trawa

Autor Wątek: Dungeons & Dragons  (Przeczytany 14806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Dungeons & Dragons
« dnia: Październik 20, 2002, 06:54:17 pm »
Otwieram dyskusję na temat D&D. Co sądzicie o tym wspaniałym systemie? Jakie macie uwagi na temat działu D&D?

Offline Mevv

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2002, 07:19:14 pm »
system jest fajny, jedyną rzeczą która mnie denerwuje to HP, powinny być zrobione tak jak w SW k20, gdzie jest podział na woundy i vitality.

Offline skolo

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2002, 10:02:12 pm »
System bardzo mi sie podoba, ale w 3e stawiam dopiero pierwsze kroki. Studiuje wer. angielska, wiec moze to dluzej potrwac. Niebagatelny jest system Chainmail :), ale to juz inna Gildia hehe  :twisted:

Anonymous

  • Gość
Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2002, 10:20:57 pm »
Bardzo lubie D&D. Uwazam, ze 3ed jest naprawde fajna, a bardzo lubie forgotten realms. Zty, ze ja mam tylko podreczniki po angielsku...
prowadze 3ed od kiedy tylko dowiedzialam sie, ze sie pojawila, bo mnei zaciekawily rysunki (: a potem jakos tak juz poszlo i zostalo. Podoba mi sie swiat forgotten realms, roznowrodnosc rs i to,z e w sumie w jednej przygodzie moze byc tyle watkow, tyle zabawy...
uhm, ni epodoba mi sie tylko to, ze sie go sdtrasznie splyca. wielu DM po prostu sprowadza ten system do pulapek i rabanki.

Offline Adam Waśkiewicz

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2002, 10:25:23 pm »
Artur 'Arhtu' Mathes napisał:
>Otwieram dyskusję na temat D&D. Co sądzicie o tym wspaniałym systemie? Jakie macie uwagi na temat działu D&D?

 Dwa pytania w jednym, odpowiem po kolei:
>Co sądzicie o tym wspaniałym systemie?

 Kto jest Twoim ideałem, i dlaczego Lenin? :) Pytanie zadane w taki sposób, że od razu sugeruje, przynajmniej częściowo, odpowiedź. D&D ma sporo błędów, które zostały in extenso przeniesione z poprzednich edycji systemu; jest to system specyficzny, z tymi chorymi przyrostami hapeków, obłednymi ilościami obrażeń, które postacie są w stanie przeżyć (i zadać). Ale mnie osobiście konwencja heroic fantasy bardzo odpowiada; dodatkowym plusem w porównaniu z poprzednimi edycjami (zwłaszcza pierwszą) jest większa elastyczność w rozwijaniu postaci - już sam fakt umożliwienia zmiany profesji w trakcie gry znacznie podnosi "miodność".

>Jakie macie uwagi na temat działu D&D?

 No, tu jest już trochę mniej miodnie. Dział, owszem, funkcjonuje, ale osobiście chciałbym przeczytać w nim coś więcej niż tylko recenzje podręczników, których większość czytelników nawet nie widziała na oczy. A tymczasem w ciągu ostatniego pół roku ukzazało się zaledwie kilka artykułów, które mogłyby być w jakiś sposób pomocne w prowadzeniu: dwa teksty o pułapkach; Tajemnica Czerwonych Magów, część pierwsza (kiedy spodziewać się następnych?); i dwa opisy magicznych przedmiotów. Trochę to mało wobec prawie dwudziestu recenzji rozmaitych podręczników, jakie w tym czasie zostały zamieszczone na stronie Gildii D&D. Zachęcałbym redaktorów odpowiedzialnych za ten dział do nieco większej aktywności, Ceti i ja mieliśmy występować tylko gościnnie, a okazuje się, że nasze teksty stanowią gros materiałów zamieszczanych w tym serwisie.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Uszaty

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2002, 07:05:18 am »
A ja w to jestem zielony jak arbuz. Ktore podreczniki mi sa potrzebne. Wiem, ze podstawka :P, ale czy jeszcze jakies ??
artuc... Władca Krwi. Bartuc, którego czarna magia
ocaliła bezradnego zołnierza za cenę życia Saduna i czarodzieja.

Offline Adam Waśkiewicz

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2002, 07:38:04 am »
Uszaty napisał:
>A ja w to jestem zielony jak arbuz. Ktore podreczniki mi sa potrzebne. Wiem, ze podstawka , ale czy jeszcze jakies ??

