trawa

Autor Wątek: Sin City  (Przeczytany 138468 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Sin City
« Odpowiedź #345 dnia: Styczeń 20, 2015, 09:36:17 pm »
Do piekła i z powrotem to jeden z najlepszych tomów Sin City. Bardzo klimatyczne zakończenie, szkoda tylko że nie posiadam piątego tomu, aby spiąć klamrą całość. Mam nadzieję, że w 2016 będzie dodruk.

Offline pokia

Odp: Sin City
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 25, 2015, 05:58:58 pm »
Jakiś czas temu skompletowałem Sin City, a teraz przeczytałem wszystkie tomy po kolei. Ponieważ jest to komiks znany i chyba lubiany, to miałem pewne oczekiwania. Jeśli chodzi o scenariusz, to jest w porządku, tak sensacja z nieco ciężkawym klimatem, ciemne speluny, podejrzane typy i piękne, niebezpieczne kobiety. No i bryki niczym z czasów świetności Kuby. W całej serii jest sporo pościgów, chyba nawet więcej niż samego miasta. Świetnym zabiegiem jest połączenie wątków w jednym miejscu i czasie, bardzo mi się to podoba.

Wizytówką serii są przede wszystkim rysunki Millera, to one budują ciemny, ciężki klimat. Rysunki wykonane w czerni i bieli mają moc, widać niezwykłą pomysłowość, gdzie każda plama jest przemyślana, kadry budują historię. Łapałem się na tym, że dość długo się przyglądam temu co zrobił Frank... Ale, ale. Tak jest tylko przez dwa pierwsze tomy. O ile poziom scenariusza jest przez całą serię na tym samym poziomie, to warstwa graficzna pikuje w dół. W tomach 5-7 mam wrażenie, że Millerowi już się po prosu nie chciało. Ja rozumiem, że pewna deformacja jest częścią jego późniejszego stylu, ale tutaj rysunki są brzydkie, niestaranne i nieczytelna. Kompletnie gdzieś zniknęła zabawa cieniem, za to mamy czarną plamę zamiast twarzy, a babeczki muszą mieć narysowane sutki na każdym rysunku, jakby to było najważniejsze. W ostatnim tomie najlepiej prezentuje się część wykonana razem Lynn, a po przecież nie jest cecha rozpoznawcza Sin City.

Ponieważ Miasto Grzechu, to dla mnie głownie warstwa graficzna, dla której scenariusz miał być tylko pretekstem - finalnie całość traci w moich oczach. Niestety to co budziło zachwyt na początku zostało rozmienione na drobne.

Offline Spoiler Included

Odp: Sin City
« Odpowiedź #347 dnia: Styczeń 29, 2016, 02:59:06 pm »
Przedwczoraj Frank Miller obchodził 59 urodziny. Z tej okazji zmontowałem wideorecenzję Sin City: Dame to Kill For - filmu i komiksu. Jeśli możecie, obejrzyjcie i podzielcie się swoją opinią. Pozdrawiam.


https://youtu.be/3CDa9kk3gs4

Offline blackwaterpark

Odp: Sin City
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 01, 2016, 04:24:02 pm »
Przedwczoraj Frank Miller obchodził 59 urodziny. Z tej okazji zmontowałem wideorecenzję Sin City: Dame to Kill For - filmu i komiksu. Jeśli możecie, obejrzyjcie i podzielcie się swoją opinią. Pozdrawiam.
https://youtu.be/3CDa9kk3gs4

Jak zwykle: światowy poziom. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki zamieszczane na YouTube.
Świetna robota, polecam oglądać wszystkim osobom, które interesują się sztuką komiksu - tym początkującym oraz nawet tym, którzy przeczytali już prawie wszystkie komiksy świata.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dalszej pracy.  :smile:

PS. Liczę, że za niedługo ukaże się obiecany materiał dot. Watchmen (kto wie: może materiału wystarczy Ci na więcej niż jeden odcinek?)

