Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 167875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kingquest

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 08, 2005, 04:19:05 pm »
Ta historyjka zupełnie mi się nie podobała  :roll:
Była bardzo przeciętna, w przeciwieństwie do głównego komiksu...

J.K. Gordon III

  • Gość
Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 10, 2005, 02:09:37 pm »
mnie zupełnie nie odpowiadały ilustracje w tym komiksie.
były nijakie i bez iskry.

Offline reston

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 12, 2005, 12:19:50 am »
Nie wiem, czy podzielacie moje zdanie - ale według mnie od Ostrza Bogów (które było takie sobie) forma komiksu zdecydowanie zaczęła spadać.
Sakai strasznie się powtarza w ostatnich tomach (wyjątkiem jest tylko Maska demona) - te same schematy stają się wręcz irytujące.

Offline reston

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 12, 2005, 04:10:09 pm »
Jeśli chodzi mi o powtarzanie schematów mam na myśli podobieństwa fabuł i przewidywaliność akcji (wkurza mnie to, że akcja na początku ostatnich przygód ciekawie się zaczyna, po czym dalej leci już utartym szlakiem - kolejna rozwalona banda, kolejny pokonany upiór

Widocznie nie zaliczam się do zagorzałych fanów królika, bo już mnie te historie męczą  :D

Offline Gashu

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 12, 2005, 05:36:46 pm »
Ja do tej pory uważałem się za zagorzałego miłośnika przygód królika-samuraja. Muszę jednak przyznać, że niestety ostatnio mam podobne odczucia. Przygody Usagiego stały się już lekko nużące.
Być może serii brakuje jakiejś głównej osi fabularnej, która spajałaby poszczególne tomy... Być może zmęczyła mnie już trochę konwencja opowieści... Nie wiem.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline freshmaker

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 12, 2005, 07:14:11 pm »
zbyt intensywnie ukazywaly sie albumiki z usagim po prostu. tez mnie to troche zmeczylo.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Czopek Piotrek

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 12, 2005, 10:02:01 pm »
a mnie nie!  8)

niecierpliwie czekam na kolejne tomiki

Offline Łovik

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 06, 2006, 09:15:01 pm »
Tymczasem, ruszyła pierwsza polska, w dodatku oficjalna strona o Usagim!! Niema na niej prawie nic, ale to dlatego że jest w necie od paru dni. Wszystkich chcących pomódz, zapraszamy na www.usagiyojimbo.pl
Ruszyło też forum, które trzeba by rozkręcić, www.forum.usagiyojimbo.pl

Offline Łamignat

.....
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 12, 2006, 06:50:00 pm »
łowik, kiedy rozbudujecie tą stronkę z Usagim??
troszkę długo czekać :)
Jak będziecie chcieli prześlę wam skany autografów i 2 odręczne rysunki jakie dostałem od Sakai :)
A  co do komiksu to przyznam się, że wyszedł on w Polsce ze zbyt dużą częstotliwością , przez co nastąpił nieco przesyt tym bohaterem (przynajmniej w moim mniemaniu). Wydawca powinien odrobinkę przyhamować z albumami a i ich sprzedaż była by na pewno na wyższym poziomie.
pozdrawiam

Offline Blacksad

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 16, 2006, 06:09:18 am »
Jako że kupiłem niemal całość Królika za jednym zamachem, zafascynowany "Przekrojową" wkładką, mogę się zaliczać do tych co dostali "tortem w twarz", bo przez ponad tydzień czytałem tylko Usagiego. Ale nie znudziło mnie, może dlatego, że ten tort aż tak bardzo słodziutki to nie jest, a smaczny niebywale. Jasne, jest tam powtarzalność schematów, ale taki już urok przypowieści. A z kilku historii o, powiedzmy, "kolejnej rozwalonej bandzie" czy "kolejnym przepędzonym upiorze" nie wynikają jednakowe konkluzje, za każdym razem jest to iny morał, inne przesłanie....
Smakowało, smakuje i niecierpliwie czekam na zamówione już "Wędrówki z Jotaro". Później chyba trzeba się spodziewać niestety ale dłuższej przerwy....  :cry:
Chrzań się, Smirnov

Offline reston

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 26, 2006, 11:40:54 pm »
W serii zasmuca mnie fakt, że XVII wieczna Japonia daje potężny potencjał na opowiadanie świetnych historii, czego przykład mieliśmy na początku serii o króliku, a od połowy serii nie dzieje się nic nowego. Od dawna czekam na występ pana Hikijego, w ogóle wg mnie ten cały wątek polityczny został porzucony.

Offline kingquest

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 27, 2006, 07:56:57 am »
No i jak te Wędrówki z Jotaro.
Bo jeszcze nie kupiłem, a ciekawy jestem...  ;)

Offline Salgi

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 27, 2006, 04:16:11 pm »
Mam zamiar zapoznania sie z Usagim ale,czy ta seria jest polaczona ze soba tak jak np.kaznodzieja???Czy moge bez przeszkod zapodac sobie jakikolwiek tom przygod krolika nie zwarzajac na kolejnosc,bo kazdy album dotyczy czegos innego a z poprzedni laczy go tylko postac glownego bohatera.

Offline graves

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 27, 2006, 04:25:37 pm »
Cytat: "Salgi"
Mam zamiar zapoznania sie z Usagim ale,czy ta seria jest polaczona ze soba tak jak np.kaznodzieja???Czy moge bez przeszkod zapodac sobie jakikolwiek tom przygod krolika nie zwarzajac na kolejnosc,bo kazdy album dotyczy czegos innego a z poprzedni laczy go tylko postac glownego bohatera.

Część historii się ze sobą łączy. Nie ma to jednak tak naprawdę tak wielkiego znaczenia i w zasadzie można zacząć w dowolnym momencie. W Polsce zaczęliśmy przygody z Usagim od 9 tomu (zdaje się) :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline nori

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 30, 2006, 06:57:18 am »
Egmont wydal najpierw tom 9, jako drugi tom 8, pozniej - od tomu 10 - idzie juz po kolei.
Usagiego mozna w sumie w wiekszosci przypadkow czytac od dowolnego tomu, jednak naprawde, prawdziwa przyjemnosc to zapoznanie sie z ta seria od tomu 1 w porzadku chronologicznym.
Wedrowki z Jotaro - wedlug mnie - wypada dosc dobrze - wprowadzenie dodatkowej postaci w sumie na stale - tchnelo troche swiezosci - choc nie wszystkie watki przypadlu mi do gustu. Wiekszosc nowelek jest jak zwykle dosc przewidywalna - ale czyta sie znakomicie.

No i tomik zmusza do czekania na nastepny ;-)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach