Autor Wątek: Polska muzyka  (Przeczytany 15472 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Polska muzyka
« dnia: Styczeń 12, 2005, 06:26:47 pm »
Dlaczego polski rynek muzyczny stoi na tak marnym poziomie?
Z powodu braku pieniędzy? Talentów?
Ignorowania artystów i promowania chały?

Offline śmigło

Polska muzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2005, 08:33:35 pm »
Cytuj
Dlaczego polski rynek muzyczny stoi na tak marnym poziomie?

- z powodu braku pieniedzy
- braku talentow
- ignorowania artystow i promowania chaly
- braku nowych pomyslow
- zrzynania przez rodzimych artystow z tego co aktualnie jest na topie (i to sie tyczy wszystkich gatunkow muzyki)
- no i w polsce scena jest zarezerwowana tylko dla dinozaurow, ktorzy obsadzili wszelkie mozliwe stolki - jak uslyszalem o reaktywacji kombi i wydaniu przez nich plyty, to spadlem z krzesla - przeciez za ta kase mozna by wypromowac o wiele swiezszego i moze bardziej odkrywczego artyste.
- opole/sopot to festiwale nie rozwijajace muzycznie spoleczenstwo, ale je chamujace i promujace wlasnie dinozaury.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline sas

Polska muzyka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2005, 08:42:56 pm »
zalezy o jakim gatunku mówisz ...

bo jesli chodzi o rocki/metale (wiem, ze jestem monotematyczny, ale tylko na ten temat moge sie wypowiedziec) to moim zdaniem ma sie on dobrze ... póki jest niszowy, tylko ludziom zalezacym na graniu, a nie kasie chce sie grac, a to co graja moim zdaniem bardzo sympatyczne jest.

a reszta muzyki ? nie slucham za bardzo ...

za to kolejny powód ... polacy staraja sie grac na poziomie zachodnim i przez to nawet naszej krajowej formy nie wyrabiaja
przyklad ... chociazby koledy ... podczas gdy za granica robione sa radosne banalne pioseneczki, u nas pani anna maria jopek próbuje pokazac jak to ladnie jazzowo spiewa i nagrywa jakies smety, których nie wiem kto slucha :]

i taka ciekawostka ? wiecie po ile kaset/plyt sprzedaja naziolowe zespoly ? podobno ostatnia plyta legionu rozeszla sie w nakladzie ....
30 000 plyt :] pani anna maria nie mogla do 15 dobic mimo poteznej reklamy ...
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Kormak

Polska muzyka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2005, 08:59:23 pm »
Może z metalem jest inaczej, ale polski rock zdycha. Fajne kapele można policzyć na palcu jednej ręki. Oczywiście nie mówię o zalewie dennych nu-metalowych straszydeł czy "grandżowych" zespolików grających gdzieś po klubach studenckich. Promowane w "mediach" pożal się Boże odkrycia w rodzaju Mold, Ptaky czy Coma? Nieporozumienie.
Czasami tęsknię za Illusion, chociaż to była też straszna wiocha.

Anonymous

  • Gość
Polska muzyka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2005, 08:59:30 pm »
Cytat: "sas"
zalezy o jakim gatunku mówisz ...
bo jesli chodzi o rocki/metale (wiem, ze jestem monotematyczny, ale tylko na ten temat moge sie wypowiedziec) to moim zdaniem ma sie on dobrze ... póki jest niszowy, tylko ludziom zalezacym na graniu, a nie kasie chce sie grac, a to co graja moim zdaniem bardzo sympatyczne jest.

Eee... Jakoś nie podzielam entuzjazmu...

Kormak - debiut Comy słyszałem i uważam, że jest całkiem interesujący.

Offline Kormak

Polska muzyka
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2005, 09:02:30 pm »
Może i sympatyczne, ale fatalne.

Offline Josef Knecht

Polska muzyka
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2005, 09:12:35 pm »
Dokładnie !
Zgadzam się z Kormakiem. O ile muzykę mają Ci panowie całkiem sympatyczną, to teksty są po prostu fatalne. No i z KATorżniczym się kojarzą. Fuj.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Anonymous

  • Gość
Polska muzyka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2005, 09:18:18 pm »
Hmm.. no nie wiem - płytę przesłuchałem kilka razy i (muzycznie) mnie poruszyła. W teksty się nie wsłuchiwałem, a płytę oddałem właścielowi :). Wspomnienie jednak pozytywne.
Jeśli chodzi o polski metal, to... Vader się wypalil, Behemoth chyba już też. Lux Occulta upadła, Misteria się rozpadła. Swego czasu przyjemne było Decapitated, jednak nie wiem jakie są późniejsze losy tej grupy.

