trawa

Autor Wątek: "Armada" co słychac?  (Przeczytany 49685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline snivel

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2006, 05:28:25 pm »
O f*ck! Mialo byc heretyk. Co za bogate w konsekwencje przejezyczenie (przeklawiaturzenie). Na przyszlosc uzyje slowa 'profan'.

Zgadzam sie. Te co mroczniejsze czesci czyta sie jakos lepiej. Moze z wyjatkiem "Talizmanu", ktory ma taki przyjemny rozmach.

Offline empro

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 07, 2006, 09:51:35 pm »
ja się przyznam, że Armady dawno nie kupowałem i nie czytałem w związku z tym, po prostu zarzucili nas amerykańskimi komiksami troszkę łaskawiej więc "Europa" poszła w odstawkę na chwilę :)

czytałem same początki Armady i uważam, że jest to bardzo sprawnie narysowany i opowiedziany komiks, może nie wybitne, wiekopomne dzieło ale naprawdę sprawnie zrobiona seria, mnie urzekaja przede wszystkim rysunki, które moim zdaniem są najmocniejszą częścią Armady, a treść jej w żaden sposób nie przeszkadza :)

jakoś chyba muszę wrócić troszkę i sobie odświeżyć i dodatkowo zakupić brakujące tomy :)

Offline 4-staczterdzieściicztery

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2006, 11:20:35 pm »
Już jestem po lekturze ósmego tomu, choć jest coś niecoś o naturze ludzkiej to jednak potwierdziło się, że tomy parzyste są bardziej rozrywkowe. Nie znaczy to oczywiście, że to jakaś słabizna straszna jest, ale wolę jednak na cięższy "kaliber tomów" nieparzystych, lepiej mi się je czyta i mocnej zostają w pamięci.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline snivel

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 04, 2006, 04:26:12 pm »
Ciekawe czy autor scenariusza założył taką przeplatankę, czy po prostu tak jakoś wychodzi. A może tak sobie na siłę dorabiamy teorię? Jedynie "Tryby" sa definitywnie ponure i poważne. W innych albumach zawsze jest jakieś światełko, choćby Navis pokazująca języczek mimo mocnego zagipsowania :p.

Offline snivel

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 29, 2006, 05:55:44 pm »
UWAGA: zdradzanie treści zwane niekiedy spoilerem.


Jestem właśnie po lekturze i jakoś żadną miarą nie mogę uznać ósmego tomu za rozrywkowy. Akcja pod względem rozmachu i szybkości  nie umywa się do "Talizmanu" albo "Gry pozorów". Generalnie jest smętno. Navis kłóci się z Bobo, stary nauczyciel umiera a ludzie okazują się bandą tępych narkomanów.
Poza tym mamy tu jeden błąd scenariuszowy. Navis pilotuje statek rasy obcej armadzie. Od biedy można to wytłumaczyć ale będzie to tłumaczenie naciągane.


Najmniej porywający z dotychczasowych tomów. Nie będę do niego za często wracał. Nie znaczy, że jest słaby. Po prostu, sporo tu się gada, mało dzieje i nie ma za duzo kadrów wpadających w oko.

Offline AnouaaR

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2006, 04:35:08 pm »
Cytat: "snivel"


Jestem właśnie po lekturze i jakoś żadną miarą nie mogę uznać ósmego tomu za rozrywkowy. Akcja pod względem rozmachu i szybkości  nie umywa się do "Talizmanu" albo "Gry pozorów". Generalnie jest smętno. Navis kłóci się z Bobo, stary nauczyciel umiera a ludzie okazują się bandą tępych narkomanów.
Poza tym mamy tu jeden błąd scenariuszowy. Navis pilotuje statek rasy obcej armadzie. Od biedy można to wytłumaczyć ale będzie to tłumaczenie naciągane.


Niezgadzam sie z Toba kolego, wcale nie naciagane. Navis, jako tajny agent, jak wszyscy wiemy, jest szkolona pod wieloma aspektami. Ta technologia nie jest wcale opcja Armadzie, doczytaj w komiksie, ze Navis rozpoznaje statki, oraz jest wzmianka, ze Armada jest z ta rasa w stanie 'utajnionej wojny', wiec chyba mozna przyjac tlumaczenie, ze zostala ona przeszkolona w korzystaniu z wrogiego sprzetu?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 13, 2006, 07:48:53 pm »
AnouaaR ma rację.


Cytat: "snivel"
Po prostu, sporo tu się gada, mało dzieje

Zwróć jednak uwagę, ze w tym tomie jest naprawdę sporo stron, na których nie mówi się nic albo bardzo mało.
Niemniej fabularnie "Ludzka natura" rozczarowuje. Za dużo banału, rzeczy przewidywalnych, publicystyki wręcz...

Navis tylko wygląda jakby dojrzalej (starzeje się, cholera!).
Ale jak na tak doświadczoną agentkę faktycznie była bardzo naiwna...

Offline snivel

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 21, 2006, 12:56:35 am »
Cytat: "Dariusz Hallmann"

AnouaaR ma rację.

