trawa

Autor Wątek: Star Wars CCG  (Przeczytany 40636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Diabolo

Star Wars CCG
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2005, 10:01:06 am »
No po tylu latach przestoju w MG to ten deck troche przestarzały jest.
A swoją drogą to można by jakiś deck do SW na nowo złożyć i sobie popykać pare rozgrywek. Nie głupi pomysł. Dajcie znać gracze z trójmiasta. :D [/b]
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline wedge

Star Wars CCG
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2005, 11:23:40 am »
Cytat: "Manowar"
Wiesz, akurat ten system karciany nie wymaga scenariuszy i tak jest bardzo rozbudowany, nie mówiąc o tym, że tworzy się historię na nowo. Poza tym jak już wspominałem objectivy i tak już nijako wprowadzają do scenariusza bo trzeba osiągnąć to i to, zniszczyć to czy siamto.


Zgadzam się i nie.. grając turniej na takich zasadach masz pewność, że nie zobaczysz "standardowych" turniejowych decków jak choćby wspomniany ciemny i jasny virtualny hoth czy watch your step.
Takie scenariusze wprowadzają pewne urozmaicenie, przez co składasz decki którcyh wcześniej nie opłacało się robić. W ten sposób odkrywasz nowe nieznane dotąd uroki SW.
Powiedz mi jaki jest sens grania w tej chwili na objectivach Agents In The Court / No Love For The Empire czy My Kind Of Scum / Fearless And Inventive??
tone and Steel

Offline Manowar

Star Wars CCG
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2005, 04:11:41 pm »
Największą frajdę przynosi granie pionkami, pewnie przez to, że mainy już się trochę znudziły. Choć pamiętam w latach świetności innych decków, świetnym posunięciem było zaskoczenie przeciwników talią na stormtrooperach, chyba był nawet effect blokujący Grishnakhi aby nie usuwać kart z ręki. Nie ma to jak masa pionków.

Offline Diabolo

Star Wars CCG
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 17, 2005, 04:49:52 pm »
dla mnie fajnym deckiem jest Hunt and Destroy the Jedi ale z kartami do dodatku Special Edition. Zrobiłem go na Cloud City i była wielka frajda jak doszło do pojedynku z Obim, albo z Lukiem w carbon freezing i zarzuconą kartą All To Easy. Było to naprawde fajne granie z kartami w miare zrównoważonymi po obu stronach. Powiedzmy sobie szczerze że dodatki po Death Star'ze to jedna wielka pomyłka. Sensowne są jedynie karty z książek Timothy Zahn'a oraz karty tyczące się starej trylogi wydane w dodatkach do 1 epizodu (np. efekt do wyciągania z deck'u akcesorii do death star'u celem niszczenia planet).
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline wedge

Star Wars CCG
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2005, 05:20:51 pm »
Cytat: "Diabolo"
... Sensowne są jedynie karty z książek Timothy Zahn'a oraz karty tyczące się starej trylogi wydane w dodatkach do 1 epizodu (np. efekt do wyciągania z deck'u akcesorii do death star'u celem niszczenia planet).


A propo, właśnie składam taki deck i za chiny nie mogę dostać Death Star Gunnersów. Może macie jakiś zbędnych?? Niby common ale na prawdę ciężko go zdobyć :cry:


Cytat: "Manowar"
Największą frajdę przynosi granie pionkami, pewnie przez to, że mainy już się trochę znudziły. Choć pamiętam w latach świetności innych decków, świetnym posunięciem było zaskoczenie przeciwników talią na stormtrooperach, chyba był nawet effect blokujący Grishnakhi aby nie usuwać kart z ręki. Nie ma to jak masa pionków.


Nie powiem zabawa pionkami to frajda, ale ta frajda kończy się gdy wypada maul ze swoim podwójnym mieczykiem :cry: przeciwnik jedną karta rozbija Cię w pył.
Co do pionków to fajnie się gra teraz Jawasami :)  Ma taki 9 forfeit'u, a następnie w odpowiedniej chwili robi Noble Sacrifice :D  mniami :D  i jaka strata :cry:  Jawa out of play :cry:  hehe ;)


Szukam w tej chwili instalki do programiku DeckMaker i uaktualniej do niego aż do 8 setu virtualil, ale niestety nie moge nigdzie go znaleźć Jedyne linki które miałem nie działają :cry:  Może któryś z was wie gdzie można dorwać ten programik albo używa jakiegoś substytutu który może z ręką na sercu polecić?? ;)
tone and Steel

