Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy amerykańskie

Usagi Yojimbo

(1/93) > >>

ponury_jay:
Co sądzicie o tym komiksie?
Ja czytałem tylko 3 tom i barodzo mi się podobał. Historie są w nim napisane bardzo sprawnie, a świat jest realistyczny (może oprócz kretów-ninja :], ale wcale nie przeszkadzają). Komiks strasznie kojarzył mi się
z japońskimi filmami, ale to duży plus. Rysunki są dobre, bardzo fajnie przedstawione są kobiety (twarze).

Czy czytał ktoś pierwszy, drugi i czwarty tom? Czy są równie dobre?
(tzn. czwarty pewnie kupię, ale zastanawiam się nad numerami archiwalnymi, czytałem gdzieś, że są słabsze. Czy to prawda?).

Kurczaczek:
Ja czytalem tylko 1.  i powiem sczerze, ze mnie przerazil- nigdy nie myslalem, ze mozna napisac tak beznadziejny scenariusz i do tego jeszcze tak kiepsko go zilustrowac- wiem zaraz pospia sie na mnie ciosy- bo ten komiks podoba sie wielu osobom, ale do mnie po prostu nie trafil, nie moge przezyc stety krolikow lisow i innych takich latajacych dookola z mieczami- poza tym historyjki sa jakies takie proste- bez polotu, a dialogi niezbyt ciekawe... ale to tylko moje zdanie

channon_:
Gadające zwierzęta zawsze kojarzyły mi się z Ezopem i Brzechwą, ale królika napewno nie dałabym dziecku do poczytania. Mam pierwsze trzy tomy, i rzeczywiście, jedynka i dwójka są nieco słabsze, ale nie aż tak abyś miał się zastanawiać nad ich zakupem.  

Abito_Galou:
ja mam 1,2,3 - 3 jeszcze nie czytałem. Komiks jest genialny ,najlepsze co do tej pory na polskim rynku widziałem ,czytałem juz ze sto razy ...
moge gadac godzinami :)
Usagi rulez ,no co tu duzo mówić. Klimat rodem z kurosawy , genialne scenariusze i niesamowite postacie...
cudo

mykupyku:

--- Cytat: "Kurczaczek" ---powiem sczerze, ze mnie przerazil- nigdy nie myslalem, ze mozna napisac tak beznadziejny scenariusz i do tego jeszcze tak kiepsko go zilustrowac- wiem zaraz pospia sie na mnie ciosy
--- Koniec cytatu ---


aaaaaaaaaaaeeeeeeeeeeeeeeeeuuuuuuuu uuu ciach
auuuuuueeeeekkkkkkkkkreeeeeeee ciach ciach ciach

i Kurczaczek gotowy na rożen :)

komiks przypomina filmy Kurosawy, przygody Musashiego i udaje mu się oddać klimat feudalnej Japoni i wschodniego ducha

kreska utrzymana jest w konwencji disneyowskiej, a zwierzęta dodatkowo mają łagodzić okrucieństwo ówczesnych realiów

historie w większości bardzo mi sie podobają i aż dziw bierze, że przez tyle tomów Sakai trzyma bardzo dobry poziom i nie nudzi mi się

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej