Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy polskie

Komiks kontra AIDS

(1/3) > >>

pookie:
Jak oceniacie ten projekt? Ja cieszę się, że wreszcie zauważono jak uniwersalnym i pojemnym nośnikiem treści jest komiks. Jeżeli chodzi o zawartość, to najwyżej oceniam Skutnika, Wojdę i Gawronkiewicza, Grzegorzewicza i Gonzalesa. Skarżycki i Leśniak też na poziomie.

Info, dla tych, co jeszcze nie mają:

Komiks można zdobyć na 2 sposoby : albo wybrać się do siedziby Krajowego Centrum ds. AIDS, które mieści się na ulicy Samsonowskiej 1  w Warszawie i odebrać go osobiście, albo napisać na adres edukacja@aids.gov.pl. z prośbą o przysłanie Wam egzemplarza. Publikacja jest darmowa, podobnie jak przesyłka. Za kilka lat to będzie biały kruk ...

Kurczaczek:
Bardzo fajna sprawa- najlepsza jest historyjka z Mikropolis, a na drugim miejscu Grzegorzewicz/Gonzales, no a 3. Skarżycki/Leśniak.

Fajnie, ze takie rzeczy zachaczaja o komiks- bardzo dobrze!

konradkonrad:
Przede wszystkim bardzo fajne są niektóre prace konkursowe.
Bardzo odświeżające spojrzenie na komiks :-)
Polecam zwłaszcza  Człowiek z AIDS-HIV też człowiek oraz taką jednoplanszówkę, gdzie dziewczynka wie zbyt wiele na temat pewnego chłopca.
Dla mnie to absolutny czad, człowieka z aids hiv czytałem ze trzy razy, za każdym razem znajdując coś nowego.
Poza tym naprawdę chciałbym rysować tak jak niektórzy uczestnicy konkursu. Prosto, ale trafiając w sedno.
Naprawdę polecam ten album zwłaszcza, że jest darmowy ;-)
Poza tym niedługo na gildii zamieścimy trochę zeskanowanych komiksów z konkursu, w tym prawdopodobnie także nigdzie wcześniej nie publikowane!

fjtk:
Dzięki za info bo właśnie nie wiedziałem jak dostać ten komiks... Widziałem go u kolegi i przekartkowałem tylko - z tego co zauważyłem to większość rysunków jest na poziomie 2 latka z wodogłowiem ale nie czytełem jeszcze - Widziałem w necie komiks Resteckiej na ten temat i bardzo mi się podobało- szkoda tylko że czarno- biały.

konradkonrad:

--- Cytat: "fjtk" ---Dzięki za info bo właśnie nie wiedziałem jak dostać ten komiks... Widziałem go u kolegi i przekartkowałem tylko - z tego co zauważyłem to większość rysunków jest na poziomie 2 latka z wodogłowiem ale nie czytełem jeszcze - .
--- Koniec cytatu ---


Ale właśnie wśród nich są fajne.
Bardzo spontaniczne i dobrze się je czyta.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej