Autor Wątek: Star Wars CCG  (Przeczytany 40633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Last Viking

  • Gość
Star Wars CCG
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 03, 2005, 08:36:38 am »
Cytat: "Draugdin"
Nie miałem okazji grac w tę karcianke możecie mi wyrazić wasze opinie?


To naprawdę ciekawy system. Składa się ciemną i jasną stronę. W decku może być 60 kart (nie mniej nie więcej). Wystawiasz postacie z filmu na lokacje (też filmowe), dodajesz im bronie, podwyższasz ich power eventami. Generalnie chodzi o to aby gracz stracił karty z decku. Osiąga to poprzez drainowanie na systemach lub planetach (po prostu gracz kontroluje daną lokację), lub w walce. Ciekawostką CCCSW jest to iż elementem płacenia za wyjście kart, są właśnie karty w decku. Mechanika gry jest tak skonstruowane iż tworzy się swoisty cykl przekładania kart.
Gra wymaga strategicznego myślenia do kilku tur na przód, myślenia logistycznego (gdzie polecieć myśliwcami, jak przemieścić bohaterów).
W czasie gry tworzą się świetne alternatywne historie.

Ogólnie mówiąc - dużo zabawy :D  Polecam  :idea:

Offline Manowar

Star Wars CCG
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2005, 09:32:32 am »
Po takiej recenzji rozumię, że jednak preferujesz SW nad Magica?

Offline Manfred

Star Wars CCG
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 06, 2005, 04:11:53 pm »
heh kiedyś z kolegą kupiliśmy po pare boosterów chyba z 3 decki razme 4-5 bosterów i starter ale kolega zwątpił a ja z sentymentu do SW odebrałem karty za spiritmongera taki bardzo m,ocny potworek do M:tg i znalzłem polski zasady do tej karciank kiedyś je wydrukowałem przeczytałem ale narazie jestem we wstępnej fazie ogólnego wyglądu gry i mam takie pytanie czyjeżeli przecziwnik wystawi planetę tatoin to czy ja mogę  na nią wstaić np. swoją pustynie??
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline cadaver

Star Wars CCG
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2005, 08:17:03 am »
No pewnie, że możesz - w końcu gracze razem tworzą "planszę" złożoną z site'ów i systemów. Mam nadzieję też, że wiesz otym, że jeśli przeciwnik wystawi np. Tatooine:Jabba's Palace to ty możesz połozyc na nia swoją wersję tej karty ( oczywiście dotyczy to wszystkich kart lokacji, które mają swoje odpowiedniki po obu stronach Mocy ). Pozdrawiam !! Niech Moc bedzie z wami i nigdy nie opada :-)

Offline Manfred

Star Wars CCG
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 07, 2005, 09:54:34 am »
nie wiedziałem ale już iwem dzięki a i 1 takie małe pytanko co się dzieje jak jakaś jednostka/postać zostanie trafiona jaki to ma wpływ na bitwe bo nie moge się doczytać ??
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline cadaver

Star Wars CCG
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2005, 11:02:20 am »
Jeśli postać/pojazd został "hit" ( będe operował terminologią gry :-)  to z reguły bierze udział w bitwie do końca . No, chyba, że przeciwnik uzyje karty, która powoduje natychmiastowy "lost" karty - np. Dark Strike, lub dana broń ma różne ciekawe właściwości, które wyłączają postac z bitwy - np. trafiona postac jest "captured" - ma to miejsce szczególnie przy broniach łowców nagród - wtedy od razu kładzie się "pojamnego" przeciwnka pod karte łowcy. Ale z reguły postac zostaje i może użyć swojej broni ( jak ma ), swoich zdolności, użyczyć swojego "ability" do pociągnięcia "destiny" itp. Kiedy dochodzi do obliczenia strat, trafiona postać idzie do Lost Pile. Jeśli została trafiona bronią, która obniża Forfeit postaci do zera oczywiście nie może pokryć Atrition, ani traconej Mocy. Jeśli trafiona była bronią nieobniżającą Forfeit'u to do wyżej wymienionych czynnosci może byc uzyta.

