałka wstępu do nMaga?
I jak już porusza się temat o Strażnicach (Watchtower) to warto by od razu wspomnieć o Szóstej Strażnicy oraz odnieść się do niego dokładnie.
- Stary, co oni robią?
 - Chyba rzucają się gumowym kurczakiem.
 - O kur**..."
dwóch zszokowanych dresów, R-Kon 2004

Offline AureliaGiovanni

I widzisz ....
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2006, 10:53:47 am »
O to mi chodziło , moja wiedza jest jak jest , sprostowania konstruktywne;)
Jak chcesz to dodaj coś jeszcze , będę bogatsza o nową wiedzę ...
A jakbyś nie zauwążył Szczurku , to " jak mówią stare źródla :......
ezeli czlowiek sadzi melony - zbiera melony. Jezeli sadzi groch - zbiera groch

Offline AureliaGiovanni

Pytanie do Szczura
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 04, 2006, 09:11:17 pm »
Mam pytanie , jęsli tak dobrze znasz Maga , prosiłabym o nawiązanie do mojego postu o Mechanice Magii , byłabym bardzo wdzieczna
Pozdrawiam...
ezeli czlowiek sadzi melony - zbiera melony. Jezeli sadzi groch - zbiera groch