Autor Wątek: Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?  (Przeczytany 18242 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2005, 01:35:32 pm »
Cytat: "Manowar"
Gandalf z Galadrielą światełka i po krzyku, znów elfy mogą być bezpieczne


Bardzo śmieszne  :lol: Oj wydaje mi się, że następną bitwę zagram siłami Dobra, tak żeby sobie morale podbudować.

Offline Manowar

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2005, 01:41:28 pm »
Last Viking jak możesz mówić o moim cofaniu się skoro od kilku ładnych miesięcy gracie katapultą? To nawet samo z siebie sugeruje, że trzeba iść do przodu bo Gandalf nie obejmie całej armii... i stąd Galadriela. No sorry wybacz, ale żal mi mojej konnicy aby ginęła w ten haniebny sposób. Gorzej jak mam grać solo, samym Gondorem. A Avengera nie używam ponieważ już w drugiej turze pada od katapulty i co mi po takiej zabawce? Wystawianie trebachetu też nie ma sensu bo katapulta Mordoru z trollem strzela dwukrotnie. W ogóle siły Dobra mają nikłe szanse bez pomocy elfów, chyba że jest się dobrym strategiem. Może dlatego nie pamiętam kiedy ostatnio przegrałem.

Offline Manowar

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2005, 01:42:32 pm »
Przypominam, że jeszcze nie odniosłem porażki grając goblinkami... no jedynie przeciwko elfom raz dostałem

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2005, 02:00:52 pm »
Cytat: "Manowar"
Last Viking jak możesz mówić o moim cofaniu się skoro od kilku ładnych miesięcy gracie katapultą?


Nie piszę tu o sytuacji gdy rozgrywamy bitwę 4 armii (dwóch na dwóch), a o taktyce samego Isengardu (zresztą sam przyznasz, że mam nikłą pomoc ze strony Mordoru w naszych rozgrywkach - katapulta która raz na 3 gry naprawdę zadziała,  Witch King szarżujący na Aragorna, i nie ma co wspominać orków z Mordoru - a i tak główna siła uderzeniowa to moje Uruki).
Widziałeś co się działo w naszej ostatnej bitwie jak zabrakło Ci wsparcia Elfich łuczników, a my mięliśmy misz-masz w armii ZŁA (ostał się jeno Boromir)  :badgrin:

Szukam rozwiązań, w których Isengard bez wsparcia innych nacjii poradzi sobie ze strzelcami.

Pozdrawiam

Offline Lu-trz

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2005, 04:09:27 pm »
Orki to inna nacja ?
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

Offline drachenfeles

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2005, 06:17:44 pm »
Manowar przestań pisać po 2-3 posty z rzędu, bo ci je powycinam

Offline Manowar

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 27, 2005, 06:41:00 pm »
Boromir wystarczył... abyście się poddali.
Według mnie to Dobro wcale nie ma przewagi. Jeśli ktoś nie gra elfami, albo nie ma sojuszników elfich to cięzko coś wskurać przeciwko nazgulom, Sarumanowi, Ustom Saurona czy nawet zwykłym trollom, nie wspominając o katapultach czy urukach, których tylko krasnoludy trzepią na 5+.

Offline drachenfeles

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 27, 2005, 06:51:40 pm »
Skoro uważasz, że 'dobro' nie ma przewagi to albo masz totalnego pecha albo grać nie umiesz. Nie twierdze, że 'zło' jest bezbronne ale napisz do autorów tej gry i ich się zapytaj dlaczego 'dobro' ma przewagę.

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2005, 07:22:15 am »
Z waszych wypowiedzi wynika, że siły DOBRA (oczywiście dobrze skonstruowane) można pokonać jedynie odpowiednio przygotowując się na danego przeciwnika.

Osobiście zależy mi na armii uniwersalnej, która może walczyć z każdą nacją bez względu na scenariusz, teren i przeciwnika.

Siły DOBRA posiadają świetne jednostki strzeleckie (Elfy, Sentinelsi, Rangersi, trebuszery, avangery itp.), potężniejszych bohaterów (uczciwie w walce wręcz to i 10 Uruków Aragorna nie dziabnie), a nawet IMO lepsze czary.

