Autor Wątek: Malowanie szczurków i ludzi  (Przeczytany 3628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dracon2

Malowanie szczurków i ludzi
« dnia: Styczeń 18, 2003, 08:13:03 pm »
Dzisiaj wybrałem się do sklepu w Gdańsku i kupiłem sobie zestaw startujący do mordki, miałem farta  :D dostałem ostatni na składzie.
I mam teraz pytanie, a raczej prośbe, o techniki malowania ludzi skavenów. Tzn. nie wiem jak sensownie pomalować mordki ( :D ) ludzi ?
HELP!!!

Offline drachenfeles

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2003, 08:29:16 pm »
na betatestowej stronie modheim znajduje się mój artykuł o malowaniu dla początkujących tam jest opisane wszystko co potrzeba.

Zapraszam (adres tymczasowy)

http://strony.wp.pl/wp/jan.polkowski/

Offline veyDer

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2003, 09:23:05 pm »
Nie chcę cię martwić, ale ta strona wygląda pod Mozillą tragicznie... :(
A z menu nie można w ogóle korzystać, bo jak przejedziesz kursorem myszy na podmenu, to znika...
b]Dystybutor systemu Confrontation[/b]
(A co? Nie mogę mieć takiego podpisu? Jak każdy to każdy :P)

http://forum.mythos.pl - Oficjalne Polskie Forum Konfrontacji i Rag'Naroka.

Offline drachenfeles

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2003, 10:40:03 pm »
domyślam się
pod linuksem i jego przeglądarkami w ogóle internet wygląda tragicznie, dla przykładu nie respektuje marginesów i fontów.
Wracając do strony to jest ona zrobiona typowo pod IE, pod Netscapem powinna też dać się oglądać. Niestety inne przeglądarki nie interpretują kodu prowidłowo, lub wręcz go ignorują, przez co wyświetlają się "śmieszne" rzeczy... chodź menu działało pod konquerorem i netscapem z pod red hata 7.3.

co do tego, że menu ci znika to chyba wiem co może być nie tak, poprawię jeden element... nie będzie tak ładnie ale pewnie i tak nikt nie zauważy :-)

Offline skolo

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2003, 09:38:04 pm »
hej drach. duzo lepiej tera wyglada wszsytko. tera pytanie - czy dasz mi kod wreszcie? ;)

Offline SzAjBuS

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2003, 07:44:57 am »
a ja nie bardzo rozumiem pod pojeciem "sensownie pomalować mordki " ?
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Dracon2

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2003, 08:47:47 am »
chodzi mi o to aby "twarze" ludzi wyglądały ładnie a nie jak rozjechany kot na autostradzie :D

Offline SzAjBuS

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2003, 08:51:12 am »
TO chyba bardziej zalezy od... precyzji malowania, grubosci (a raczej cienkosci) pendzelka.. a reszte tak samo sie maluje jak no ciala
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline Janek Pietkiewicz

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2003, 04:13:40 pm »
@Dracon2

Technik malowania twarzy ludzkich jest bardzo dużo. Poczytaj artykuły o malowaniu na CMON lub na jakimkolwiek dużym serwisie poświęconym figurkom, grom bitewnym itd. (jeśli sam nie potrafisz znaleźć, to mogę podać kilka adresów) - tam znajdziesz niezbędne wskazówki. Ewentualna kiepska znajomość angielskiego nie stoi na przeszkodzie - tutoriale zawsze są bogato ilustrowane  :wink:

Generalnie polega to na tym: ciemniejsza skórzasta farbka - skórzasty wash/ink - poprawianie - jasna farbka nakładana techniką suchego pędzla.

Oczy: cała gałka na czarno - dwie małe, czarne kropki po obu stronach.

@Drachu
Cytuj
pod linuksem i jego przeglądarkami w ogóle internet wygląda tragicznie, dla przykładu nie respektuje marginesów i fontów.


Ja używam Mozilli pod Windowsami. Dziennie odwiedzam setki stron. Twoja jest jak na razie pierwszą od kilku miesięcy, która nieprawidłowo się wyświetlała z powodu "złej przeglądarki".

Offline drachenfeles

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2003, 08:52:08 pm »
Cytuj

Ja używam Mozilli pod Windowsami. Dziennie odwiedzam setki stron. Twoja jest jak na razie pierwszą od kilku miesięcy, która nieprawidłowo się wyświetlała z powodu "złej przeglądarki".


Nie twierdzę, że to 100% wina przeglądarki, ale pod IE wszytko działa poprawnie, skrypt równierz jest dostosowany pod inne ale cóż...
Po drugie z pod windowsa to nie to samo co z pod linuxa.
Po trzecie jak serwis w końcu wystartuje to zrobię jeszcze jeden interface we flashu i nie będzie, że nie działa.

Offline LastVegas

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 25, 2003, 04:56:04 pm »
Sprobowalem tej metody malowania z rozcienczaniem czarnej farby ze stronki www. Problem polegal na tym ze w niektorych miejscach pozostawaly czarne plamy a slabo rozwodniona czarna farba potrafila pokrywac powierzchnie na calkiem czarno, czy jses jakis sposob zeby temu zaradzic ?

Interesuje mnie jeszcze ta technika "niby inkow", czy to wyglada mniej wiecej tak: podklad, farba, drybrushing, rozwodniona czarna, drybushing ?
czy ten ostatni dry brush mozna sobie darowac.

Zauwazylem ze w przypadku malowania czepcow, rozwodniona czarna fajnie wyglada z zielona, a w przypadku starych pancerzy rowniez znakomicie sie komponuje, zaciemniajac powierzchnie, jesli dodac do tego motywy z rdza to juz mamy naprawde pancerz stary i po przejsciach.

Metoda rozwodnionej farby jakos kiepsko przezentuje sie na jasnych powierzchniach ( zolty, bialy - powstaja miejscami plamy ), choc jest to moze wina mojego niedoswiadczenia.
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!

Offline drachenfeles

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 25, 2003, 05:35:42 pm »
Faktycznie powierzchnie jasne, a zwłaszcza te duże wyglądają po malowaniu jak poplamione i trzeba bardzo się starać, by nie zostały zacieki. Inki to całkiem dobre rozwiązanie, gdyż równo kryją, ich wadą jest natomiast fakt iż nawet po wyschnięciu błyszczą się.

Cytuj

Interesuje mnie jeszcze ta technika "niby inkow", czy to wyglada mniej wiecej tak: podklad, farba, drybrushing, rozwodniona czarna, drybushing ?
czy ten ostatni dry brush mozna sobie darowac.


Ja często kładłem podkład, farbę, potem rozwodniony czarny, a na koniec poprawiałem suchym pędzlem. To zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Raz podczas malowania mumii wyglądało to tak:
Podkład->zielonkawo-zgniła farba(jakaś taina akrylówka ale świetnie pasowała) -> rozwodniony bestial brown -> rozwodnoiny bleached bone -> krwawe plamy tu i ówdzie (red ink) -> rozwodniony czarny.
Efekt był świetny.

Offline LastVegas

Malowanie szczurków i ludzi
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 25, 2003, 07:12:51 pm »
Niezle musiales sie napracowac z ta mumia. Sprobuje jeszcze dodac ten suchy pedzel na koncy i zobacze jakie beda efekty, w sumie to zalezy, jesli uzyc na elemencie rozwodnionej czarnej to nadaje on efekt jakby przysmalenia, niekiedy bardzo efektownie to wyglada, ale na twarzy wolalbym miec bardziej przyciemnione zakamarki a nie osmolona gebe ;)
egions from Hell are marching to the gates of Heaven. I`m Their General, general of 7 Sins...And we have only one purpose. Destroy the world. The human world... The Paradise! We march to The Paradise!!!