Autor Wątek: O.S.T.R.  (Przeczytany 16748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

O.S.T.R.
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 18, 2005, 11:17:57 am »
Musley,
nie czuje sie autorytetem w dziedzinie stylu wolnego, w hiphopie tez nie jestem szczególnie mocny (łatwo obnażyc moje braki w tym klimacie), no ale zabij mnie nie lubie Adama na wolno. i już - zamiast jego płomiennych skillów improwizowanych, wolę chłodne i skalkulowane numery. i bardziej mnie siedzi WSZ po z tych kilku rzeczy co pamietam i co kiedyś tam słyszałem, to WSZ pokazał sie mnie z dobrej strony. zaznaczyłem, że nie wiem jak teraz sobie radzi.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
O.S.T.R.
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 18, 2005, 11:38:34 am »
Nie no, spoko  :) . Ale WSZ naprawdę nie jest rewelacyjny. Czasem zdarzy mu się coś niezłego, a czasem wyjdzie mu coś takiego, co wyczarował na bitwie płockiej. A O.S.T.R. Freestyle ma świetne, chociaż teraz kładzie nacisk na samą technikę (przecież on składa ponad 4 rymy pod rząd!) ale sensu w tym jakby mniej niż kiedyś ;) ). Mimo wszystko O.S.T.R. jest moim ulubionym polskim raperem.

Offline Julek_

O.S.T.R.
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 18, 2005, 12:20:18 pm »
sensu to raz, a poza tym wydaje mi się jakbym juz to slyszał gdzies kiedys. brakuje mi u OSTRego takiej swiezosci, uczucia oszołomienia po dobrym punchline, gwaizdek przed oczami, jak po ciose Muhameda Alego.
raperem jest swietnym, moze nie ulubionym, moze nawet nie najlepszym.

techniecznie zgadza sie masz racje, kiedys na jakims forum pisałem, ze jego rym znalzłem kilkanascie wersów dalej. efekt dobry. ale jakos to co mówi OSTR nie trafia do mnie - jasne, dobrze buja, ma flow, tresc tez ma - ale do mnie nie trafia, tak jak powinno.

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
O.S.T.R.
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 04, 2005, 07:01:04 pm »
Jak dla mnie to O.S.T.R. jest po prostu geniuszem na Polskiej scenie HH, poziomem mu moga doruwnywać jedynie pozostałe szlagiery ze stajni Asfalt Recods  :)
RIP Gildio...

Offline Julek_

O.S.T.R.
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 06, 2005, 08:22:28 am »
nie wiem,
w samchodzie mi POE cięzko wchodzi, na wieży też średnio, ale lepiej. kurde, Adam ma coś w głosie, technikiem jest doskonałym, rzeczywsicie umie posługiwać się, tym czewgo mu matak natura nie poskapiła. doskonale się go słucha, ale ....
kurde, dla mnie to on umie zarymować 4 di 6, nawet 8 linijek, a potem nagle odbić, odejść od tematu. takie mam wrażenie, że nie trzyma tematu, nie trzyma dekorum, potrafi ocś pieprznąc co w ogole nie pasuje od reszty, w moim mniemaniu.
Łona, Pezet a nawet Tedzik i Peja (więc rodzimy <oldschol>) umieją się trzymac tej odpowiedniości, a OSTRy według mnie nie.
pewka, te wycieczki i formy poniekąd dygresyjne są git, ale do czasu. psuja mi klimat za którmś razem.
(jak ktoś chce to po przytaczam oco mnie chodzi...)

Offline Vardan

O.S.T.R.
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 15, 2005, 08:32:09 pm »
Ja tam lubię OSTR`a i szanuję go za jego twórczość. Gość ma spory talent i potencjał, który pozytywnie wykorzystuje :) Muszę wybrać się na koncert z jego udziałem, a ostatnio takich w Krakowie nie brakuje :)

Offline lodoowa90

aaa
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 18, 2005, 05:59:06 pm »
Mi za to Poe wchodzi bez problemu a jeszcze lepiej Jazzurekcja albo jego piosenka z płyty Emade"niebo"
Ostry ma świetne rymy które szybko mu przychodzą. Jest zaje***** mądry

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
O.S.T.R.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 22, 2006, 09:11:29 pm »
O.S.T.R. - "7"
Płyta miała premierę już chwilę temu. Niechże się ktoś podzieli wrażeniami!

