Autor Wątek: Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)  (Przeczytany 6726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2005, 12:20:22 pm »
Cytat: "bufaloxxx"
powiem ci tak ze nie interesuje sie komiksami tak bardzo jak ty i moge palnąć idiotyzm bo są dla mnie ważniejsze rzeczy od komiksów i takie pomyłki wcale nie świadczą o wieku, a co du supermana to napisałem o nim bo według mnie jest to najgorsza postać w historii komiksów.


tu pałnąłeś kolejny idiotyzm, bo gdyby nie ten superman, to wcale nie interesowałbyś się komiksem, bo komiks pozostałby w dalszym ciągu w niszy. to on jest symbolem rozkwitu rynku komercyjnego komiksu, a wiec takiego, który jest w stanie dotrzeć do wielu klientów.
poza tym coś słabo się rozglądać, bo patrząc na nasz rynek z łatwością można wskazać wiele komiksów mu dorównujących poziomem lub będących jeszcze gorszymi.

Offline konradkonrad

Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2005, 01:36:20 pm »
Dobra, teraz nikt mi nie odpowie, więc zapytam jeszcze raz. Czy ktoś orientuje się jaki jest udział Diamonda w rynku komiksów w USA?

Anonymous

  • Gość
Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2005, 01:53:37 pm »
Cytat: "konradkonrad"
Dobra, teraz nikt mi nie odpowie, więc zapytam jeszcze raz. Czy ktoś orientuje się jaki jest udział Diamonda w rynku komiksów w USA?


największy dystrubutor. duży. strzelam - 80% :roll:

Offline konradkonrad

Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2005, 03:39:55 pm »
największy w direct markecie, a w księgarniach są np. mangi, pytanie ile mają? Pytanie, czy np. sprzedaż przez amazon idzie przez diamonda?

Anonymous

  • Gość
Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2005, 03:48:13 pm »
Cytat: "konradkonrad"
Pytanie, czy np. sprzedaż przez amazon idzie przez diamonda?


a to tu mogę odpowiedzieć po części:
otrzymywałem paczki i z amazonu (teraz już tylko w paczkach firmowych chodzą) i z mhc, na których jest logo diamondu.
spotkałem się też z logo chiapotle (czy jakoś tak), quebecor world - ale niezmiernie rzadko

Offline bufaloxxx

Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 30, 2005, 04:02:32 pm »
Cytat: "timof"

tu pałnąłeś kolejny idiotyzm, bo gdyby nie ten superman, to wcale nie interesowałbyś się komiksem, bo komiks pozostałby w dalszym ciągu w niszy. to on jest symbolem rozkwitu rynku komercyjnego komiksu, a wiec takiego, który jest w stanie dotrzeć do wielu klientów.
poza tym coś słabo się rozglądać, bo patrząc na nasz rynek z łatwością można wskazać wiele komiksów mu dorównujących poziomem lub będących jeszcze gorszymi.



Może od niego sie zaczeło ale go nie lubie i już, a co do tych "komiksów mu dorównujących poziomem lub będących jeszcze gorszymi" to możliwe że ich nie czytałem albo bardziej przypadły mi do gustu, a jak już wspomniałem że "raczej" lepiej sie znasz na komiksach więc czytałeś ich więcej odemnie.(Superman podobał mi sie tylko w upadku mrocznego rycerza i w serialu Smallville)
zasem, kiedy jesteś smutny, nikt nie widzi twojego strapienia....
Czasem, kiedy płaczesz, nikt nie widzi twoich łez...
Czasem, kiedy jesteś szęśliwy, nikt nie widzi twojego uśmiechu...
Ale weź tylko pierdnij...

Offline konradkonrad

Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 31, 2005, 07:13:11 pm »
(Wielkość rynku)

Wydaje mi sie, że Diamond ma mniej. Udział Marvela w DM, którego synonimem w tym wypadku jest Diamond wynosi ok. 30-40%, a w liczbach bezwzględnych (dochody ze sprzedaży Marvel Publishing) wynosi 50mln USD, co daje nam wielkość Direct Market około 140-150 mln USD. Tymczasem sprzedaż mangi w USA, (która na DM) ma może 10%, czyli może 15 mln USD) to powiedzmy 100 mln USD (w 2003). Zostaje 85 mln poza DM. Sam Marvel sprzedaje za 7 mln USD w księgarniach, do tego dochodzą inne wydawnictwa w tym Archie Comics, które sprzedaje prawie wszystko poza DM.

Jeśli gdzieś się poważnie nie walnąłem, to wychodzi, że rynek komiksów musi mieć przynajmniej 250 mln USD, z czego Direct Market stanowi najwyżej 60%.

A to prawie tyle ile wynosi rynek ksiązki w Polsce i trochę ponad 1% rynku wydawniczego w USA.  :D

Offline turucorp

Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 31, 2005, 09:52:10 pm »
http://www.esensja.pl/magazyn/2001/04/iso/10_post_02.html
zgodnie z ta informacja Humpla, w roku 2001 Diamond zajmowal sie dystrybucja 80% komiksow (wiekszosci ale oczywiscie nie wszystkich wydawnictw).

a tak OT, to Bufaloxxx ma 16 lat a nie 9, co nie zmienia faktu, ze wypisuje glupoty zarowno na temat Supermana jak i odsylajac wszystkich po informacje do jakiegos tajemniczego sprzedawcy, ktory "zna sie na komiksach i rynku ja mało kto" (boszszsz...dzieciaku, wez sie chwile zastanow zanim cos napiszesz :roll: )

Offline konradkonrad

Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 01, 2005, 06:36:12 am »
Ale to był rok 2001, a manga rośnie ostatnio bardzo mocno. Zresztą, nie ufam nikomu, kto nie napisze wyraźnie, co ma na myśli, bo nie wiadomo  1) z kiedy dokładnie pochodzą dane, 2) o który dokładnie rynek komiksowy chodzi.

Zresztą, jakie takie ale zawsze, wyliczenia przedstawiłem wyżej i wychodzi, że to jednak 80% nie jest.

 :?:

Offline clarence

Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2005, 03:01:23 pm »

Offline konradkonrad

Matura (dane nt. czytelnictwa i ilości komiksów w USA)
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2005, 12:36:59 pm »
Ok, już wiem, gdzie się mogłem walnąć. Wielkośc przychodów ze sprzedaży Marvela, odnosi się do cen hurtowych. Pytanie do czego donosi się wielkość rynku mangi, ale podejrzewam, że do detalicznych. Trzeba zatem policzyć jeszcze raz biorąc na to poprawkę.  :idea:

 

anything