Autor Wątek: Program do gry przez internet?  (Przeczytany 6061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P_A_R_T_A_V_I_S

Program do gry przez internet?
« dnia: Kwiecień 28, 2006, 07:46:07 pm »
Czy istnieje taki program do prowadzenia sesji przez internet? Jeśli tak to jak się nazywa i skąd ściągnąć?
ówcie mi Part, Partavis, Party... Nie musicie P_A_R_T_A_V_I_S.

Popatrz (a najlepiej kliknij [tak, ty który to czytasz, do Ciebie też mówię ]) na mnie

Offline Gil-Galad

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2006, 07:52:37 pm »
A co to znaczy "do prowadzenia sesji przez internet"?
Sesje można prowadzic przez forum, gg[tudzież inny komunikator], maile, chat... Z kamerką internetową, bez.
Był tu gdzieś na forum temat o "WFRP online" z jakimś programem do grania...

Osobiście uważam, że to gra nie warta świeczki.

Offline Marco

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2006, 03:01:27 pm »
Ja bym zaczoł od tego czy jest sens gry prze on-line....??
Brak klimatu
Taka sesja trwała by z 50h
Stało by to sie nudne itp. itd.
igant-155zł
Podstawowy regiment-115zł
Wygrana  na turnieju-bez cenne
Za wszystkie rzeczy zapłacisz MASTERCARD

Offline Keren von Ungrim

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2006, 09:44:37 am »
Wg. mnie gra przez internet traci swój klimat. Nie jest już tym samym gdy możesz spojrzeć w oczy swojemu MG który za wszelką cenę stara się utrudnić ci życie.

No i gdzie tu klimat?

Offline Adam Waśkiewicz

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2006, 09:56:59 am »
Cytat: "Keren von Ungrim"
No i gdzie tu klimat?


 Za to kiedy gracz opisuje Ci swoją postać jako wysokiego, smukłego elfa, to faktycznie możesz zobaczyć tego elfa, a nie pryszczatego, sepleniącego kolesia w okularach - łatwiejsze zawieszenia niewiary to chyba jedyny, ale za to bardzo istotny plus sesji rozgrywanych za pośrednictwem Internetu.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline MiG

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2006, 12:41:04 pm »
jako że ja gram bardzo dużo sesji przez neta jak i sesji pozwole się tutaj powypowiadać:)
popierwsze to klimat itp zalezy zarówno od MG jak i od graczy więc jak się trafi w miarę dobrze to jest naprawdę fajnie:) klimacik zalezy od warunków w jakich gramy bo wiadomo jak leci tv z lepperem to raczej trudno o klimat:/  kolejnym 0plusem takiej sesji jest mozliwość prowadzenia graczy oddzielnie:) privy itp pozwalają grać graczom w różnych miejscach a także mówić coś graczom ważnego dla sesji a oni decydują co z tym zrobią(czy powiedza innym czy nie itd) jak ktos lubi grę z kośćmi to nie polecam chyba że ma się w zanadrzu program do rzutów

no i rzadko kiedy wychodzą sesje w jakimś konkretnym systemie najczęściej  jest to fre fantasy
pozwole sobie również zareklamować forum na którym umawiamy się na sesje:) www.stowarzyszeniemg.fora.pl
ww.stowarzyszeniemg.fora.pl -rpg przez neta:)

Anonymous

  • Gość
Komunikator głosowy a RPG
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2006, 04:58:32 pm »
Witam!

Ponieważ drużyna ze studiów rozpadła się, co było nieuniknione ze względu na ich koniec, zdecydowaliśmy się grać w pajęczynie. Kilka tygodni zastanawialiśmy się nad stroną organizacyjną tego śmiałego przedsięwzięcia i ostatecznie stanęło na jednym z komunikatorów głosowych (to jest wypowiedź bez reklamy  ;) ). Od trzech miesięcy prowadzę moich awanturników przez rozległe ziemie Zapomnianych Krain i dobrze się bawimy. Owszem, pierwsze sesje były ciężkie, wręcz przypominały mi początki mojego rolplejowania. Uprzedziłem jednak wcześniej graczy, że potrzebujemy nabrać pewnego rozpędu, oni wykazali się determinacją, razem wytrwaliśmy i obecnie każdy z nas czeka niecierpliwie na każdy kolejny odcinek naszej sagi! Wygląda to mniej więcej tak, że opowieść toczy się w eterze, a sprawy dotyczące pojedynczych graczy są załatwiane na prywatnym czacie (wskazana podzielność uwagi, która pozwala jednocześnie opowiadać i pisać :lol: ). Oczywiście brakuje nam tej czysto towarzyskiej otoczki grania jak uściśnięcie dłoni czy wypicie po browarku (w końcu istota ludzka jest bestią bardzo koleżeńską ;) ), ale z drugiej strony dostrzegliśmy także zalety, a są nimi ograniczenie mechaniki (mówię wciąż o D&D) oraz konieczność "rozgadania się". Powiem więcej, idzie nam to tak płynnie, że zastanawiam się nad przerzuceniem na mojego ukochanego Młotka i jedyne co mnie powstrzymuje to niejasna obawa, że to ja - jako MG - zawiodę, nie gracze!
Co tu wiele mówić, jeśli tylko ktoś nie ma okazji pykać w tzw. realu (bo temu się nic nie równa), powinien czym prędzej namówić przyjaciół do grania w pajęczynie!

Pozdrufka dla wszystkich!

Offline Faith

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2006, 03:48:31 pm »
ale czy jest jakis program pozwalajancy na gre przez neta i stworzonydo tego ^^
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline Farvus

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2006, 06:14:01 pm »
Mnie podoba się w internetowych sesjach (szczególnie takich na forum), że można spokojnie zaplanować wypowiedzi i działania bohaterów nie ulegając przy tym odruchom. Dzięki większemu dystansowi do swojego bohatera, łatwiejsze jest jego odgrywanie. Można również dorzucić fragmenty opisowe określające lepiej bohatera (jak w opowiadaniu). Szczególnie przydatne jak ktoś nie jest dobrym aktorem :).

Znam dwa programy do prowadzenia ale z nich nie korzystałem nigdy:
OpenRPG - http://www.openrpg.com
Game Master 2 - http://www.programex.risp.pl (w dziale Download>Gry)

Anonymous

  • Gość
Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2006, 12:53:43 am »
Jeśli chodzi o program OpenRPG, to odradzam. Próbowaliśmy go stosować, ale nie przypadł nam do gustu ze względu na (1) niełatwą obsługę oraz (2) potrzebę uprzedniego zainstalowania dwóch aplikacji tłumaczących zastosowany w OpenRPG język programowania.

Offline Marco

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2006, 11:02:12 am »
Niewiedziałem czy zakładac nowy temat ale jak jest juz o grach przez neta to mam pytanie. Słyszałem ostatnio ze mam powstac  warhammer on-line cos na wzór tibi czy WoW-a czy ktos moze powiedziec cos otym wiecej?
igant-155zł
Podstawowy regiment-115zł
Wygrana  na turnieju-bez cenne
Za wszystkie rzeczy zapłacisz MASTERCARD

Offline Adam Waśkiewicz

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2006, 11:10:51 am »
Był już na ten temat wątek, przeniosłem go do GGK, tam poszukaj.

 Pozdrawiam,
 Adam

Offline Corther

Program do gry przez internet?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 04, 2006, 09:54:37 am »
Osobiście wolę grać na żywo. Gra w internecie to nie jest już to samo. Te dziwne reakcje graczy, te tysiące kfiatków, tego w internecie się nie znajdzie.

 

anything