Autor Wątek: "Zeszyty Komiksowe"  (Przeczytany 32430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

"Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 22, 2006, 03:42:55 pm »
Fajne to pospolite ruszenie będzie :D
Już się nie mogę doczekać  :lol:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 22, 2006, 04:37:22 pm »
No fłaśnie dla mnie juz możecie w domku w każdym egzemplarzy ww pozycji porysować i popisać , bedę z samego rańca  :D
Kaskę już odłożyłem :D

Gilbaert

  • Gość
"Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 22, 2006, 06:35:30 pm »
Cytuj
ja biere wszystko z tego stoiska Smile
znaczy po jednej sztuce Smile ale wszystko,

to ja może specjalnie dla Ciebie zrobię edycję Farmy w wersji "Samozwańczy mistrzowie komiksu"w hardkowerze. Za sto złotych :P :P :P

Offline empro

"Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 23, 2006, 10:21:07 am »
Cytat: "Gilbaert"
Cytuj
ja biere wszystko z tego stoiska Smile
znaczy po jednej sztuce Smile ale wszystko,

to ja może specjalnie dla Ciebie zrobię edycję Farmy w wersji "Samozwańczy mistrzowie komiksu"w hardkowerze. Za sto złotych :P :P :P


hehehe :)
jak będzie ładny kolor, kreda, HC i w ogóle to łaj not :)

tylko wiesz, że wielkim fanem farmy niestety nie jestem :(

Offline Łamignat

......
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 25, 2006, 05:37:07 pm »
Nabyłem te dwa brakujace zeszyty drogą pantoflową (musiałem założyć ciżemki/pantofle i pofatygować sie po nie na WSK   :lol: ).
Podziele sie na pewno wrażeniami po lekturze  ...

Offline Blazej

Zapowiedz piatego numeru
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 03, 2006, 04:23:25 am »
Witam!

Na stronie Projekt Zeszyty Komiksowe (PZK), dawniej Lagafium, publikujemy szczegolowa zapowiedz piatego numeru "Zeszytów Komiksowych", który zgodnie powinien ukazac sie jesienia podczas MFK w Lodzi.  Bedzie on poswiecony polskiej (i nie tylko) komiksologii, teorii komiksu, historii komiksu itp. W numerze znajda sie miedzy innymi artykuly Adama Ruska, Wojciecha Birka, Katarzyny Nowakowskiej, Aleksandry Duralskiej, Michala Siromskiego, Konrada Grzegorzewicza, Witolda Nowakowskiego, Marcina Puzniaka i Miroslawa Szwabowicza, a takze szereg wywiadów. Wiecej na stronie "Zeszytów Komiksowych":
http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=zk5

W zwiazku z przygotowaniami do publikacji piatego numeru "Zeszytów", poszukujemy komiksów. Chcielibysmy mianowicie opublikowac kilka komiksów o komiksie, o historii komiksu, srodowisku komiksowym, komiksologii itp. Wszystkich zainteresowanych nadeslaniem prac (1-4 strony) prosimy o kontakt e-mailowy: blazej@zeszytykomiksowe.org.

No i pozdrawiam  :)

Blazej
url=http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=zeszytykomiksowe]'Zeszyty Komiksowe'[/url]: O komiksie. Na serio.

Offline Ireneusz Pietryka

"Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 03, 2006, 08:09:32 pm »
Numer 5 zapowiada się bardzo, bardzo intersująco, tylko do jesieni daleko...
Jeśli tracisz pieniądze - nic nie tracisz
Jeśli tracisz zdrowie - coś tracisz
Jeśli tracisz spokój - tracisz wszystko".

Offline Blazej

"Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 25, 2006, 05:20:09 am »
No witam  :)

Numer piąty już dawno w sprzedaży. Pracujemy nad szóstym, o Gawronkiewiczu, mam już solidną listę autorów, którzy zrobią tribiutowe komiksy. Z artykułami też nie będzie źle.

A tymczasem jest trochę nowości na naszej stronie WWW:
 - Elektroniczne wersje dwóch artykułów z piątego numeru: wywiadu z Markiem Misiorą i mojego felietonu o kondycji badań komiksu w Polsce.
 - Aneks do trzeciego numeru "Zeszytów" - artykuł Marcina Puźniaka o kilku nowych, interesujących komiksach undrgroundowych, stworzonych przez kobiety.
 - Aneks do piątego numeru "Zeszytów" - Mirosława Szwabowicza recenzja książki B. Kurca pt. "Opowiadanie obrazem".
 - Praca magisterska Sebastiana Frąckiewicza pt. "Komiks w polskiej komunikacji społecznej po 1989 roku".