Offline Holsten

Odp: Sin City
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 01, 2016, 05:38:33 pm »
Ciekawa pozycja.

mkolek81

  • Gość
Odp: Sin City
« Odpowiedź #350 dnia: Sierpień 19, 2016, 09:03:56 am »
Mam pytanie czym rożni się wydanie pierwsze Sin city od drugiego poza tym że pierwsze jest w SC a drugie w HC. Jak patrze na alei komiksu to oba tłumaczył Tomasz Kreczmar, czy też były jakieś zmiany w tłumaczeniu? I jaki papier posiada pierwsze wydanie kredę czy offset, a może matowy?
Pytam się, bo ze względu na to że Egmont nie kwapi się z dodrukiem wydania drugiego tomu 5 Rodzinne wartości , to zastanawiam się na kupnem, całego zestawu w wydaniu pierwszym.
 

mkolek81

  • Gość
Odp: Sin City
« Odpowiedź #351 dnia: Sierpień 19, 2016, 10:51:13 am »
dzięki za info, muszę się jeszcze na tym zastanowić

Offline radef

Odp: Sin City
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpień 19, 2016, 10:56:28 am »
Jak patrze na alei komiksu to oba tłumaczył Tomasz Kreczmar, czy też były jakieś zmiany w tłumaczeniu?
Nie mam żadnego z wydań, ale wydaje mi się, że w II wydaniu jest poprawione (tzn. skorektowane) tłumaczenie.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

mgnesium

  • Gość
Odp: Sin City
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpień 19, 2016, 10:57:23 am »
jeżeli masz choćby podstawowe pojęcie o języku angielskim, zainwestuj w edycję big damn od dark horse (nakład się w chwilowo kończy). wydanie jest nieporęczne, ciężkie, duże i niewygodne w czytaniu - jednym zwrotem marzenie komiksiarza.

zdaję sobie sprawę, że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale zastanów się nad tym przynajmniej (no chyba, że masz okazję zgarnąć pierwsze wydanie w jakiejś super atrakcyjnej cenie, tj. wg mnie poniżej 200 zł).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2016, 11:09:48 am wysłana przez mgnesium »

Offline opall

Odp: Sin City
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpień 19, 2016, 01:11:15 pm »
jeżeli masz choćby podstawowe pojęcie o języku angielskim, zainwestuj w edycję big damn od dark horse (nakład się w chwilowo kończy). wydanie jest nieporęczne, ciężkie, duże i niewygodne w czytaniu - jednym zwrotem marzenie komiksiarza.


Ja ze swojej strony również polecam. Angielski nie jest tu przesadnie skomplikowany.
Jak dla mnie jest to jedno z lepszych (i jednocześnie największych) wydań zbiorczych jakie widziałem.

mkolek81

  • Gość
Odp: Sin City
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpień 19, 2016, 01:15:41 pm »
angielski nie jest problemem, muszę się zastanowić jeszcze czy tak nie zrobić, dzięki wszystkim o radę, przynajmniej wiem że były poprawki w drugiej edycji, jeszcze raz dzięki

Offline misiokles

Odp: Sin City
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpień 20, 2016, 06:46:05 pm »
. wydanie jest nieporęczne, ciężkie, duże i niewygodne w czytaniu - jednym zwrotem marzenie komiksiarza
kocham cię :)

Offline Starwatch

Odp: Sin City
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 28, 2017, 04:31:51 am »
Witam które z komiksów serii Sin City warto postawić na półce mam już Trudne Pożegnanie i Damulka Warta Grzechu, piszę bo nie chcę zbędnie wypełniać półek coraz to nowe cegły dochodzą np. nowy Daredevil Bendisa :biggrin:

Offline wilk

Odp: Sin City
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 28, 2017, 08:55:23 am »
Witam które z komiksów serii Sin City warto postawić na półce mam już Trudne Pożegnanie i Damulka Warta Grzechu, piszę bo nie chcę zbędnie wypełniać półek coraz to nowe cegły dochodzą np. nowy Daredevil Bendisa :biggrin:
Najlepiej mieć całość ale gdybym musiał wybrać jeden z pozostałych to wybrałbym "Tego żółtego drania". To jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza historia w całej serii, a Hartigan to chyba moja ulubiony bohater Sin City.

Offline Archie

Odp: Sin City
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 28, 2017, 02:25:41 pm »
Potwierdzam zdanie kolegi wyżej.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."