trawa

Autor Wątek: "Armada" co słychac?  (Przeczytany 49675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krytyk

"Armada" co słychac?
« dnia: Styczeń 26, 2005, 02:29:14 pm »
Kiedyś kupowałem komiksy z serii "Armada" , aż do 5 tytułu (którego nie podejmuje sie napisać), potem jakos mi przeszło. Jako że wyszły dwa kolejne albumy jestem ciekaw jak je oceniacie, czy warto do tematu wrócić. Pytam na forum zamiast obejzeć w Empiku bo mam do najbliższego dość daleko. To co powiecie o tych nowych komiksach?

Anonymous

  • Gość
"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2005, 02:36:46 pm »
warto znacznie bardziej niż wiele innych rzeczy obecnych na rynku

Offline pookie

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2005, 02:56:19 pm »
Gra pozorów taka sobie (choć rysunkowo bardzo dobra), ale ostatni album jest rewelacyjny - świetna kreacja postaci, znakomity przygodowy scenariusz. Polecam.
 for Pookie

Offline diefarbe

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2005, 04:01:46 pm »
Jedna z lepszych serii które ukazały się na polskiem rynku w ostatnich latach od początku do końca. :D
Ostatni album rewelacyjny. :)
nother day leaves me aching
I try to wake up
But something`s breaking
Here inside me
Deep and hollow
A sound that no other sound could follow
- Pal Waaktaar

Offline wilk

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2005, 07:14:38 pm »
"Gra pozorow" graficznie jest super. Wrazenie robia te wszystkie detale z dalekich planow.

Strefa nadzoru jest w porzadku ale mianem rewelacyjnej to bym jej nie okreslil. Oba tomy czyta sie fajnie i przyjemnie. Po prostu fachowo napisany, przygodowy komiks. "W trybach rewolucj" zaden pozniejszy tom w kazdym razie nie przebil. Ale mimo to mysle ze kupic warto. :)

Offline Mara

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2005, 09:27:41 am »
"Armada" jest na prawdę świetnym komiksem. Każda z jej części jest inna, a pomimo tego tworzą jedną spójną całość. Polecam z całego serca :)

Offline keram

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2005, 07:56:06 am »
Dwa ostatnie tomy były słabsze od poprzednich, ale i tak warto przeczytać

Offline snivel

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2006, 05:01:53 pm »
Witam!

Warto. Nie trafił się jescze odcinek gdzie fabuła kuleje a grafik sobie odpuścił. "Strefa nadzoru" jest całkiem niezła. Nie wiem czemu Keram uznał dwie ostatnie części za słabsze. Zauważyłem, że raczej nie wracam do drugiej części -- "Kolekcjonera". Też mi się podoba ale na tej podstawie mogę wywnioskować, że w moich oczach to najsłabsza część. Nie potrafię nawet uzasadnić czemu.

Armada graficznie jest rewelacyjna. Grafika moze sie nie podobac jedynie fanatykom "postrzepionego" albo malarskiego stylu. Kreska jest szczegolowa a jednoczesnie tak klarowna, ze dalaby sie spokojnie animowac (bez przerobek).

Scenariusz -- mimo paru uproszczen (np. zbyt wiele gatunkow oddycha tym samym powietrzem) tez zasluguje na pochwalę. Akcja szybka, na kazdy zeszyt jest oryginalny pomysl. Postacie sa wyraziste i daja sie lubic.

Dla mnie "Armada" to numer jeden!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2006, 06:36:42 pm »
Bardzo cenię serię "Armada". Od pierwszego tomu poziom rósł, aby w trzecim osiągnąć apogeum - "W trybach rewolucji" to dla mnie arcydzieło. Potem coś zaczęło stopniowo siadać, a "Strefę nadzoru" uważam za najsłabszą część. Niemniej pewien standard jest utrzymany, na pewno będę kupować następne tomy.
Czekam też na nowe serie związane z "Armadą", zapowiedziane przez Egmont.

Offline misio141

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2006, 02:23:36 pm »
Ja także wysoko sobie cenie tą serie, ale mi najbardziej w pamięci zapadł tom pierwszy, między innymi za te rysunki i wizerunek bohaterki ;) . Później było równie fajnie na stałym poziomie, ale to nie to samo.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2006, 03:10:14 pm »
Ja bardzo sobie cenię całą serię. Uważam, że jeśli chcesz wrócić do tej serii to naprawdę warto. Sam z niecierpliwościa czekam na jakies dalsze albumy z Armadą związane-  o ile będą .

Offline wilk

Re: .....
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2006, 10:55:59 pm »
Cytat: "Łamignat"
Sam z niecierpliwościa czekam na jakies dalsze albumy z Armadą związane-  o ile będą .

We Francji juz od pol roku jest nowy tom:

http://www.bdnet.com/9782847899054/alb.htm

Offline Yaqza

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2006, 09:25:24 am »
I te album ukaże się  u nas jeszcze w tym miesiacu. Egmont postanowił zmienić jakość wydania - kreda zamiast offsetu.
url=http://www.komiks.nast.pl]Aleja Komiksu[/url]

Offline snivel

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2006, 01:49:25 pm »
Cytat: "Dariusz Hallmann"
Bardzo cenię serię "Armada". Od pierwszego tomu poziom rósł, aby w trzecim osiągnąć apogeum - "W trybach rewolucji" to dla mnie arcydzieło.


Pomysł na rozwoj cywilizacji był co najmniej niezły. No i te zakończenie...Dołuje a to znaczy, że komiks nie pozostawia obojętnym emocjonalnie. To chyba właśnie odróżnia sztukę od rzemiosła (miedzy innymi). Podobnie mocne zakonczenie pamietam z "Wladcy Gor" wiadomej serii i "Sznikla".

Jakis heteryk ;) napisal na tym forum, ze armada jest infantylna. Moze chodzilo mu o to, ze bohaterka wykonuje akcje z usmiechem na ustach a kolory przewaznie sa żywe. No i jeszcze pare uproszczen, z ktorych o jednym pisałem. Ja te uproszczenia przyjmuje bo w ten sposob dziala ponad 95% SF i gdyby sie ich pozbyc to zostalyby glownie dziela typu "Glos Pana" S.Lema. "Glos" jest fajny ale akcji tam zbyt wiele nie uswiadczysz.

Offline 4-staczterdzieściicztery

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2006, 03:10:58 pm »
Cytat: "snivel"
Jakis heteryk Wink napisal na tym forum, ze armada jest infantylna.

Skąd wiesz, że jest hetero?

Co do "Armady", to zawsze lubiłem tę serie, z tym, że bardziej albumy nieparzyste, te "poważniejsze", niż te parzyste "rozrywkowe". Najwyżej cenię sobie "W Trybach Rewolucji" i "Strefę Nadzoru", najmniej "Grę Pozorów" i "Kolekcjonera".
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

 

anything