Tak, też uważam, że siły DOBRA mają przewagę. :(

Pozdrawiam

Offline Destero

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:21:27 am »
Moze to co teraz napisze brzmi samobójczo, ale moim zdaniem najlepszą rzeczą niwelującą łuczników dobra sa... Gobliny! Dlaczego? Bo jest ich kupa. Oczywiście nie ma szans by 24 goblinów pokonało choćby 12 łuczników Elfickich, ale to co moga zrobic na pewno to: 16 goblinami biec na złamanie karku w strone łuczników, 8 łucznikami goblińskimi zblizyć sie na 84 cm i walić "volley fire" (sorx, mam anglojęzyczną wersję instrukcji więc nie wiem jak to przełozyc na polski). U mnie zazwyczaj działo się tak, że łucznicy goblinów zesztrzelili 2 elfy, a z 16 goblinów szarzujących na elfy przy zyciu zostawało około 10. To wystarcza, żeby zająć czymś elfy na najbliższe 3, a w porywach 4 tury. Prócz 24 goblinów uzywałem także 10 Uruków, 2 berserkerów, 3 kuszników, kapitana, no i ofkoz... White Power Mastah Sarumana. W sumie 504 punkty.
aaagh!!!

Offline Destero

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:40:25 am »
Cytat: "Destero"
Moze to co teraz napisze brzmi samobójczo, ale moim zdaniem najlepszą rzeczą niwelującą łuczników dobra sa... Gobliny! Dlaczego? Bo jest ich kupa. Oczywiście nie ma szans by 24 goblinów pokonało choćby 12 łuczników Elfickich, ale to co moga zrobic na pewno to: 16 goblinami biec na złamanie karku w strone łuczników, 8 łucznikami goblińskimi zblizyć sie na 84 cm i walić "volley fire" (sorx, mam anglojęzyczną wersję instrukcji więc nie wiem jak to przełozyc na polski). U mnie zazwyczaj działo się tak, że łucznicy goblinów zesztrzelili 2 elfy, a z 16 goblinów szarzujących na elfy przy zyciu zostawało około 10. To wystarcza, żeby zająć czymś elfy na najbliższe 3, a w porywach 4 tury. Prócz 24 goblinów uzywałem także 10 Uruków, 2 berserkerów, 3 kuszników, kapitana, no i ofkoz... White Power Mastah Sarumana. W sumie 504 punkty.


Myslę, że ta sama taktyka może sie sprawdzić rónież w przypadku armii 1000 i 1500 punktowych (prócz sarumana można dodać Nazgule), ale z racji, że łącznie moja armia zła to 1300 pkt. i przypomina zbieraninke "łapu capu" opisałem tylko wersję na 500 pkt.
aaagh!!!

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:41:46 am »
Cytat: "Destero"
Moze to co teraz napisze brzmi samobójczo, ale moim zdaniem najlepszą rzeczą niwelującą łuczników dobra sa... Gobliny! Dlaczego? Bo jest ich kupa.


Stwarzasz przewagę liczebną, szarżujesz na wroga, nie licząc się ze stratami. To jest dobra taktyka. Stosował ją Hannibal Barkas w czasie swojego pochodu na Rzym. Nie przejmował się stratami sojuszniczych plemion oszczędzajac Kartagińczyków i wystawiając ich w decydujacej fazie bitwy.

Ja jednak nie chcę łączyć Morii z Isengardem. Próbowałem desperackich, samobójczych rajdów na łuczników orkami na wargach. Nie dało to pożądanego efektu.  Nie tak dawno w jednej z bitew do "szału" doprawadzili mnie Mirkwood Sentinelsi, w swoich płaszczach i podwójnym strzałem.

Pozdrawiam

Offline drachenfeles

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:44:30 am »
Zamiast gobosów można wykorzystać orki, tylko 1 punkt różnicy a w wypadku elfich strzał nie ma znaczenia czy noszą tarcze czy nie, więc wychodzi po 5p sztuka i huźia na elfa.

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:49:52 am »
Związać walką łuczników, nawet nie po to żeby ich pokonać, ale żeby podstawowe siły zdążyły dotrzeć do przeciwnika - to jest myśl.
Jest jeden szkopuł - Gobliny poruszają się 5 cali, Orki zaś tyle samo co Uruki. Jazdy szkoda na samobójczą misję, potrzebna jest do flankowania wroga.  :cry:

Offline drachenfeles

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:52:00 am »
Mięso armatnie to taktyka stara jak... armaty.
Wcześniej było pewnie mięso łucznicze  :D