trawa

Autor Wątek: Polska muzyka  (Przeczytany 15473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline IkitClaw

Polska muzyka
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 11, 2005, 08:01:37 pm »
Polska scena muzyczna... hm... jakos w nią nie wierzę. Na szczęście pojawiają sie kapele, które choć chwilowo tą wiare mi przywracają. Np taki Horrorscope. Chyba pierwszy naprawde zawodowy polski trash jaki mi wpadł w ręce.

Offline Ymir

Polska muzyka
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 18, 2005, 03:20:15 pm »
Nie ma co. Z polską muzyką, nawet jeżeli chodzi o metal nie jest za różowo. Owszem, mamy świetne zespoły, utalentowanych muzyków i dlatego często może się wydawać że z polskim metalem jest w porzo. Ale liczy się też uznanie, jakie te zespoły zdobywają u fanów tej muzyki zagranicą. Nie mam tu na myśli wygrywania, tfu! Eurowizji jakimś np. power metalowym kawałkiem, ale trafienie do wąskiego grona znawców tej muzyki. Jeżeli chodzi o eksport muzyki, to jest on jak na wielkość Polski zdecydowanie zbyt słaby (PATRZMY NA SKANDYNAWÓW I UCZMY SIĘ!!!). Ale nawala niestety promocja, brak podejmowania ryzyka przez wytwórnie czy wreszczie brak środków. Rodzimy metal jest już zbyt długo ciągnięty tylko przez Behemotha i Vadera, a i tak fani tych zespołów poza Polską często nie wiedzą, że te zespoły są nasze (sam się z czymś takim spotkałem). Potencjał mamy, np. taki Asgaard - cudo niedoceniane nawet u nas, ba często nawet nie znane!
Inna sprawa to to, że w innych krajach metal ma swoich kilku komercyjnych przedstawicieli, którzy napędzają koniunkturę na konkretny gatunek. Podam przykład metalu klimatycznego, bo na nim się jako tako znam: Holandia - Within Temptation, Norwegia- Theatre of Tragedy, Wlk. Brytania - Paradise Lost, Finlandia - Nightwish, The 69 Eyes czy HIM. A u nas? Jakby zapytać przechodniów na ulicy, kto słyszał kiedyś o Desdemonie, Asgaardzie, Moonlightcie, Artrosis czy Delidghtcie?!

Ale mi monolog wyszedł :shock:
ou are playing for forgiveness
You cry for help
When your life is over who can tell
You can't change anything
Your life is just a dream
Nothing real nothing more
Nothing left cause

Offline greah

Polska muzyka
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 18, 2005, 03:30:11 pm »
Cytuj
Holandia - Within Temptation, Norwegia- Theatre of Tragedy, Wlk. Brytania - Paradise Lost, Finlandia - Nightwish, The 69 Eyes czy HIM. A u nas?
a u nas na szczęście nie ma piszczących babek i facetów, którzy śpiewają o pogrzebie serc (sic!)



tylko sosnowieckie K2 :badgrin:

Offline Ymir

Polska muzyka
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 21, 2005, 02:02:11 pm »
Cytuj
a u nas na szczęście nie ma piszczących babek i facetów, którzy śpiewają o pogrzebie serc (sic!)

To jest właśnie nasze polskie typowe myślenie. Przecież nikt nie mówi, żebyś słuchał komercyjnych doom/gotyckich zespołów. Chodzi o to, by takie w Polsce powstały albo zostały wypromowane i zaczęli ich słuchać ludzie normalnie np. lubujący się w popie, którzy nie widzą różnicy między The 69 Eyes a Britney Spears powiedzmy. Ty mógłbyś trzymać się od tego z dala, ja też bym tak zrobił. A w tym czasie taki polski The 69 Eyes napędzałby cały rynek metalowy, również tych ciekawszych zespołów.
ou are playing for forgiveness
You cry for help
When your life is over who can tell
You can't change anything
Your life is just a dream
Nothing real nothing more
Nothing left cause

