trawa

Autor Wątek: LIGA 2005  (Przeczytany 5266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MiSiO

LIGA 2005
« dnia: Styczeń 30, 2005, 12:59:58 am »
Powstaje plan ligi MORDHEIM na 2005 (TH chetnie bedzie ją koordynować... chyba :D)

Oto lista moich porpozycji turniejów zaliczanych (licze, że coś do niej dopiszecie bo nie mam pełenj wiedzy o turniejach szczegolnie z północy polski):

- Wojenny  Młot
- Goblikon
- oMTH
- inne turnieje (Łódź, Toruń itp...)

(zgłoszone turnieje powinny być turniejami z tradycją, przynajmniej jednoroczną. Turniej powyżej 10 osób lub/i organizowanymi przez zorganizowane kluby, ktorych coraz więcej...)


CZEKAM NA WASZA POMYSŁY!

Offline Herudaio

LIGA 2005
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2005, 01:26:15 am »
Proponuje po prostu klasyfikować turnieje jako takie a nie inne, bo lista z wyprzedzeniem o rok to marzenie nie do spełnienia, stwierdzić jak punktujemy miejsca i np ustalić że liczy się 5 najlepszych turniejów
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline drachenfeles

LIGA 2005
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2005, 02:54:41 am »
liga mordheim... marzenie sciętej głowy rzuć okiem MiSiU na ligę konfrontacji to zobaczysz co to jest prawdziwa liga...

Offline Wercyngetoryks

LIGA 2005
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2005, 09:33:16 am »
Bardzo fajny pomysł z ta liga Mordheim, a właściwie superowy :D

Wypisanie turniejów z wyprzedzeniem to troche ciężkie do osiagnięcia, tak samo jak ich klasyfiakcja, bo turnieje Mordki zbytnio sie nie róznią...ale jest lepszy pomysł.

Jeśli klub TH będzie głównym koordynatorem ligi to można zrobić po prostu tak, że każdy turniej powinien być zgłoszony odpowiednio wcześniej do konkretnej osoby z naszego klubu, która by sie tym zajmowała i wtedy taki turniej zostałby zaliczony do ligi (lub nie, jakieś proste kryteria tak jak już Misio wspomniał liczba graczy itp.)... i w tym momencie dajemy info o takim turnieju na naszej stronce i forum i jest spoko:)
Jest początek roku, czyli świetny okres do stworzenia liga, trzeba by jeszcze ustalić czas trwania ligi, no i punktacje za poszczególne miejsca na turniejach wliczanych do ligi, ja bym premiował pierwsze 10 miejsc...i wstępnie wszystko gotowe;)

Offline MiSiO

LIGA 2005
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2005, 09:35:38 am »
ja wiem co to jest liga WFB... ale kilkuset osob to sie nie spodziewam.. ale... jest juz kilka klubów.. niech kazdy klub zgłosi max 4 turnieje w których ma swój wkład... turnieje na odp poziomie itp. (chyba raczej bardziej niz mniej oficjalne) i zrobimy liste... bedzie ona troche ewoluowac ale jak turniej ma jakaś tradycje to jest do przewidzenia jego ternim itp...

potem ustalimy jakos punktacje itp... w zaleznosci od zajetego miejsca ale i ilosci graczy.

Offline Nazroth

LIGA 2005
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2005, 10:23:47 am »
Chłopaki - najlepiej przyjąć 3-5 dużych turniejów... jak pisął Misio goblikon, wm... dlatego, ze własnie tam trafia się na największą różnorodnosc graczy z innych miast! dzięki temu liga będzie jasno określac kto jest najlepszy, a kto nie jest... bo wiadomo,ze gdybyśmy brali pod uwagę np: o'MTH... to w takim przypadku rozbijamy się tu nawzajem o siebie... i to powoduje, że w innym mieście ktoś będzie się mieżył z kolegami...taki nasz zwycięski Mis (mega killer) z punktach porównywalny by się stał z jakimś ziutkiem z wioski... który roizwalił swoich 10 kolegów...a żaden z nich nei umei grac w mordheim i grają na zasady których do końca nie kojazą:P...
ROzumiecie co mam na myśli:)?...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Mistrz wałków :)

LIGA 2005
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2005, 10:36:50 am »
Pomysł ligi mi się bardzo podoba!

Turnieje rozdzieliłbym na:
Główne (coś w stylu masterów) takich jak goblikon WM i tu bym brał pod uwagę pierwsze 10 mejsc do klasyfikacji.
I rejonowe takie jak MTH i premiowane 5 miejsc.

A oto moja prponowana punktacja.

Master
I.20pkt
II.15
III.10
IV.7
V.6
VI.5
VII.4
VIII.3
IX.2
X.1

rejonowy.
I.10
II.5
III.3
IV.2
V.1
Kamil. (miszczu)

Offline Nazroth

LIGA 2005
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2005, 11:09:20 am »
Kamilu - pierwszy raz sie zgodze... w przypadku proponowanej przez ciebie punktacji naprawde można o rejonowych tez pomyślec... dobra jest...bardzo dobra!! Pochwalam na maxa! Przemyślcie to co napisał Mistrz...bo godne uwagi jhest zaiste!!
Pozdrawiam.
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Herudaio

LIGA 2005
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2005, 11:43:44 am »
Tylko ja mam jedną propozycje, zazwyczaj nie da się być na wszystkich turniejach, więc np. branie pod uwagę 5-7 najlepszych ( i tu dochodzimy też dlaczego 5 głównych jest lepszych od 5 lokali :)
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.

