trawa

Autor Wątek: 3 edycja Bitew II wojny światowej  (Przeczytany 2408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RK

3 edycja Bitew II wojny światowej
« dnia: Styczeń 27, 2005, 10:59:45 am »
Na początek marca 2005 zapowiadane jest wydanie przez Taktykę i Strategię 3 edycji „Bitew II wojny światowej”. Jest to kolejna odsłona istniejącego już od ponad 10 lat systemu gier autorstwa Wojciecha Zalewskiego.

„Bitwy II wojny św.”, zwane też przez wtajemniczonych B-35, są strategią heksową symulującą działania wojenne II w.ś. na szczeblu batalionu. System umożliwia odtwarzanie różnej wielkości bitew, a także tworzenie własnych scenariuszy, zarówno historycznych, jak i fikcyjnych (hipotetycznych), z wykorzystaniem historycznych jednostek.

W grze występują przede wszystkim wojska lądowe, ale spotkać można także lotnictwo i flotę. Cechą charakterystyczną gry jest wyodrębnienie wielu rodzajów jednostek, pozwalające graczom poczuć różnicę między poszczególnymi typami wojsk, poszczególnymi typami czołgów i dział pancernych, różnymi rodzajami piechoty (dywizje piechoty, górskie, spadochronowe) i oddziałami specjalnymi, takimi jak komandosi, grupy dywersyjne czy jednostki forteczne. Przy czym różnice między wojskami nie sprowadzają się do różnicy parametrów siła i ruchliwość.

Obecna edycja jest samodzielną grą zawierającą nowe, niewydane w żadnej z poprzednich edycji jednostki, nową mapę i scenariusze. W skład gry wchodzą: 2 plansze heksowe 50/70 cm, 360 sztancowanych żetonów jednostek, wiele żetonów pomocniczych oraz instrukcja zawierająca wszystkie zasady systemu, zebrane i poprawione w stosunku do poprzednich edycji. Gra wydana zostanie w pudełku.

Biorąc pod uwagę sugestie starych graczy, wydawca zdecydował, że poszczególne elementy gry można będzie zakupić osobno: można więc kupić same żetony i plansze, albo samą instrukcję, albo np. żetony plansze i instrukcję bez pudełka – jak kto woli. Cena całości po 1 marca wyniesie 50 zł, obecnie, przy wcześniejszym zamówieniu, jest o kilka złotych niższa.

Wielką zaletą systemu jest fakt, że wychodzi do niego wiele rozszerzeń i samodzielnych gier. Z tych, które się dotychczas ukazały, warto wymienić:
-   "Arnhem 1944"
-   "Kasserine 1943"
-   "Burzę zimową 1942"
-               "Falaise 1944"
czy wydane rok temu „El-Alamein 1942”.
Mnóstwo nowych żetonów i map wraz z nowymi scenariuszami wychodzi na łamach czasopisma Taktyka i Strategia. Zamówić grę i uzyskać więcej informacji można na stronie wydawcy:

http://www.taktykaistrategia.pl/?topic=zapowiedzi

Zobaczyć jak ten system wygląda i działa w praktyce można również na stronie naszego kolegi Areckiego:

http://www.b35n.republika.pl/

Polecam zwłaszcza obejrzenie zdjęć map i żetonów używanych w zadaniach rozgrywanych przez internet za pośrednictwem tej strony.

Offline RK

3 edycja Bitew II wojny światowej
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2005, 08:42:09 pm »
Na stronie TiS jest do obejrzenia plansza do 3 edycji.

Jest 2 częściowa. Części będzie można łączyć na 2 sposoby.

Plansza będzie się łączyć z planszą z 1 edycji Bitew.

 

anything