Last Viking

  • Gość
Polska muzyka
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 21, 2005, 02:30:36 pm »
Co do Vadera, to ten zespół został dopiero wypromowany w USA, u nas  n (mam na myśli media komercyjne) cicho było i jest.
Pamiętam rok  1993 lub 1994, kiedy Vader grał jako suport Paradise Lost na sopockim molo. Chłopaki dali takiego czadu, że  Paradise Lost wypadł "bladziutko" a większość po Vaderze rozeszła się do domu. :D

Offline Raven

Polska muzyka
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 21, 2005, 02:52:25 pm »
Cytat: "Ymir"
Owszem, mamy świetne zespoły, utalentowanych muzyków
Gdzie?? :D :D :D
Cytuj
dlatego często może się wydawać że z polskim metalem jest w porzo.
Bo nie jest.  
Cytuj
Ale liczy się też uznanie, jakie te zespoły zdobywają u fanów tej muzyki zagranicą.
Wszyscy w stanach kochają Graveland, a w Europie Oi!ową Konkwiste 88 i Legion.
Cytuj
Ale nawala niestety promocja
I po co nam promocja, zgodnie ze słowami Sasa, Legion, bez żadnej reklamy sprzedaje w Polsce dwa razy więcej płyt niż taka Anna Maria Jopek...
Cytuj
Inna sprawa to to, że w innych krajach metal ma swoich kilku komercyjnych przedstawicieli, którzy napędzają koniunkturę na konkretny gatunek. Podam przykład metalu klimatycznego, bo na nim się jako tako znam: Holandia - Within Temptation, Norwegia- Theatre of Tragedy, Wlk. Brytania - Paradise Lost, Finlandia - Nightwish, The 69 Eyes czy HIM. A u nas? Jakby zapytać przechodniów na ulicy, kto słyszał kiedyś o Desdemonie, Asgaardzie, Moonlightcie, Artrosis czy Delidghtcie?!
Nie. Podobnie jak nikt u nas nie słyszał o Nightwishu czy Within Temptation. Chociaż nie, od kiedy Nightwish zaczął lecieć na Vivie, to parę osób, zadało mi pytanie czy słucham Najtłisza bo to taki fajny ostry metal, i moze mam ich jakies płyty. Takie życie. A nasz przemysł muzyczny ma dość  zespołów o poziomie muzycznym Najtłisza, nam trzeba dobrej muzyki do promowania, a nie komercyjnego chłamu...
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Clayman_

Polska muzyka
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 21, 2005, 03:10:34 pm »
Cytuj
Inna sprawa to to, że w innych krajach metal ma swoich kilku komercyjnych przedstawicieli, którzy napędzają koniunkturę na konkretny gatunek. Podam przykład metalu klimatycznego, bo na nim się jako tako znam: Holandia - Within Temptation, Norwegia- Theatre of Tragedy, Wlk. Brytania - Paradise Lost, Finlandia - Nightwish, The 69 Eyes czy HIM. A u nas? Jakby zapytać przechodniów na ulicy, kto słyszał kiedyś o Desdemonie, Asgaardzie, Moonlightcie, Artrosis czy Delidghtcie?!

no prosze,a jednak okazuje sie ze polacy nie sa wcale tacy glupi
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Ymir

Polska muzyka
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 21, 2005, 07:32:09 pm »
Cytuj
Ymir napisał:
Owszem, mamy świetne zespoły, utalentowanych muzyków  
Gdzie??    

W zasadzie jeżeli chodzi o metal klimatyczny... to na wyciągnięciu ręki.
Asgaard - zespół należący obecnie wg. mnie światowej czołówki.
Abused Majesty - dobry i z każdym rokiem coraz lepszy black metal
Via Mistica, Sui Generis Umbra, Desdemona, Artrosis, Delight, Lux Occulta, Neolithic, Riverside, Crionics, Aion. To przykłady zespołów mogących śmiało konkurować z przedstawicielami poszczególnych gatunków z innych krajów świata.
Cytuj
Cytat:
Ale liczy się też uznanie, jakie te zespoły zdobywają u fanów tej muzyki zagranicą.
Wszyscy w stanach kochają Graveland, a w Europie Oi!ową Konkwiste 88 i Legion.