Przykład -  

Luke Skywalker ( ten z podstawki ) i zwykły Rebel trooper kontra Vader z wbudowaną szablą i IG-88 z wbudowanym riot gunem.  Vader trafia Luke'a a Ig trafia Troopera. Efekt - Luke ma forfeit 0, rebel trooper jest pojamny i od razu ląduje pod kartą IG-88. Sytuacja jasnej strony jest przerąbana :-) Luke ma 3 ability, więc nie gracz jasnej strony nie dociaga destiny. Ciemna strona - i owszem. Power Luke'a - 3, ostateczny power ciemnej strony 15 ( w tym 6 destiny ).  Jasna strona jest w plecy na 12. Ponieważ Luke ma zredukowany Forfeit do 0, to gracz jasnj strony traci 12 kart i oczywiście samego chłopczyka z Tatooine ( gdyby Luke trafony byłby zwykła bronia tez idzie do Lost Pile, ale ponieważ miałby Forfeit 7 to gracz jasnej strony straciłby tylko 5 kart )

Offline Manfred

Star Wars CCG
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 08, 2005, 12:07:00 pm »
noi kolejne pytanie czy można jakoś rozpoznać rodzaj kart rare uncomon i comon ?? czy tylko przy pomocy listy kart z oznaczeniami??
łamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą

gratuluje tym którzy popierają kampannie przeciw Arabom
http://www.lgic.org/en/Israel-terrorism-on-lebanon.htm

Offline cadaver

Star Wars CCG
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 08, 2005, 05:24:58 pm »
hej!
Niestety - nie ma na karcie oznaczeń rarity - trzeba zajrzeć do listy kart. Na stronie deciphera można znaleźć fajny plik .pdf - spis wszystkich kart od podstawki do Coruscantu ( nie ma kart z REF3 i Theed Palace ). Jak się nie chce szukać to proszę o maila - to podeślę w załączniku.

Ja natomiast mam takie pytanie do fanów SW CCG. Czy znacie takie karty do sw ccg, na których ukryto rózne zabawne motywy. Ja znam kilka takie karty --

Gambler's Luck ( Cloud City ) - jeśli spojrzycie dokładnie na tło karty ( czuli na te szaro-czerwone plamki ) to tuż przy rogach zdjęcia widać symbloe figur karcianych - kier, karo, trefl, pik.

Weather Vane ( Cloud City, wersja dla jasnej strony ) - odwróćcie kartę do góry nogami i przyjrzyjecie się lewej stronie zdjęcie - wyraźnie widać teraz , że jest tam...kogut ( taki od wiatu )

Strangle ( Jabba's Palace ) - przyjrzyjcie się symbolowi dodatku. Jest nim oko Jabby. Ale na tej karcie jest ono wyraźnie inne, jakby  martwe. No cóż, właśnie śmierć Jabby uwidoczniono na tej karcie :-)

Hindsightu nie liczę, bo to oczywiste, że trzeba czytać w lusterku.

Offline wedge

Star Wars CCG
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 12, 2005, 08:44:25 pm »
Snowtrooper - zamiast symbolu imperium w lewym górnym rogu karty jest śnieżynka :)

O ile pamiętam to na zdjęciu karty Debris Zone, gdy sie dobrze przyjrzymy, można znaleźć bałwanka :D

Dodge - proponuje poczytać card lore :)

This Is Still Wrong - również card lore  :D  :D
tone and Steel

Offline cadaver

Star Wars CCG
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 13, 2005, 03:19:11 pm »
faktycznie, na "Debris zone" jest bałwanek - w prawym dolnym rogu zdjęcia :-) dzięki za to, nie znałem tego :-)

Offline Czarnooki

Star Wars CCG
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 16, 2005, 01:17:08 pm »
Witam,
SKULL (Jabba's Palace) - w prawym górnym rogu, gdzie jest destiny karty, można zauważyć skrzyżowane piszczele :)
SENSOR PANEL (New Hope) - na szarej powierzchni po prawej stronie widać decki kart do jasnej i ciemnej strony, a na dole na biało czarnych kratkach napisane jest NEW HOPE :)
HAN'S TOOLKIT (Dagobah) - ze skrzynki narzędziowej wystaje... booster do CLOUD CITY :)

Pozdrawiam.