Zapraszam do czytania  :)

Błażej
url=http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=zeszytykomiksowe]'Zeszyty Komiksowe'[/url]: O komiksie. Na serio.

Offline Blazej

"Zeszyty" #7
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 03, 2008, 06:09:49 am »
Co tam numer piąty! Ukazał się w końcu numer siódmy, "rocznicowy". W nim:

* sekcja o "Tytusie", w niej m.in. dwa artykuły, kilka niewznawianych wcześniej starych komiksów i wiele rysunków Papcia ze "Świata Młodych",
* bogato ilustrowana biografia Jerzego Wróblewskiego
* i sekcja o czasopiśmie "Przygoda" z artykułem Adama Ruska, skrótem komiksowych scenariuszy, napisanym przez Marka Misiorę i solidną porcją przedrukowanych komiksów.

Dodatkowo artykuł o zapomnianym przedwojennym komiksie, wywiady o "Aloisie Neblu", recenzja ubiegłorocznej Antologii komiksologicznej i analiza porównawcza "Komiks a język potoczny".

Więcej - tu: http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=zk7

Zapraszam!

Michał Błażejczyk
url=http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=zeszytykomiksowe]'Zeszyty Komiksowe'[/url]: O komiksie. Na serio.

Offline adro

"Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 03, 2008, 03:51:59 pm »
czy na wsk pojawi sie 8 numer ZK i jaki bedzie kolejny temat przewodni Zeszytow?
dzieki za odpowiedz  
pozdro
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Blazej

"Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2008, 04:30:37 pm »
Cytuj
czy na wsk pojawi sie 8 numer ZK i jaki bedzie kolejny temat przewodni Zeszytow?


Numer ósmy będzie później, może w okolicach czerwca (czy to nie wtedy odbywa się GDAK?), a jeśli się nie uda, to na MFK. Tematem będzie "komiks a władza". Chciałbym sporo miejsca poświęcić współczesnym relacjom komiksu i władzy w Polsce - ale oczywiście będzie też o historii i o komiksach zagranicznych.

Pozdrawiam,

Michał B.
url=http://www.zeszytykomiksowe.org/strona.php?strona=zeszytykomiksowe]'Zeszyty Komiksowe'[/url]: O komiksie. Na serio.

Offline Death

"Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 22, 2009, 04:21:33 pm »
Nie znalazłem tematu o "Zeszytach Komiksowych" więc sam zakładam temat, poruszony taką oto wiadomością. Nic nie wiem na temat magazynu który ma się ukazać na WSK ale jako fan Christy nie mogłem przejść obok tego newsa objętnie. A sam magazyn "Zeszyty Komiksowe" zasługuje pewnie na osobny temat co niniejszym czynię.
W Łodzi wydano ostatni wywiad z Januszem Christą a teraz na WSK będą pewnie pożegnalne teksty zebrane "do kupy" w jednym zeszycie. Liczę też na wysoki poziom komiksów Krzysztofa Gawronkiewicza, Szarloty Pawel, Jakuba Rebelki i Joanny Karpowicz. Conajmniej taki poziom jak komiksowych Kajko i Kokosz innych autorów, wydanych w jednym z numerów Świata Komiksu.

Offline kas1

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 22, 2009, 04:35:44 pm »
Nie jestem pewny, czy w tematach ogólnych nie ma topicu o zeszytach.

Offline Death

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 23, 2009, 10:42:56 am »
Nie jestem pewny, czy w tematach ogólnych nie ma topicu o zeszytach.
Najwyżej przeniosą, ale chyba tam też nie ma takiego tematu.

Na polterze pojawił się spis treści najnowszego numeru poświęconemu Chriście.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2009, 10:46:32 am wysłana przez Death »

Offline poooq

Odp: "Zeszyty Komiksowe"
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 09, 2009, 07:01:21 am »
Już są.
Widać ogrom włożonej pracy w zebranie materiału i wydanie go. Dużo ciekawostek, mnóstwo historyjek Christy, szkice, pyszności. Jak się wczytam konkretnie w teksty to napiszę coś jeszcze.

 

anything