Autor Wątek: "Armada" co słychac?  (Przeczytany 50695 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yurek1

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 13, 2008, 10:07:38 am »
odświeżyłem sobie całą Armadę ostatnio, przy okazji Odzyskanych wspomnień. odświeżenie wypadło bardzo dobrze. na tyle dobrze, że zastanawiam się nad kupnem Kronik Armady - czy ktoś to może czytał i może podzielić się wrażeniami?
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 13, 2008, 10:12:02 am »
Fajnie by było, gdyby Egmont zdecydował się to w końcu wydać.

Offline ASX76

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 13, 2008, 10:26:21 am »
Czy "Armada" jest drukowana na lepszym papierze dopiero od wznowienia pierwszych dwóch części czy może od któregoś z późniejszych odcinków jeszcze pierwszego wydania?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 13, 2008, 11:11:30 am »
Od 8. tomu.

Offline l_d

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2008, 06:43:46 pm »
Autorzy odeszli od przedstawiania zamkniętych historii w poszczególnych tomach, widać, że szukają nowych pomysłów na tworzenie serii, moim zdaniem robią to interesująco.

Przecież historia zawarta od "Talizmanu demonów" do "Strefy nadzoru" też ma w zasadzie jeden temat przewodni - handel planetami. Kolejna dłuższa historia w zasadzie rozpoczęła się od "Pułapki". Jestem nawet zdania, że jednotomówki jak "W trybach rewolucji" czy "Natura ludzka" to najmocniejsze punkty serii (no dobra ten pierwszy tytuł bardziej, ten drugi mniej).

Nie mniej faktycznie Odzyskane wspomnienia jest bardziej stonowany. No i trup się gęsto nie ściele. Fajnie był pokazany w kadrach jak Navis odzyskuje wspomnienia.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 31, 2008, 01:59:27 pm »
Cytat: l_d
Kolejna dłuższa historia w zasadzie rozpoczęła się od "Pułapki".

Miałem na myśli "Odzyskane wspomnienia" i właśnie "Pułapkę". Te tomy kończą się typowym zawieszeniem akcji. Wydaje mi się, że w albumach od "Talizmanu demonów" do "Strefy nadzoru" nie było takich sytuacji.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 15, 2009, 12:29:44 pm »
"Niestały świat" czytało mi się całkiem przyjemnie. Zaskakuje spory komediowy potencjał i tymczasowe (jak mniemam) porzucenie niektórych wątków z ostatnich tomów.
Jednak to wciąż nie jest to.

Znakomita okładka, Navis wygląda na niej odjazdowo. Ale aura bijąca z okładki obiecuje coś, czego w albumie nie znajdziemy.

Offline ShaakTi1138

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 16, 2010, 06:45:39 pm »
A czy ktoś wie, czy następne tomy (od piątego w górę) będą wznawiane?

Offline KiJ

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 28, 2010, 11:39:10 am »
Co sądzicie o Wolnej Strefie. To pierwszy tom z cyklu, który "zmęczyłam", a nie przeczytałam z przyjemnością. Akcja wciągnęła mnie dopiero na ostantiej stronie...

Offline ljc

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 05, 2010, 08:48:22 am »
o tyle słabsza 12, o ile jest bardziej rozrywkowa i niewymagająca wysiłku intelektualnego
dużo i szybko się w niej dzieje - fabuła jednostajnie gna do przodu, zabrakło mi wyraźnej zmiany tempa, po drugie dużo małych kadrów - jakieś duży i efektowny rysunek by się przydał - może dlatego miałem wrażenie, że jest mniej starannie narysowane
 
byw: też macie na jednej ze stron (nie pamiętam teraz której, z "prawej" strony jednak) kady na dole jakby ucięte, bez białego marginesu?
tamtam!

Offline OliverTwist

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 11, 2010, 11:25:42 pm »
Zdziwiło mnie trochę że jest w dziale biblioteki dla dzieci w moim mieście. Bardzo przyjemny komiks choć nie w moim guście możliwe że raczej dla młodszego czytelnika, ale i ten starszy znajdzie w nim wiele odniesień do polityki socjologii itp. Co jest w nim najlepsze niesamowite zwłaszcza rysunki i różnorodne rasy z niesamowitym wyglądem niczym w gwiezdnych wojnach. Najlepszy album to bez dwóch zdań W trybach rewolucji.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 22, 2010, 06:28:00 pm »
No, nareszcie! "Wolna strefa" to dla mnie najlepszy tom z tych wydanych w ciągu ostatnich 5-6 lat. Historia jest bardzo dynamiczna i zwarta, opowiedziana z polotem. Mam nadzieję, że twórcy utrzymają formę, bo ponoć w następnej części ma dojść do kulminacji.

A Navis w "Wolnej strefie" jest zołzowata i cyniczna, ale cóż - taka karma.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 13, 2011, 08:17:50 pm »
Fani mogli poczuć się ostatnio dopieszczeni.

A więc w końcu mamy u nas "Kroniki Armady", jednak szkoda, że to tylko kompilacja.
Historyjki są w różnej tonacji, choć początkowo myślałem, że będzie humorystycznie.
Odmienne style rysowania, ale graficznie wszystkie opowieści są na wysokim poziomie.
Wiele nawiązań do tego, co już znamy i trochę do tego, czego nie znamy. No i z tego zestawu jasno wynika, że album "W trybach rewolucji" to nie tylko moja ulubiona część "Armady". :)

Natomiast wręcz zachwycił mnie kolejny tom głównego cyklu, czyli "Poślizg kontrolowany". Co prawda nie ma tu żadnej kulminacji, jak zdaje się zapowiadano, tylko przeciwnie – pojawia się więcej niedomówień i zagadek. Niemniej historia jest świetnie skonstruowana i wciągająca.   

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 14, 2011, 09:59:28 am »
Przyznam, ze nie rozumiem troche tej fascynacji Armada w Polsce - ok, to fajny komiks sci-fi, ale wiele innych o tej tematyce poleglo w naszym kraju. Skad ta popularnosc?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Gashu

Odp: "Armada" co słychac?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 14, 2011, 03:15:36 pm »
Proste - główna bohaterka nie jest płaczliwym choptasiem o aryjskiej urodzie, włochatym ufolem ani zblazowanym nastolatkiem w bojowym mechu - oto i cała przyczyna sukcesu ;).
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL