trawa

Autor Wątek: Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?  (Przeczytany 18246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Destero

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:53:33 am »
Mnie osobiście doszłau nie doprowadza "wyginięcie" populacji moich goblinów. Przypominam, na 99.9% podczas tej taktyki gobliny zginą/wycofają się, ale przy okazji na kilka tur pozbawą "dobrych" możliwości prowadzenia ostrału i przy okazji zdejmą paru łuczników. Orków na wargach ew. można by wykorzystać do ataku z "flanki" gdy goblinki juz dojdą do łuczników. U mnie taktyka zdała egzamin. Gdy urukowie juz uporali sie z "piechociarzami" dobicie łuczników było tylko kwestią czasu.
aaagh!!!

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 28, 2005, 11:09:42 am »
Cytat: "drachenfeles"
Mięso armatnie to taktyka stara jak... armaty.
Wcześniej było pewnie mięso łucznicze  :D


Ha, Ha, Ha ...  :badgrin: Ludzie! Troche szacunku dla bohaterów umierajacych w szczytnym celu!
Destero mam nadzieję, że Twoje gobasy trafią do Valhalli! :)

Offline Manowar

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 28, 2005, 11:11:57 am »
Co masa goblińska to masa. Na turnieju gość wyrzucał co drugą kostkę 6, a nawet zdarzało mu się to często dwa, trzy razy z rzędu. Nie mam pojęcia jak go rozniosłem, ale pewnie zasługa w liczebności armii bo na pewno nie w strategii, nie było żadnej strategii skoro nie było miejsca na stole na manewry. Dlatego też wolę grac Dobrą stroną, tam przynajmniej mam większe pole do popisu, zwłaszcza w sytuacjach gdy nie ma elfów na pomoc.

Offline Destero

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 28, 2005, 11:19:34 am »
Mnie sie wydawało, że ogólna taktyka sił zła to "Kupą na nich!!! Za Sarumana/Saurona!!!", ale jak kto woli :). Hmm... chyba sprawie sobie gromadkę orków i wargasów.
aaagh!!!

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 28, 2005, 11:27:42 am »
Rzeczywiście, najprostszą taktyką sił ZŁA jest "do przodu i niszcz" - to nawet pasuje do ich światopogladu i sposobu życia. Ale gdzie miejsce na "ataki pozorowane", "podjazdy", "uderzenia zaczepne", no i moją ulubioną "falangę ukośną" (stosowaną przez Aleksandra pod Gaugamelą).

Witaj Manowar
Wyobraź sobie kupę Goblińskich łuczników (ok. 30-40), zasypią strzałami wroga. A znajac gobliny to będzie większość 5 i 6. :lol:

Pozdrawiam

Offline Manowar

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 28, 2005, 11:42:19 am »
Czy widziałeś tą moją kupkę goblińskich łuczników aby coś ustrzeliła? Już wolę ich używać do atakowania. Właściwie tylko pozorują strzelanie, a dzięki temu przeciwnik wystrzeliwuje się właśnie na tych biednych łuczników, a mi to na rękę.

Offline drachenfeles

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 28, 2005, 11:42:46 am »
Osobiście nie przepadam za tym sposobem walki, jest zwyczajnie nudny
pisałem już o balistach i katapultach nie?
no to jest to naprawdę niezły sposób na wrogie grupy łuczników i ich maszyny  :badgrin:
Za pomocą tylko jednej balisty udaje się czasem zmusić te defensywne kmiotki do walki.

Offline Destero

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 28, 2005, 11:45:19 am »
A "Ataki pozorowane", "podjazdy", "uderzenia zaczepne", no i twoją ulubioną "falangę ukośną" (stosowaną przez Aleksandra pod Gaugamelą), siedzą sobie w główce gościa od "dobrych" i zastanawiaja sie jak władowac ci te strzały w d... żebyś to poczuł :]. Btw, gdzie lezy ta cała Gaugamela:?:
aaagh!!!

Offline Manowar

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 28, 2005, 12:03:29 pm »
Ja Dobrą stroną zawsze kombinuje ile się da, a im więcej manewrów tym bardziej przeciwnik nie wie co zamierzam. Niekonwencjonalne środki są najlepsze, prawda Last Viking?
Powracając do głównego tematu. Mirkwood Sentinels są przegięci. Co prawda najczęściej gram gdy są po mojej stronie, ale wiem jak bolą. Jak pewnie już wszyscy zauważyli GW robi wszystko by zwiększyć potencjał Dobrej strony konfliktu. A dlaczego nic nowego nie powstaje do sił Ciemności?

Offline Dariusz Piotrowiak

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 28, 2005, 12:36:40 pm »
Jak to nie? A Legions of the Eye z Nurn Overseer ? ;)

Offline Manowar

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 28, 2005, 12:48:30 pm »
A co to za jedni? Masz link na nich?

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 28, 2005, 12:53:01 pm »
Cytat: "Destero"
gdzie lezy ta cała Gaugamela:?:


W Azji Mniejszej. Rozbicie supremacji perskiej (niektóre źródła podają, że stanęło tam 700 tys. Persów przeciw 36 tys. Macedończyków. To była masakra... Persów).

Cytuj
Ja Dobrą stroną zawsze kombinuje ile się da, a im więcej manewrów tym bardziej przeciwnik nie wie co zamierzam. Niekonwencjonalne środki są najlepsze, prawda Last Viking?


Nie! Najprostsze metody są zawsze najlepsze.
Drachenfeles ma rację, należy zmusić siły DOBRA do działania. Nawalać w nich z katapult, balist, kupy łuczników i czym popadnie, żeby się ruszyli.
A wtedy wpadną w objęcia śmierci...

Offline Manowar

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 28, 2005, 12:55:35 pm »
Mówiłem jak Gandalf i Galadriela rozstawią się ze światełkami to możesz sobie skoczyć

Last Viking

  • Gość
Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 28, 2005, 01:08:35 pm »
Cytat: "Manowar"
Mówiłem jak Gandalf i Galadriela rozstawią się ze światełkami to możesz sobie skoczyć


Czy ktoś zna sposób na zgaszenie "światełka"?  :cry:
Może Saruman i "effortlessly immobilise"? :p

Offline drachenfeles

Jak zniwelować przewagę strzelecką sił DOBRA ?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2005, 02:16:27 pm »
Jak go potraktujesz unieruchomieniem to nadal będzie świecił, ciężka sprawa...

Ale jest na to metoda - Sap Will Nazgula i już nie poświeci. Trudność polega na tym, że trzeba jeszcze się zbliżyć na te 12"

Można też iść w zaparte i walić z katapulty aż się trafi.