trawa

Autor Wątek: Sin City  (Przeczytany 137329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Sin City
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 17, 2003, 01:58:59 pm »
Cytat: "wojto"
Czy istnieje wersja SIN CITY (wszystkie 7 czesci) na kredowym papierze? Oczywiscie chodzi mi o wersje anglojezyczna. Jesli tak, to gdzie to mozna zamowic i ile moze kosztowac? Chcialbym miec wszytkie czesci tego znakomitego komiksu, ale jak patrze na jakosc wydania Egmontu, to jakos mi sie odechciewa...

Wersji na kredzie nie ma. Ale amerykańskie wydanie ma dobry, gruby  papier (nieświecący) i właściwe nasycenie czernią. Pierwsze TPB (wydania pod względem zawartości i formatu  identyczne z tymi wydanymi w Polsce) kosztowały po piętnaście dolarów za sztukę. Ostatnie są grubsze i nie wiem, czy ich cena nie wzrosła.

Offline Perfect Strangler

Sin City
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 17, 2003, 02:09:11 pm »
Cytat: "wojto"
Czy istnieje wersja SIN CITY (wszystkie 7 czesci) na kredowym papierze? Oczywiscie chodzi mi o wersje anglojezyczna. Jesli tak, to gdzie to mozna zamowic i ile moze kosztowac? Chcialbym miec wszytkie czesci tego znakomitego komiksu, ale jak patrze na jakosc wydania Egmontu, to jakos mi sie odechciewa...

Żadna z wersji, które widziałem, nie była wydrukowana na papierze kredowym (przez moje ręce przeszła większość wersji zeszytowych i 4 TPB, nawet jedno z wydań brytyjskich), jednak jakość druku była o niebo lepsza od tego, co zaprezentował Egmont.

Jedynym wyjątkiem, który widziałem był zeszyt Just Another Saturday Night - wydrukowano na kredzie, ale efekt wcale nie był jakiś specjalnie powalający w porównaniu ze zwykłym wydaniem. Do klimatu tego komiksu chyba po prostu nie pasuje błyszczący papier...
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline Perfect Strangler

Sin City
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 17, 2003, 02:20:24 pm »
Ha, zostałem wyprzedzony w odpowiedzi, ale w takim razie uzupełnię jeszcze informację o cenach bieżących wydań:

Pierwsze trzy (Sin City TP, A Dame to Kill for TP, Big Fat Kill TP) są po $17,
That Yellow Bastard TP - $19,
Family Values GN - $12.00,
Hell & Back TP - $25.00,
Booze, Broads & Bullets TP - $15.
WW.KOMIKSY.COM - sklep z amerykańskimi komiksami

Offline wojto

Sin City
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 17, 2003, 09:46:40 pm »
Dzieki za odpowiedz :)
Podliczajac biezace ceny wychodzi razem 122$ za komplet, plus wysylka, to na pewno przekroczyloby 500zl... a za egmontowe wydanie dam jakies 175zl  (jesli utrzymaja cene 25 zeta). Chyba jednak szkoda kasy, myslalem ze wyjdzie troche taniej  :(
A moze ktos z forumowiczow mialby do odsprzedania uzywane TP?  :roll:

Offline mykupyku

Sin City
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 18, 2003, 01:22:05 am »
Hell and Back TPB mam na kredzie (może niezbyt grubej ale zawsze) - ponad 300 stron, ciekawe jak wyda to Egmont - wydaje mi się, że ten album wyjątkowo wyszedł na innym papierze ze względu na kolory
opyright by mykupyku

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Sin City
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 19, 2003, 07:06:50 pm »
a ja z Sin City przygodę zacząłem niedawno i ani trochę się nie rozczarowałem. to co dobre co mówili/pisali o tym komixie jest absolutną prawdą :D  taki kryminał lubię. mocni faceci i niezwykłe kobiety, mrok miasta i świst kul. niesamowite. nie wiecie kiedy Egmont zamierza wypuścić nastepną część???
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Sin City
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 27, 2003, 02:34:35 pm »
Cytat: "KoM@R"
jeśli kogoś to obchodzi to w czeskim wydaniu jest ta *ładniejsza* okładka...


a jak po czesku bedzie A DAME TO KILL FOR
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Sin City
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 30, 2003, 03:06:42 pm »
a teraz opowieść psełdobiograficzna

jadą sobie Rosiński i Van Hamme samochodem....Jean kieruje, Grzesiek drzemie ale przez sen czuje że samuhud zwalnia.znaczy sie teren zabudowany. no to sie pyta nie otwierając oczu: Jasiu, miasto czy wieś. Van Hamme odpowiada :miasto, Grzechu....
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Voytek

Sin City
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 30, 2003, 03:35:58 pm »
Sam to wymysliles?
ex, Drugs & CS!