Offline sas

Polska muzyka
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2005, 09:25:11 pm »
"Czasami tęsknię za Illusion, chociaż to była też straszna wiocha."

ale za to jaka ... RAZBORILO !!! :D

nie wiesz, czy sie da to z netu jeszcze sciagnac ?
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline zombie_dragon

Polska muzyka
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2005, 10:05:53 pm »
to nielegalna praktyka, której nikt tutaj nie popiera!

ale tak, da się ściągnąć wszystkie albumy
quote="śmigło"]no to bede emo-true-black-boy :D[/quote]

:D

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Polska muzyka
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2005, 10:43:58 pm »
Metal ma się dobrze o tyle o ile... po prostu nie ma go w mediach i dlatego może sobie pozwolić na bezkompromisowość.
Hip-hop też się rozwija, ale niestety w TV pokazują chałę i kicz krzywiąc obraz gatunku.
Reaktywacja Kombi to moim zdaniem porażka - ciekawe czy grają na weselach?
W Polsce po prostu nikt nie chce promować młodych, bo wytwórnie nastawione są na szybki zysk. Nawet trochę to widać w metalu: Pagan Records wybiera i rzeczywiście wydaje dobre kapele. Ale np. Metal Mind wydaje dużo i młody zespół musi mieć przygotowany naprawdę duży materiał (kontrakt obejmuje ileś-tam kawalków na płycie, a do tego kapele podpisują cyrografik od razu na parę [chyba dwie] płyty). Kontraktu zerwać nie mogą, bo ich na to po prostu nie stać, dlatego na gwałt muszą nagrać drugi materiał, co się odbija na jakości (ludzie sami przyznają, że muszą wbijać na siłe jakieś covery itd., zeby zapełnić płytę). Tak potraktowana kapela nie ma ochoty, żeby dalej się męczyć i nie ma za ciekawych perspektyw. Tym bardziej, że MM ma w zwyczju zawalać promocję (koncerty itd. sami dużo muszą załatwiać, a nie każdy jest operatywny).
Misteria nadal istnieje, tylko że w zmienionym składzie i nazywa się Mysteria (jakoś tak) - spięcia w zespole, a były perkusista był pomysłodawcą pierwotnej nazwy. Ale na wokalu dalej Maniek.

Offline Kormak

Polska muzyka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2005, 11:02:55 pm »
Cytat: "Josef Knecht"
Dokładnie !
Zgadzam się z Kormakiem. O ile muzykę mają Ci panowie całkiem sympatyczną, to teksty są po prostu fatalne

Nie zrozumiałeś mnie. Podam przykład mojego kolegi. Jest barfdzo sympatycznym człowiekiem i bardzo go lubię, ale robi muzykę i teksty tak ch****e, że można się załamać.

Cytat: "Artur Mathes"
Kormak - debiut Comy słyszałem i uważam, że jest całkiem interesujący.

No to nie mamy o czym ze sobą rozmawiać... sorry.

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Polska muzyka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2005, 12:45:14 am »
Coma to jeden z ciekawszych polskich debiutow zeszlego roku. Sledze ich kariere od dluzszego czasu, bo to zespol z Lodzi. Nie jest to zaden bojsbend z lapanki ani zespol, ktory ma plecy w jakiejs wytworni. Na debiutancka plyte pracowali w pocie czola. W Lodzi na ich koncerty przychodzilo po kilkaset osob. Na uzanie zasuguje wokal Roguckiego, ktory wokalnie sprawdza sie nie tylko w Comie (m.in. 1 nagroda na festiwalu piosenki aktorskiej).
Ze starego polskiego rocka jedna z niewielu osob, ktora nie schodzi ponizej pewnego (wysokiego) poziomu, jest Janerka.

Offline Josef Knecht

Polska muzyka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2005, 08:02:27 am »
Cytat: "Kormak"
Nie zrozumiałeś mnie. Podam przykład mojego kolegi. Jest barfdzo sympatycznym człowiekiem i bardzo go lubię, ale robi muzykę i teksty tak ch****e, że można się załamać.


Coż, w takim razie nasze opinie delikanie sie rożnią, ja uważam, że ze względu na muzykę możnaby tego zespolu posluchać, ale grafomaństwo i głębia tekstów tak bije po oczach, że co słabsi i przewrazliwienii wymiotują słowem. Identyczna sytuacja jak z Katem, takie utwory jak Odi Profanum Vulgus to majstersztyki, ale Kostrzewski awangardowym poeta nie jest ; ).

Jedyny utwór Comy, do którego zastrzeżeń nie mam to ten ostatni, bodajże 'Na luzie'. Nieźle odstaje treściowo od reszty płyty, wychodzacej z mroku notabene ; ).

A odnośnie słabej kondycji hiphopu, to rzeknę tylko, że lecę dziś po płytę Łony do Empika. To jest gość !
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Gollum

Polska muzyka
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2005, 10:30:33 am »
Talentów u nas bie brakuje. Problem to pieniądze i promocja. Gdy płyty są piekielnie drogie, wielu woli kupic coś pirackiego. A tam króluja kręcące tyłkami panienki, czegoś porządnego nie uświadczy.
Druga sparwa to radia i telewizje, które promują wspomniane wyżej dziewczątka. Nie uświadczy tam niczego innego. A tam, gdzie uświadczy, to radio takowe groszem nie śmierdzi i nie może się rekalmować.
No i wyrobienie słuchaczy. Większosc woli wspomniane wyżej, wiec dla tej większości tłucze się coraz to nowe płyty i składanki. A ambitna mniejszosć musi się zadowalać koncertami i ciułać na ksozmarnie drogie płyty i bilet, bo aby coś znaleźć, trzeba się najeździć.

 

anything