Offline Wercyngetoryks

LIGA 2005
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2005, 12:04:46 pm »
Idąc tokiem myślenia Kamila musiałby być tylko jeden master czyli Wojenny Młot, bo Goblikon był super pod względem regulaminu i przygotania turnieju...ale nie moze być tak, że po rozegraniu dwóch gier nagle połowa osób znika pograć w RPG i wraca na drugi dzień dokończyc turniej...

Dla mnie master to tylko Wojenny Młot, a poza tym lokalne turnieje takie jak Goblikon, oMTH, Arena, moze teraz turniej w Łodzi, czy inne, które moze dojdą:)
Poza tym np. każdy klub "zarejestrowany" na forum gildi moze raz w roku zorganizowac u siebie w mieście turniej klubowy na podobieństwo oMTH, który byłby wliczany do ligi.

Offline Motorek

Re: LIGA 2005
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2005, 01:02:44 pm »
Cytat: "MiSiO"
Oto lista moich porpozycji turniejów zaliczanych (licze, że coś do niej dopiszecie bo nie mam pełenj wiedzy o turniejach szczegolnie z północy polski):

- Wojenny  Młot
- Goblikon
- oMTH
- inne turnieje (Łódź, Toruń itp...)


Dodaj jeszcze turnieje na Dragonie i Falkonie w Lublinie, jest ten plus , że możesz wykupić akredytacje tylko na dzień , w którym odbywa się ów turniej, nie ma problemów z noclegami etc. no i z dworca PKS jest rzut beretem.
Cytat: "Mistrz wałków :)"
A oto moja prponowana punktacja.

Master
I.20pkt
II.15
III.10
IV.7
V.6
VI.5
VII.4
VIII.3
IX.2
X.1

rejonowy.
I.10
II.5
III.3
IV.2
V.1

Dodał bym jeszcze punkty za udział w turnieju w innym mieście niż się mieszka, tak jest chyba w WFB , ale nie jestem pewny, no i ranking drużynowy (klubowy).
Cytat: "Wercyngetoryks"
Poza tym np. każdy klub "zarejestrowany" na forum gildi moze raz w roku zorganizowac u siebie w mieście turniej klubowy na podobieństwo oMTH, który byłby wliczany do ligi.

Są plany , aby w Lublinie raz na dwa miesiące odbywał się turniej Mordheima, pierwszy miał zbiec się datą z turniejem w Łodzi ( to czy się odbędzie zależne jest od tego czy turniej w Łodzi wypali, jeżeli tak to nie będzie turnieju w Lublinie).

Offline MiSiO

LIGA 2005
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2005, 02:10:08 pm »
spoko... to co Seba (Wercy...) pisze... jeden turniej w roku taki poł-lokalny jak oMTH... i moze max 2 lokalne?  (jak u nas na Strychu gdzie bedziemy jako TH robic turnieje...?)

Offline Nazroth

LIGA 2005
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2005, 04:08:26 pm »
Ja proponuję przyjąc 5 turniejów. WM jako najwazniejszy... ogólny i najwięcej punktwowany... a dlatego poza nim 4, aby można się było na nich jakoś odrobić, gdyby ktos na WM nie dał rady pojechac:)... taka moja propozycja... i do tych pięciu by mogły wejśc np: goblikon, (normalnie zorganizowany w przyszłym roku) krakon, oMTH 2005... i tego typu turnieje... bo nigdy nie wiadomo co to będzie:)... ale taki turniej trzeba by zgłosić do "oficjalności" dużo wczesniej i nie więcej niż jeden w jednym mieście proponuję! bo inaczej dojda machlojki:P...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Motorek

LIGA 2005
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2005, 05:26:10 pm »
Widze , że wybierasz głównie te turnieje , które rozgrywane są w Krakowie sprytnie ;)

Offline nahar

LIGA 2005
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2005, 07:28:18 pm »
No ale sie narobiło!

Pisząc o Lidze nie miałem tego na myśli co wy palnujecie, jak Drachu uważam że to marzenia sciętaj głowy. Mordheim to nie Battle. Nikt nie bedzie jeździł po Polsce po turniejach. No co zobaczymy kto bedzie z zewnątrz w Łodzi???! I na Młocie!

A do Lublina juz nie pojedziemy raczej - ale kto wie zrobilem ostatnio prawko i jak bede mial jakiś car to moze sie przejedziemy.


Chodziło mi o lige u nas w KRAKU!!!!

To jest jedyny rozsądny pomysł.
Po Krakonie sie tym zajme.

Pozdr ŚCIĘTE GŁOWY!!!
paweł

 

anything