A niech wam będzie! Ja po prostu nie potrafię się nie czepiać. Nawet alubioną serię magluję od strony prawdopodobieństwa. Tłumacznie przyjmuję choć z dodatkowym zastrzezeniem: sprzet epoki "Armady" jest łatwiejszy w prowadzeniu od tego co mamy teraz na Ziemi. Bo chyba sobie nie wyobrazicie agenta co się przeszkoli we wszystkim od Dromadera po SU27?

Cytat: "Dariusz Hallmann"
Zwróć jednak uwagę, ze w tym tomie jest naprawdę sporo stron, na których nie mówi się nic albo bardzo mało.
Niemniej fabularnie "Ludzka natura" rozczarowuje. Za dużo banału, rzeczy przewidywalnych, publicystyki wręcz...

Chodziło mi o to, że fabuły nie pcha miesista akcja.  do takiego np. Funky Kovala Armada stopniem rozbudowania dialogow chyba nigdy sie nie zblizy.

Cytat: "Dariusz Hallmann"

Navis tylko wygląda jakby dojrzalej (starzeje się, cholera!).
Ale jak na tak doświadczoną agentkę faktycznie była bardzo naiwna...

Widać, że starzenie autorzy zrobili z premedytacją. Oby tylko nie przesadzili, bo co bedziemy ogladac w tomach 30...40? ;)

I jeszcze na koniec przemyślenia fabularne:

Po "Strefie" podejrzewalem, ze rozczarowanie ludzmi bedzie spowodowane kontaktem z jakimis normalnymi strukturami wladzy a nie z banda hippisow. Zwlaszcza opis lekarza armady sugerował, ze luzie zbudowali coś w rodzaju kosmicznej Sparty albo przynajmniej Buszystowskich Stanów. To byloby dla Navis druzgocace. A moze jeszcze autorzy nas tym uracza?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 22, 2006, 02:08:29 pm »
Cytat: "snivel"
Widać, że starzenie autorzy zrobili z premedytacją.

No cóż, przy mniej ciekawych pomysłach na fabułę więcej uwagi można poświęcić innym rzeczom. W tym albumie rysownik wykazał też sporo inwencji przy tworzeniu fryzur Navis, dzięki czemu są momenty, że nasza agentka wygląda naprawdę, hmm, intrygująco (chociaż nie ukrywam, że wolę blondynki :D ).
W finale "Strefy nadzoru" Navis miała bardzo krótkie włosy w okolicach grzywki, więc przy okazji można się zorientować, ile mniej więcej minęło czasu pomiędzy epizodami. :)

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 01, 2007, 12:42:25 pm »
Scenariuszowo "Pułapka" to duży postęp w porównaniu z ostatnimi epizodami - fajna intryga, dobrze "wygrane" zwroty akcji... Rysunki jak zwykle doskonałe. Warto zanotować, co Buchet zrobił na stronie 18. Takich rozwiązań chyba jeszcze nie stosował w "Armadzie"...
Niemniej z całego albumu najbardziej utkwi mi w pamięci permanentnie wykrzywiona złością twarz Navis...

Ech, ciekawe, czy doczekam się jeszcze kiedyś w ramach tej serii czegoś na miarę tomu "W trybach rewolucji"... :?:

Offline graves

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 09, 2007, 10:48:58 am »
Przeczytałem 9 tom - "Pułapkę".
Graficznie - tak jak zawsze, czyli bardzo dobrze.
Scenariuszowo - trzyma poziom, wysoki poziom. Fajna szpiegowska intryga, mocno zagmatwana. Bardzo dobry album.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 03, 2008, 12:06:01 am »
Drugie wydanie tomu pierwszego i drugiego będzie posiadało nowe wersje okładek:
Armada - 1 - Ogień i popiół (wyd. II)
Armada - 2 - Kolekcjoner (wyd. II)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline gscm

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2008, 05:56:42 am »
Cytat: "CD Jack"
Drugie wydanie tomu pierwszego i drugiego będzie posiadało nowe wersje okładek:
Armada - 1 - Ogień i popiół (wyd. II)
Armada - 2 - Kolekcjoner (wyd. II)


Ciekawy jestem na jakim papierze. Mam nadzieje że lepszym niż I wydanie.

Offline Julek_

"Armada" co słychac?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2008, 02:15:30 pm »
Naprawdę śliczne te okładeczki i warte napisania tego posta!

Styska se mi za Navis!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 13, 2008, 09:43:26 am »
"Odzyskane wspomnienia" są trochę zaskakujące, po agresywnej Navis z poprzedniego tomu nie ma śladu, komiks jest stonowany i - można by rzec - rozrachunkowy, odsłania psychologiczne drugie dno... Autorzy odeszli od przedstawiania zamkniętych historii w poszczególnych tomach, widać, że szukają nowych pomysłów na tworzenie serii, moim zdaniem robią to interesująco.
Dobrze, że Egmont wznowił "Ogień i popiół" akurat teraz, bo jego znajomość jest bardzo istotna przy lekturze ostatniego tomu. Osobiście musiałem "odzyskać wspomnienia", wertując pierwszy odcinek...