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Sin City
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 30, 2003, 03:39:56 pm »
czasami mi sie zdarza
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline Błendny Komboj

Sin City
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 30, 2003, 06:37:05 pm »
Cytat: "DevilRed"
a ja z Sin City przygodę zacząłem niedawno i ani trochę się nie rozczarowałem. to co dobre co mówili/pisali o tym komixie jest absolutną prawdą :D  taki kryminał lubię. mocni faceci i niezwykłe kobiety, mrok miasta i świst kul. niesamowite. nie wiecie kiedy Egmont zamierza wypuścić nastepną część???

Następny w kolejności ma wyjść chyba "That Yellow Bastard", właśnie dzięki uprzejmości kolegi Karolkonwa jestem po lekturze i uważam, że to zdecydowanie najlepsze "Sin City" ze znanych mi do tej pory. Miller trochę odsuwa tu na bok konwencję czarnego kryminału i tworzy zamiast tego tak wzruszającą opowieść o miłości, poza wszelkimi sentymentami i utartymi schematami melodramatu, że jeszcze mi serce krwawi. Swoją drogą, ciekawe co z tego komiksu zrobi Tomek Kreczmar. "Żółtego grzesznika"?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Anonymous

  • Gość
Sin City
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 30, 2003, 07:42:21 pm »
Cytuj
Następny w kolejności ma wyjść chyba "That Yellow Bastard", właśnie dzięki uprzejmości kolegi Karolkonwa jestem po lekturze i uważam, że to zdecydowanie najlepsze "Sin City" ze znanych mi do tej pory.


a nie mowilem ?
a nie mowilem?
moim skromnym zdaniem najlepszy komiks millera
jesli ktos chce wyjechac z elektra assasin to od razu mowie ze ona jest druga - nie wywoluje drzenia kolan i lezka w oku sie nie kreci pozatym jest przekombinowana ale ladna :)


Cytuj
Miller trochę odsuwa tu na bok konwencję czarnego kryminału i tworzy zamiast tego tak wzruszającą opowieść o miłości, poza wszelkimi sentymentami i utartymi schematami melodramatu, że jeszcze mi serce krwawi.


prawda?
old man dies young women lives- fair trade
chlip....
z jednym sie nie zgodze to wciaz jest konwencja noir od poczatku do konca tlumaczyl wiele nie bede bo musialbym spoilerowac


Cytuj
Swoją drogą, ciekawe co z tego komiksu zrobi Tomek Kreczmar. "Żółtego grzesznika"?


anglista zemnie zaden ale ja bym powiedzial zolty bastard
to slowo egzystuje w naszym jezyku..a jest mocne

Offline perro

Sin City
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 30, 2003, 09:53:16 pm »
Cytat: "Błendny Komboj"
Swoją drogą, ciekawe co z tego komiksu zrobi Tomek Kreczmar. "Żółtego grzesznika"?


Ten żółty łobuz  :giggle:
NSICHTBAR

Offline diefarbe

Sin City
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 30, 2003, 10:08:16 pm »
Dal mnie także `Ten żółty drań` to najlepsza opowieść z Miasta Grzechu.
Bardzo się ucieszyłem że Miller zastosował tu dwustronicowe panele i dzięki temu pokazał prawdziwe możliwości tej konwencji. :bite:
To że komiks przez to jest grubszy mi na pewno nie przeszkadza.
Egmont pewnie podzieli i usunie dodane reprodukcje okładek. :wall:  :wall:  :wall:
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline jax

Sin City
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 01, 2003, 10:50:23 am »
Cytat: "Błendny Komboj"
Swoją drogą, ciekawe co z tego komiksu zrobi Tomek Kreczmar. "Żółtego grzesznika"?

Fu manchu?
Mao Tse Tung?
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.