Autor Wątek: 21 grams  (Przeczytany 2143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ManiaC

21 grams
« dnia: Styczeń 22, 2005, 10:29:51 pm »
Czy na podstawie tego filmu możliwym jest odpowiedziec na pytanie : Jaka jest waga winy ?
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline śmigło

21 grams
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2005, 11:39:31 pm »
powiem prawde,ze o wiele bardziej podobal mi sie wczesniejszy film tego rezysera - "amores perros" (czy jak to sie pisze). w porownaniu do niego "21 gram" jest troche przekombinowany i za duzo w nim zabawy we wciaganie widza w historie. "amores.." nie potrzebowalo tylu zabiegow, zeby pokazac na kilku prostych historiach, ze ogolnie zycie jest prze***e, kazdy dostaje po dupie a milosc ma druga strone.
ale spoko, z tego co czytalem to "amores perros" i "21 gram" maja wspolnie z kolejnym filmem tego rezysera tworzyc swegop rodzaju trylogie (gdzies to chyba nazwali "meksykanska trylogie"). oba filmy b. dobre w kazdym razie, z naciskiem na "swietny" w przypadku "amores...".
co do twojego pytania - moze nie do konca chodzi o wine - moze chodzi o przeznaczenie, ktorego nie da sie zmienic, niewazne jak bardzo by sie chcialo, dlatego grzechy (wina) nie dorzucaja ciezaru do tych 21gram, ktore z nas ulatuja w chwili smierci. ale tak sobie gadam, jest pozno a ja juz trzezwo nie mysle. anyway, cos tu sensownego jeszcze wyskrobie
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline ManiaC

21 grams
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2005, 11:43:17 am »
Szanuję Twoje zdanie lecz sie z nim nie zgadzam. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo dowolnej interpretacji tego co sam doświadcza. Z drugiej strony można powołać się na ludzki gust, a o tym jak wiadomo sie niedyskutuje.

P.S. Podoba mnie sie sposób interpretacji mojego pytania o winie. Muszę przyznać że wcześniej nie zastanawiałem się nad wagą winy która jest przeznaczeniem.

Pzodrawiam
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

 

anything