Offline hopatika

O.S.T.R.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 23, 2006, 06:15:13 am »
długi album, który nie nudzi.
mniej dżezu, ale to zbytnio nie przeszkadza.
zajebisty klimat, jak zresztą na wcześniejszych produkcjach Ostrego.
fajny rymy, ale to żadna nowość.
w sumie w zasadzie nic nowego, ale poziom bardzo wysoki utrzymany = album bez dwóch zdań wart posłuchania.

Offline Julek_

O.S.T.R.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 23, 2006, 09:01:35 am »
musley,
z przyjemnością podzielę się moimi wrażeniami, jak tylko dostanę płytę w swoje ręce  8)
prześlesz mi ją, czy jak?

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
O.S.T.R.
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 23, 2006, 03:18:20 pm »
Haha! A to cwaniak! 8)
Album zaiste klawy. Mój znajomy mówił, że był zaskoczony tym, że Ostry po wydaniu dwóch tak dobrych płyt jak "Jazz w wolnych chwilach" i "Jazzurekcja" był w stanie wydać coś naprawdę oryginalnego i nie odstającego od całości. Sam miałem pewne obawy po usłyszeniu kawałka promocyjnego "O robieniu bitów" - podejrzewałem, że O.S.T.R. skumał się z czeską sceną Commodore i wymieniają się kasetami, ale o dziwo w kontekście całej płyty ten kawałek się sprawdza po prostu jako przerywnik i to z pomysłem.
Album jest po prostu inny niż poprzednie. Mniej samplowania, więcej muzyki tworzonej przez samego Ostrego. Brzmienie jest dosyć charakterystyczne - w większości jest to nieco "plastikowa" elektronika, ale jak już mówiłem - bardzo pozitiv. Przez warstwę tekstową do dzisiaj się nie przebiłem. W sumie zastanawia mnie, co O.S.T.R. będzie dalej tworzył, jak będzie wyglądać jego następna płyta. Póki co stale się rozwija, nie zamyka w jednej formule muzycznej.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
O.S.T.R.
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 14, 2006, 06:09:44 pm »
http://www.patr00.com/ na dole strony jest playerek, w którym można odsłuchać świetnego remixu utworu "Grzech za grzech" w wykonaniu Patr00. Numer drugi.

Offline madulka

O.S.T.R.
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 22, 2008, 05:16:28 pm »
Warto chyba odświeżyć ten temat. Wyszła nowa plyta "Ja tu tylko sprzątam", która dla mnie jest absolutnie genialna. Nie bez powodu znajduje się na pierwszym miejscu sprzedaży w Polsce. Świetne teksty, świetne aranżacje. Praktycznie nie ma słabszych utworów, wszystkie trzymają poziom.
Ktoś jeszcze słuchał?

Offline kingquest

O.S.T.R.
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 22, 2008, 05:58:05 pm »
Nie mogłem nie kupić płyty OSTRego.
W zasadzie największe wrażenie zrobiła na mnie jakość produkcji. Bity są strasznie dopieszczone. Autor pokazał, że w Polsce w tej kategorii może równać się z nim tylko Emade.
Ogólnie teksty stoją na wysokim poziomie. Jak to u OSTRego fajny flow. Bardzo lubię każdą płytę tego autora, każda mi się podoba. Ja tu tylko sprzątam nie rozczarowało mnie. To polski hip-hop na najwyższym poziomie. Adam tą płytą potwierdził swoją wyższość nad resztą polskich twórców.

Offline zyon

O.S.T.R.
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 22, 2008, 05:58:26 pm »
Cytat: "madulka"
Warto chyba odświeżyć ten temat. Wyszła nowa plyta "Ja tu tylko sprzątam", która dla mnie jest absolutnie genialna. Nie bez powodu znajduje się na pierwszym miejscu sprzedaży w Polsce. Świetne teksty, świetne aranżacje. Praktycznie nie ma słabszych utworów, wszystkie trzymają poziom.
Ktoś jeszcze słuchał?


Ja słuchałem :D ...i zgadzam się w stu procentach. Jest chyba lepiej niż na Holyłódż nawet. Pierwsza częśc wciska w fotel, póżniej jest trochę bardziej przeciętnie. Ja bym tą płytę zamknął na Mówiłaś mi 4y ostatnie kawalki bym wywalił bo są na siłe trochę zrobione. Dużo futuringów z czarnuchami to na pewno ogromny plus - Jestem tylko dzieckiem (feat. El Da Sensei & Dan Fresh) miażdzy. Oster z płyty na płytę jest co raz lepszy jak dla mnie a do Ja tu tylko sprzątam nie raz jeszcze wrócę.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

 

anything