 Właściwie trzy podstawki, jeżeli chcesz prowadzić D&D: Podręcznik Gracza, Przewodnik Mistrza Podziemi i Księgę Potworów. Do tego przydatne jest także posiadanie jakiegoś podręcznika opisującego konkretny dedekowy świat (część informacji zawartych w podręcznikach podstawowych odsyła do świata niejako "domyślnego", czyli Greyhawk; ale istnieje jeszcze conajmniej kilka innych, najpiopularniejszy z nich to Forgotten Realms). A poza tym jest całe mnóstwo dodatków opisujących konkretne profesje, rasy, krainy, nowe potwory i całe mnóstwo innych rzeczy - ale, jak to dodatki, są zupełnie nieobowiązakowe i można je sobie w znacznej mierze darować.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Beren

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2002, 06:52:01 pm »
Cosz darowac mozna sobie kupno....bo kosztuja niemala fortunke :P Ale wypada sciagnac z netu i postudiowac bo informacje tam zawarte sa genialne.A ja najbardziej lubie w tym systemie fakt ze zasdy wzasadzie sa na wszystko...nie twierdze ze zasad nie mozna lamac BA trzeba ale wniektorych sytuacjach dziekujesz podrecznikowi ze ma czego potrzebujesz ;)
len sila lumenn omentielvo

Offline Adam Waśkiewicz

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2002, 07:09:28 pm »
Beren napisał:
>Cosz darowac mozna sobie kupno....bo kosztuja niemala fortunke  Ale wypada sciagnac z netu i postudiowac bo informacje tam zawarte sa genialne.

 Postudiować - owszem, ale w znacznej części przypadków wprowadzają one zasady i regulacje na tyle specyficzne, że ciężko wprowadzić je do gry. Najlepszym przykładem mogą być tu zaawansowane klasy prestiżowe lub niecodzienne rasy - naturalnie zawsze można wrzucić jakiegoś NPCa, ale włączenie ich do gry jako elementów dostępnych dla graczy może być już znacznie utrudnione, zwłaszcza na wyższych poziomach.  

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Beren

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2002, 07:39:30 pm »
eee ja tam wlasnie bezproblemu uzywam ras i prestige classy.A i reszte wiedzy tez miele i plucze i przepuszaczam przez sito :)
len sila lumenn omentielvo

Offline Adam Waśkiewicz

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2002, 08:20:06 pm »
Beren napisał:
>eee ja tam wlasnie bezproblemu uzywam ras i prestige classy.A i reszte wiedzy tez miele i plucze i przepuszaczam przez sito  
 

 No tak, tylko ja pisałem o sytuacji, gdy nową profesję/rasę chce się wprowadzić już w trakcie gry - wtedy może byc to znacznie utrudnione, jeżeli wręcz nie awykonalne.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Ruthra

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2002, 09:44:10 pm »
a mi sie nie podoba
nie lubie i nie trawie takich systemow
-
Ruthra
http://palmtop.pl :: Wortal Technologii Mobilnych
------------[Mio 528 --> Tungsten C ]------------

Offline Mysza

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 23, 2002, 01:35:51 am »
Światy Dungeonowe... i owszem... sam system... tu już gorzej... ciekawe kiedy wyjdzie podręcznik "Sakiewki: geneza, typologia i zastosowania"... 94 strony, lakierowana okładka, plakacik z drzewem rozwoju sakiewek do powieszenia na ścianie... a może już jest coś takiego...
yszy i ludzie... przetrwa silniejszy...

Offline Adam Waśkiewicz

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 23, 2002, 09:04:41 am »
Ruthra napisał:
>a mi sie nie podoba
nie lubie i nie trawie takich systemow

 Czyli jakich? Co konkretnie Ci się w dedekach nie podoba? MOżemy na ten temat podyskutować, ale prosiłbym o jakieś szczegóły.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline jqm

Dungeons & Dragons
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 23, 2002, 07:38:39 pm »
Kocham Dedeki ale ponieważ jest to miłosć prawdziwa dostrzregam wady tego sytemu. Najbardziej chore IMHO jest to że weteran milionów bitew w Wojnie Krwi - wojownik powiedzmy 39 poziomu pozbawiony swej artefaktycznej mitrylowej pełnej płytowej +7 może zostać trafiony niemalże tak łatwo jak pierszopoziomowiec.
Pozdrowionka dla Forum
Są chwile kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć" - A. Allais

 

anything