WOW! I co? W Polsce wszyscy kochają 10 razy więcej fińskich kapel niz Finowie polskich (choć obawiam się, ze ta statystyka jest jeszcze gorsza).
Cytuj
Cytat:
Ale nawala niestety promocja  
I po co nam promocja, zgodnie ze słowami Sasa, Legion, bez żadnej reklamy sprzedaje w Polsce dwa razy więcej płyt niż taka Anna Maria Jopek...

Nie wypowiadam się w sprawach Legionu, bo nie lubię.
Mówisz o Polsce, w której rzeczywiscie kupujes sie duzo plyt rodzimych kapeli, a mnie chodzi o promocje zagraniczna, gdzie wypadamy mizernie. Od razu lepiej byloby, gdyby taka Desdemona oprócz 15 tys. płyt w Polsce (przypadkowe przykładowe dane) sprzedała i w Niemczech 3 tys. i w Czechach 1 tys. i w Holandii 2 tys. i w Austrii 1,5 tys. i w Szwecji 1 tys., etc. Jak np. norweska Tristania.
Warto zauważyc, ze na wschód od Niemiec, gdzie jest biedniej niz na Zachodzie, konczy sie dobra promocja. Nie dotyczy to tylko Polski. Ja np. nie znam żadnego dobrego gotyckiego czy doomowego rumuńskiego zespołu (kraj o ponad 20 mln. mieszk. - nie wierze, ze tam nikt nie potrafi zrobic dobrej muzyki).
Cytuj
Cytat:
Inna sprawa to to, że w innych krajach metal ma swoich kilku komercyjnych przedstawicieli, którzy napędzają koniunkturę na konkretny gatunek. Podam przykład metalu klimatycznego, bo na nim się jako tako znam: Holandia - Within Temptation, Norwegia- Theatre of Tragedy, Wlk. Brytania - Paradise Lost, Finlandia - Nightwish, The 69 Eyes czy HIM. A u nas? Jakby zapytać przechodniów na ulicy, kto słyszał kiedyś o Desdemonie, Asgaardzie, Moonlightcie, Artrosis czy Delidghtcie?!  
Nie. Podobnie jak nikt u nas nie słyszał o Nightwishu czy Within Temptation. Chociaż nie, od kiedy Nightwish zaczął lecieć na Vivie, to parę osób, zadało mi pytanie czy słucham Najtłisza bo to taki fajny ostry metal, i moze mam ich jakies płyty. Takie życie. A nasz przemysł muzyczny ma dość zespołów o poziomie muzycznym Najtłisza, nam trzeba dobrej muzyki do promowania, a nie komercyjnego chłamu...

Nie zgadzam się. Nam, jak i wszystkim potrzeba i dobrej muzyki do promowania i komercyjnego chłamu, który zasysałby forsę dla całego ogólnie zwanego metalu klimatycznego. To jest tendencja zauważalna dla wielu krajów. My nie mamy zespołów gotyckich, które byłyby polskimi Himami (owszem takimi, które moznaby nazwac tandeta czy cukierkowym metalem), mamy tylko tą "dobrą muzykę do promowania" (bez promocji  :( ) i stoimi w miejscu.
ou are playing for forgiveness
You cry for help
When your life is over who can tell
You can't change anything
Your life is just a dream
Nothing real nothing more
Nothing left cause

Offline chudzi_aty

Polska muzyka
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2005, 08:20:17 pm »
Sa dwie osoby ktore cenie z polskiej sceny muzycznej pierwszą z nich jest Kazik Staszewski. Gosciu ma w sumie dobre pomysly i nikt nie zaprzeczy, natomiast druga osoba jest Anna Maria (Rokita) Jopek, ją cenie za walory wokalne jakie posiada. Malo wokalistek te ów walory posiada.
nowu w zyciu ci nie wyszło!!!!

BlackRider666

  • Gość
Polska muzyka
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2005, 08:38:32 pm »
Moim zdaniem piractwo jest jednym z najważniejszych problemów rynku muzycznego w Polsce.