Offline wedge

Star Wars CCG
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 29, 2005, 11:27:28 am »
To ja z innej beczki:
Przebijając się przez czeluście netu dotarłem do następującej stronki -
http://www.ccgworkshop.com

Można na niej zagrać online w wiele karcianek między innymi Star Wars CCG, która w tym wypadku interesuje nas najbardziej.
Nie zastanawaiając się długo namówiłem kolege i razem postanowiliśmy sprawdzić możliwoście programiku. Wystarczy siciągnąć 7mb instalke i założyć konto na stronce. Następnie wejść w interesującą nas giere i tam ściągnąć wszystkie obrazki potrzebne do gry (tego może być całkiem sporo - SWCCG zajęło dobre ponad 70mb). Programik oferuje wszystkie możliwe dostępne karty do SW łącznie z virtual setami od 1 do 8:).  
Całość graficznie prazentuje się następująco - http://67.15.28.18/images.ccgworkshop.com/games/screenshots/screenshot.swd.large.jpg.

O ile dobrze się wczytałem 15 gier w miesiącu jest za friko. Jest to liczba w zupełności wystarczająca, wierzcie mi. Jestem właśnie po pierwszej grze z kumplem i mam mieszane wrażenia. Program jest praktycznie tylko i wyłącznie wirtualnym stołem do gry. Wszystkich zasad pilnują i egzekwują gracze a nie program. Nie powinno to dziwić gdyż Star Wars to nie Magic ;)  Takie granie może więc być bardzo męczące, a na pewno zajmnie więcej czasu niż normalna partyjka. Klimat też już nie ten sam jak w rzeczywistości.

Nie mniej postanowiłem o nim napisać gdyż może ktoś z was będzie zainteresowany taką formą grania. W obecnej chwili gdy graczy jest na prawdę mało i nie ma za bardzo z kim pograć takie wyjście, mimo wielu niedogodności, może być niezłe. Zwłaszcza że możemy zbudować dowolny deck (nawet ten wymarzony) i go przetestować. Nie mówiąc o graniu z osobami z innego miasta, które normalnie raczej nie miały by czasu spotkać się na żywo by pograć ze sobą.

Mimo iż mam mieszane uczucia na temat tego programu zamierzam od czasu do czasu w niego popykać :)  Może ktoś z was się tym zainteresuje i również będzie chciał tak pograć?? Jeśli tak to ja z wielką chęcią - możemy umówić się na partyjke na jakiś z weekendowych wieczorów :)  Zapraszam i czekam na kontakt.

A co wy właściwie sądzicie na ten temat?? Może ktoś z was już grał w ten sposób??
tone and Steel

Offline cadaver

Star Wars CCG
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 29, 2005, 02:46:05 pm »
hej!
właśnie ściągam obrazki kart. mam nadzieje ,ze uda mi się złożyć jakieś decki i rozgryźć działanie tego programu. W kązdym razie moge się wstępnie umówić na jakąś partyjkę. Może być weekend, mnie pasuje kazdy dzień tygodnia. Moje gg - 8125021 , z reguły niewidoczny :-)

Offline wedge

Star Wars CCG
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 29, 2005, 04:10:39 pm »
Małe errata: co mieśiąc dostaje się 5 tokenów za które "kupuje się" rozgrywki. Tak więc miesięcznie za friko można zagrać 5 partyjek.  Jak na moj gust w zupełności wystarczy ;)
tone and Steel

Offline Jaskier

Star Wars CCG
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 29, 2005, 05:16:55 pm »
ja tam w SW nie gram, ale jak ściągnąłem sobie Kult i Dark Edetn to nie mam obrazków tylko samo tło z opisem karty :?
coś źle robie czy taki już tego urok? a może trzeba coś jeszcze pozasysać niż w tym menu na początku?