Autor Wątek: Kwestionariusz  (Przeczytany 2017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noir

Kwestionariusz
« dnia: Maj 30, 2006, 10:39:42 pm »
Jako wieloletni gracz i mistrz zawsze mam na uwadze dobre imię RPG-owców. Jako student psychologii interesuje mnie również naukowa strona zjawiska, jakim jest RPG.

Obecnie prowadzę badania nad postawami społecznymi graczy. Byłbym wdzięczny, gdybyście poświęcili mi nieco czasu i wypełnili zamieszczony tutaj
http://www.zabrze.net.pl/nadkanalem/banzai/kwestionariusz.doc
kwestionariusz.
Gdy już go wypełnicie, proszę odeślijcie go na mój adres mailowy
cybernoir@o2.pl

Ze swojej strony zobowiązuję się do opublikowania tu wyników badania, gdy tylko te będą gotowe.

Z góry dziękuję
All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain." Bladerunner

OPOWIEŚCI ZMYŚLONE

Offline Adam Waśkiewicz

Kwestionariusz
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2006, 07:44:03 am »
Uwaga moderatora:

Osoby wypowiadające się w tym wątku proszone są o wypowiedzi dłuższe niż jednolinijkowce, o komentowanie ankiety i jej ewentualnych wyników. Posty w stylu "Wypełniłem", "Ciekawa ankieta" itp. będą z miejsca usuwane.

 Pozdrawiam,
 Adam

Anonymous

  • Gość
Kwestionariusz
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2006, 03:50:17 pm »
Zgodnie z zaleceniami P.T. Moderatora niniejszym piszę kilkuzdaniowy post  ;)  

Jest to kolejna ankieta dotycząca RPG jaką wypełniam w ostatnich tygodniach. Zastanawiam się od kiedy środowisko to erpegowców w Polsce stało się tak popularnym przedmiotem dociekań psychologiczno-socjologicznych.

Co do strony technicznej ankiety, za przeproszeniem, do rzyci: niewykorzystanie funkcji formularzy w edytorze Word powoduje, że trzeba poświęcić dodatkowy czas na wymazywanie setek kropek i "spacji". Poza tym, jakoś nie trafiają do mnie warianty odpowiedzi typu "zgadzam się całkowicie", "raczej się zgadzam", i tak dalej...

Na koniec pragnę wyrazić nadzieję, że wyniki ankiety zostaną rzeczywiście opublikowane nieodpłatnie na łamach niniejszego forum.

Pozdrufka!

Offline Triki

Kwestionariusz
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2006, 07:59:28 pm »
Wypełniłem, zrobione, wysłane.
/ukłon w strone moderatora/
Pomoc studentowi, to nie pomoc, to obowiązek.

Na poważnie
Chciałbym mieć możliwość zobaczenia wyników i w miare możliwości analizy psychologicznej. Fakt, że fani RPG brani są pod tzw. lupe, sprawiam że jest o nas ciągle głośniej i powoli wizerunek okultysty, wariata odchodzi w niepamieć.
Jednak nie potrafie się oprzeć dziwnemu wrażeniu, po raz drugi wypełniając materiał do podobnych badań, że pytania ułożone są jak dla uzależnionych. Fakt czy moja przyszłość rysuje się kolorowo, nie zależy od tego czy gram w RPG, tylko czasami od chwili depresji. Nie chce by mój wywód traktowany był naukowo, fakt że nie mam pojęci o psychologi nie jest tajemnicą.
Podsumowując - ankieta ciekawa, mam nadzieje że odzew będzie duży, a materiał do badań ciekawy. No i mała prośba na koniec - nie badajcie nas tak do końca, nie róbcie z nas kolejnej systematyki, zostawcie odrobine mistycyzmu - to przecież nasza wyobraźnia kreuje RPG. ;)
Pozdrawiam
Najpiękniejszym, co możemy odkryć, jest tajemniczość."
Albert Einstein

Offline Noir

Kwestionariusz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2006, 07:45:35 pm »
Cytuj
jakoś nie trafiają do mnie warianty odpowiedzi typu "zgadzam się całkowicie", "raczej się zgadzam", i tak dalej...

Wierzę :) Mało kogo taka forma przekonuje, ale jest stosunkowo prosta do sprawdzenia i bardzo powszechna. Z metodologicznego punktu widzenia nie można jej niczego zarzucić.

Cytuj
to przecież nasza wyobraźnia kreuje RPG.

I całe szczęście tego badać się nie da  :D
All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain." Bladerunner

OPOWIEŚCI ZMYŚLONE