Autor Wątek: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny  (Przeczytany 19092 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 21, 2008, 06:23:46 pm »
Garaż jest faktycznie Hermetyczny.

Dokładnie - doskonała interpretacja tytułu. Mam wrażenie, że niektórzy tym komiksem "zachwycają się" dla zasady. Skoro krytycy i autorytety mówią, że genialne to im wtórują. Otoczka wokół tego komiksu jest nadmuchiwana jak balon, ceny na allegro rosną, pożadanie proporcjonalnie do cen.... a tu mamy takie coś, nie wiadmo co. Trudno mówić o fabule, a rysunki ? Wiadomo - Moebius rysować potrafi i temu nie sposób zaprzeczyć - ale by akurat w tym komiksie wspiął się na wyżyny swojej maestrii to już bym raczej polemizował. Podsumowując: komiks słaby, a rysunki nie tak dobre, żeby ze względu na nie go zakupić. A juz na pewno nie za taką kasę, za jaką chadza na allegro. Sam ze wstydem przyznam, że zakupiłem na allegro, kilka lat po premierze płacąc jak za zboże. Sprzedawać jednak nie planuję z dwóch względów - pewnie im później sprzedam tym większa szansa, że na nim nie stracę, a po drugie zawsze istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że któregoś dnia krzyknę "Eureka! Eureko, umyj mi plecy!" Tfu! Nie ten cytat :) Chodzi o to, że może kiedyś decenię (albo moje dzieci hehehehe!)

Offline Trreker

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 21, 2008, 06:52:03 pm »
Głupio to zabrzmi, ale przy całym syfie fabuł Moebiusa,  dla jego rysunków, jestem w stanie wydac sporo pieniedzy i czesto wracam do jego prac;). Prawdopodobnie nawet nie musiałby nic do dymków wpisywac, a bym kupił.

Offline Death

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 21, 2008, 06:55:08 pm »
Z innej beczki: fajny ten komiks Moebiusa z tego magazynu?

http://www.allegro.pl/item465052561_bilal_moebius_i_inni_cdn_unikat.html

Offline ZBÓJCERZ

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 21, 2008, 07:01:22 pm »
Głupio to zabrzmi, ale przy całym syfie fabuł Moebiusa,  dla jego rysunków, jestem w stanie wydac sporo pieniedzy i czesto wracam do jego prac;). Prawdopodobnie nawet nie musiałby nic do dymków wpisywac, a bym kupił.
w sumie jestem to w stanie zrozumieć, chociaż nie podzielam Twojej fascynacji. Dla mnie treść komiksu jest jak muzyka, a rysunki jak wokal - mogę zaakceptować genialną muzykę z przeciętnymi wokalami, ale genialne wokale nie uratuję płyty na której muzyka jest słaba. 

Offline Tomasz 66

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 21, 2008, 07:19:23 pm »
Z innej beczki: fajny ten komiks Moebiusa z tego magazynu?

http://www.allegro.pl/item465052561_bilal_moebius_i_inni_cdn_unikat.html

Pojawiający się w CDN komiks Moebiusa można znaleźć w wydanym ostatnio przez Egmont albumie "Biały Koszmar. Szalony Erektoman" - jest to epizod "Absoluten Szczelny" - całkiem niezły.

Offline Trreker

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 21, 2008, 07:27:34 pm »
Dla mnie fabuła to ciasto, a rysunek to bita śmietana na nim:P Razem tworza torcik:). Ale dobre ciasto bez bitej smietany tez zjem, jak i równiez czasem lubie sobie chapnąc tylko bita smietane. A moebius to rewelacyjnie ubita franca....

:P

http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_wloska/cassata/files/page74_1.jpg

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 21, 2008, 07:42:18 pm »
Pojawiający się w CDN komiks Moebiusa można znaleźć w wydanym ostatnio przez Egmont albumie "Biały Koszmar. Szalony Erektoman" - jest to epizod "Absoluten Szczelny" - całkiem niezły.

Bez wzgledu na to, magazyn warto nabyc. Nic lepszego sie w Polsce nie ukazalo. (imho)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Tomasz 66

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 21, 2008, 08:30:44 pm »
Bez wzgledu na to, magazyn warto nabyc. Nic lepszego sie w Polsce nie ukazalo. (imho)


Zgadza się, gdy wyszedł wzbudził wielkie nadzieje, szkoda, że przewrotnie pomimo tytułu skończyło się na pierwszym numerze. Do dziś z sentymentem czasem sobie go przeglądam (to tu pierwszy raz czytałem m.in komiks Bilala, czy właśnie Moebiusa)

Offline donTomaszek

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 22, 2008, 12:07:58 am »
Głupio to zabrzmi, ale przy całym syfie fabuł Moebiusa,  dla jego rysunków, jestem w stanie wydac sporo pieniedzy i czesto wracam do jego prac;). Prawdopodobnie nawet nie musiałby nic do dymków wpisywac, a bym kupił.

Mam dokladnie to samo.
Niedawno w jednym z berlinskich sklepow dopadlem ichniejsza wersje garazu hermetycznego (czyli nasze 2/3 feralnego majora) i lyknalem bez zastanowienia, chociaz moj niemiecki sprowadza sie do "ich werstehe nicht".

I o - taka ciekawostka: podczas milej wymiany zdan ze sprzedawca wspomnialem o Andreasie. Gdy zapytalem czy ma cos, zrobil grymas osoby nerwowo chorej i poprosil o przeliterowanie imienia.
Nie mial nic.
Bo nigdy o tym tworcy nie slyszal.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline yurek1

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 22, 2008, 06:05:00 am »
co tylko świadczy o tym, że jest mało zorientowany.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline ZBÓJCERZ

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 22, 2008, 05:57:27 pm »
co tylko świadczy o tym, że jest mało zorientowany.

albo nie rozumiał co do niego mówiłeś  :p

Offline donTomaszek

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 23, 2008, 01:24:13 am »
i w ogole sie spienil, ze pogonil mnie ze swego distro
nie, nie, akurat o to nie martwilbym sie
 8)
I koniec offtopu.
graves
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 07:37:38 am wysłana przez graves »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Rafi20

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 25, 2014, 01:49:03 pm »
Ostatnio zainteresował mnie zapowiedziany przez Egmont na listopad Garaż hermetyczny Mobiusa. Czy jest to wznowienie, a może kontynuacja wydanego w 2005 roku Feralnego majora.  Zauważyłem, że Garaż hermetyczny jest krótszy od majora. Stąd moje pytanie. Proszę o odpowiedź.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 25, 2014, 02:05:04 pm »
Ostatnio zainteresował mnie zapowiedziany przez Egmont na listopad Garaż hermetyczny Mobiusa. Czy jest to wznowienie, a może kontynuacja wydanego w 2005 roku Feralnego majora.  Zauważyłem, że Garaż hermetyczny jest krótszy od majora. Stąd moje pytanie. Proszę o odpowiedź.
Garaż to pokolorowane wznowienie pierwszego "tomu" Feralnego Majora. Pozostanie jeszcze do wydania "Człowiek z Ciguri", który został już luźno potwierdzony przez T. Kołodziejczaka, jako zapowiedź na przyszły rok (chyba, dokładnie nie pamiętam).
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Gre

Odp: "Feralny Major" tom 1: Garaż hermetyczny
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 26, 2014, 01:49:40 pm »
...moze idąc za przykładem MOebiusa zeby zrozumiec co autor miał na mysli trzeba sie wprowadzic w takli sam stan swiadomosci w jakim był jak go tworzył:)


powinie jak witkacy podpisywac te dzieła substancjami jakie zazywał:)