Offline Manowar

Star Wars CCG
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 18, 2005, 05:40:29 am »
Mówiłem już wcześniej, że nie gramy kartami z nowych epizodów.
Co do tego programiku to kiedyś go miałem, ale zaginał już dawno temu na jednym z jakiś rozwalonych dysków. Co do virtuali to pogadaj z Diabolo bo ja dopiero za miesiąc będę miał stałe łącze. A Gunnerów to zapomnij, tylko jeden czarnoobwódkowy w albumie :)

Offline Diabolo

Star Wars CCG
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 18, 2005, 06:02:49 pm »
DeckMaker i uaktualniej do niego niestety nie posiadam. Virtualki mam do 5 seta. Jezeli możesz to podaj mi strone z dalszymi virtualkami to sobie "upgerade" (pop. upgrade). :D  Jaką virtualke uważacie za najlepszą  :?:  Jestem ciekaw waszych opini na ten temat. :)  Pozdrowieńca.
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline Manowar

Star Wars CCG
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 18, 2005, 07:05:55 pm »
No właśnie, na Decipherze tego nie ma. Ktoś pamięta stronę na której były virtualki?

Offline wedge

Star Wars CCG
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 18, 2005, 11:25:37 pm »
Cytat: "Manowar"
No właśnie, na Decipherze tego nie ma. Ktoś pamięta stronę na której były virtualki?


http://www.swccgpc.com/

A mój faworyt z virtuali to Kuat Drive Yards :)  z 6 setu.. ta karta naprawdę pomaga, a że mam ją na stole już na starcie?? no cóż :D

Cytat: "Manowar"
Mówiłem już wcześniej, że nie gramy kartami z nowych epizodów.
Co do tego programiku to kiedyś go miałem, ale zaginał już dawno temu na jednym z jakiś rozwalonych dysków. Co do virtuali to pogadaj z Diabolo bo ja dopiero za miesiąc będę miał stałe łącze. A Gunnerów to zapomnij, tylko jeden czarnoobwódkowy w albumie  :)


Tak wiem, ja też nie gram kartami z I epizodu, nie mniej nie moge kolegom tego zakazać... czynnych graczy we Wrocławiu i jest naprawdę niewielu więc nie moge wybrzydzać ;)
A co do aktualizacji virtuali to pytałem o "wsadke" do deckmakera a nie o sety. te mam wszystkie :)

ps. sorka, że późno odpowiadam ale nawala mi powiadamianie o odpowiedzi w tym temacie :/
tone and Steel

Offline Diabolo

Star Wars CCG
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2005, 01:43:25 am »
Dzięki za info. Już je ściągnełem. Trzeba by się jakos ugadać i może do Wrocławia przyjechać na 2 dni i pogiercować jak za dawnych czasów. Byłoby miło i przyjemnie się zabawić.  :D
eet a ........VALHALLA!!!!!!!!

Offline wedge

Star Wars CCG
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 20, 2005, 09:41:10 am »
Cytat: "Diabolo"
Dzięki za info. Już je ściągnełem. Trzeba by się jakos ugadać i może do Wrocławia przyjechać na 2 dni i pogiercować jak za dawnych czasów. Byłoby miło i przyjemnie się zabawić.  :D


Jak mówiłem we Wrocku pojawiają się ciche szepty o tym żeby wrócić do robienia turnieji. Jeżeli tak się stanie to nawet nie ma o czym gadać, trzeba przyjeżdżać :D
A jeżeli ten pomysł nie wypali to trzeba by zorganizować kilku graczy (raczej nie będzie problem) i jakiś nocleg (tu mże być gorzej  bo mam małą chate) i wtedy serdecznie zapraszam :D
tone and Steel

Offline Manowar

Star Wars CCG
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 23, 2005, 05:33:07 pm »
raz u was byłem na Mistrzostwach, latem już tam więcej nie przyjadę, czułem się jak w Egipcie

Last Viking

  • Gość
Star Wars CCG
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 24, 2005, 07:21:58 am »
Cytat: "Manowar"
raz u was byłem na Mistrzostwach, latem już tam więcej nie przyjadę, czułem się jak w Egipcie


To były Mistrzostwa Polski w 2000 roku - 30 kwiecień. We Wrocławiu wtedy było chyba ze 40 stopni :!:  Pamiętam.

Offline Draugdin

Star Wars CCG
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 25, 2005, 11:27:45 pm »
Nie miałem okazji grac w tę karcianke możecie mi wyrazić wasze opinie?
here is no better Magic than Steel...

Offline Manowar

Star Wars CCG
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 27, 2005, 09:19:51 pm »
Co mam ci powiedzieć, nie wiem w jakie karcianki grałeś i trudno mi coś porównywać. Jedynie mogę powiedzieć to, że grałem i zbierałem około 10 karcianek (z Magic łącznie) i szczerze mogę powiedzieć, że SW to najlepszy system na świecie.