Offline Kormak

Polska muzyka
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 04, 2005, 09:46:20 pm »
Cytat: "chudzi_aty"
Kazik Staszewski. Gosciu ma w sumie dobre pomysly i nikt nie zaprzeczy,

Ja zaprzeczę. Kazik wypalił się już dawno temu. Po "12 groszach", teraz to już tylko zjazd po równi pochyłej.

Cytuj
natomiast druga osoba jest Anna Maria (Rokita) Jopek, ją cenie za walory wokalne jakie posiada. Malo wokalistek te ów walory posiada.

Oj spokojnie można wymienić kilka polskich wokalistek, które posiadają lepsze walory. Wokalne oczywiście. Chociażby Steczkowska czy Kayah (pomijając, że nagrywają papkę teraz) albo Fiolka (ale ona woli chyba imprezować).
Jopek to miła, sympatyczna osoba, ale sorry, jej muzyka to smooth-jazzowe brzdękolenie dla japiszonów z wielkich korporacji.

Offline Zibi

Polska muzyka
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 04, 2005, 09:59:28 pm »
Cytat: "Kormak"
Cytat: "chudzi_aty"
Kazik Staszewski. Gosciu ma w sumie dobre pomysly i nikt nie zaprzeczy,

Ja zaprzeczę. Kazik wypalił się już dawno temu. Po "12 groszach", teraz to już tylko zjazd po równi pochyłej.

Cytuj
natomiast druga osoba jest Anna Maria (Rokita) Jopek, ją cenie za walory wokalne jakie posiada. Malo wokalistek te ów walory posiada.

Oj spokojnie można wymienić kilka polskich wokalistek, które posiadają lepsze walory. Wokalne oczywiście. Chociażby Steczkowska czy Kayah (pomijając, że nagrywają papkę teraz) albo Fiolka (ale ona woli chyba imprezować).
Jopek to miła, sympatyczna osoba, ale sorry, jej muzyka to smooth-jazzowe brzdękolenie dla japiszonów z wielkich korporacji.

Jej, Kormak, ale Ty lubisz narzekac ;]

Kazik sie wypalil? Slyszales Czterdziesty Pierwszy? Jesli slyszales i podtrzymujesz zdanie to zaklinam Cie ;] Powiem tak, nie na darmo robilem prace na mature o analizie tekstow Staszewskiego, zeby go teraz nie bronic (to nic, ze analizowalem stare teksty) ;)

A co do Jopek to sie nie wypowiadam (prawie jej nie slyszalem), podobal mi sie projekt z Patem Mathenym.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Polska muzyka
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2005, 10:10:01 pm »
"Czterdziesty Pierwszy" to kawał dobrej płyty. Kormak - odpowiedź uzasadnij  :| .

Offline Kormak

Polska muzyka
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 04, 2005, 10:16:09 pm »
Wy też jakoś nie uzasadniacie, za co go tak lubicie. Już nie raz pisałem co mi się w ostatnich płytach Kazika i nie podoba (zastrzegam, aż do 12 Groszy nie miałem z nim problemu). Do kiepskiej muzyki i tekstów dochodzą jego grafomańskie felietony, z których wyłazi buractwo.

Zibi, dawaj, zaklinaj mnie. Potrafię się bronić.
Analiza tekstów Kazika na maturze... łał. Oryginalne.

Offline Zibi

Polska muzyka
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 04, 2005, 10:21:41 pm »
Cytat: "Kormak"
Zibi, dawaj, zaklinaj mnie. Potrafię się bronić.
Analiza tekstów Kazika na maturze... łał. Oryginalne.

Ironia? :)

Cytat: "Kormak"
Już nie raz pisałem co mi się w ostatnich płytach Kazika i nie podoba

Bylbys laskaw skopiowac?

Generalnie Staszewskiego cenie za teksty (tutaj sie mozemy pospierac), oryginalnosc, ciekawe aranzacje, przekaz i bezkompromisowosc.

 

anything