Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 167762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jax

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 16, 2003, 07:45:36 am »
Komboj,
spróbuj pod swój wywód podczepić jeszcze jakoś Usageiego i już będzie na temat.. :)
ttp://basketcom.republika.pl
Strona o Legii (koszykówka) i komiksie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 16, 2003, 08:16:25 am »
Dobra, poniewaz pojawiaja sie glosy zniecierpliwienia, tylko mimochodem potwierdze, ze o neorealizmie wiem z wiem.pl.

Czekam na konfrontacje. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Błendny Komboj

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 18, 2003, 04:55:33 pm »
Cytat: "jax"
Komboj,
spróbuj pod swój wywód podczepić jeszcze jakoś Usageiego i już będzie na temat.. :)

No więc tego... "Usagi" jest komiksem epickim, zwłaszcza "Ostrze bogów"  :)
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline DevilRed

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 971
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Digital Sin Team/DNN Squad
    • profil MySpace
Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 19, 2003, 09:41:26 pm »
a teraz jak najbardziej na temat:
z usagim zetknąłem się X lat temu. miałem na C64 gierkę Usagi Yojimbo - Twoją misją było uwolnienie jakiejś księżniczki. po drodze trza było walczyć z róznymi mętami i zbirami. graficzka jak na taki sprzęt była super, muzyczka pseudoorientalna, klimacik niezły. jedna z moich ulubionych gierek na C64
 
a tu parę lat później zaczynają wychodzić u nas komiksy z Usagim :D

i w końcu po wielu miesiącach stwierdziłem że czas nadrobić zaległości i zacząć kupować Królika korzystając z okazji że Mandra wydaje to od 1szego tomu. tak więc kupiłem i...
jest fajnie. klimaty samurajów mi odpowiadają(Shoguna się oglądało). historyjki choć nie za długie są ciekawe, raz zabawne, a raz poważne.
czekam na więcej. wciąga mnie ten świat  :D
taka karma 8)
http://www.myspace.com/digitalsin1 - "we keep disco evil"

http://www.myspace.com/dnnpl - "we say dance Dance DANCE!"

Mav82

  • Gość
Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 20, 2003, 07:04:17 pm »
w miedzyczasie usagi pojawil sie jeszcze u nas w jednym z odcinkow rysunkowych turtlesow (na dodatek sposcil zolwia niezle manto  :D )

Offline pitupit

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 484
  • Total likes: 0
  • watchmen's time
Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 23, 2003, 01:03:20 pm »
mykupyku
Cytuj
komiks przypomina filmy Kurosawy, przygody Musashiego i udaje mu się oddać klimat feudalnej Japoni i wschodniego ducha



mi tesz przypomniał sie serial o musashim miyamoto a potem te dzieciaki biegające po podwórkah z kijami i kręcące młynki tymi kawałami drewna

a poza tym była kiedys gra na c64 o usagim....i nie była to zwykła siekanina bo za ukłonienie sie dziadkowi można było dostać punkty

kupiłem tomik RONIN  z mandry....to bdb komiks.....można wiele się dowiedziec o japonii z czasuf samurajów , kodexie bushido....rysunki staranne , lekka dawka humoru....to był muj pierwszy kupiony usagi bo punishera już nie było a podrużnicy kasa ....no cusz ostatni egzemlarz był strasznie wymemlany....ale co jak wam tu pitupit
nauczyciel angielskiego szuka pracy miedzy gdynia i wejherowem

Offline krytyk

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 22, 2004, 08:42:01 pm »
Jakim cudem ten tak ciekawy temat tak podupadł?
Czyzby wasze zainteresowanie Usagim sie skończyło? Mam oczywiście nadzieje że nie!
W kazdym razem ja nie odeszłem od uroków swiata stworzonego przez Stana Sakai (super że bedzie w Łodzi), a właściwie powróciłem do niego z rozmachem (zakupy na WSK 2004 mineły mi pod chasłem Usagi - aż cztery tomy. Cóż czas nadrobić opóźnienia).
Aby rozruszać ten temat proponuje np:
1) wybierzmy najfajniejszy tom Usagiego - w końcu jest już z czego wybierać. Egmont wydał:
8. Cienie śmierci [Shades of Death]
9. Daisho
10. Pomiędzy życiem a śmiercią [The Brink of Life and Death]
11. Pory roku [Seasons]
12. Ostrze bogów [Grasscutter]
13. Szare cienie [Grey Shadows]
14. Maska demona [Demon Mask]
Mandragora zaś:
1. Ronin [The Ronin]
2. Samuraj [Samurai]
2) wybierzmy najciekawsza postać z jego świata (albo nawet dwie: dobrą i złą) No i co wy na to?

Offline konradkonrad

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 22, 2004, 09:29:51 pm »
Cytuj
wybierzmy najciekawsza postać z jego świata (albo nawet dwie: dobrą i złą) No i co wy na to?
Proponuję trzy: dobrą, złą i neutralną albo dobrą, złą i brzydką.

Offline Fenrir

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 23, 2004, 11:55:24 am »
Cytuj
1) wybierzmy najfajniejszy tom Usagiego - w końcu jest już z czego wybierać. Egmont wydał:
8. Cienie śmierci [Shades of Death]
9. Daisho
10. Pomiędzy życiem a śmiercią [The Brink of Life and Death]
11. Pory roku [Seasons]
12. Ostrze bogów [Grasscutter]
13. Szare cienie [Grey Shadows]
14. Maska demona [Demon Mask]
Mandragora zaś:
1. Ronin [The Ronin]
2. Samuraj [Samurai]

Ciezko bedzie, szczerze mowiac, wszystkie te tomiki zlewaja mi sie. Bardzo podobal mi sie Samuraj za pokazanie poczatkow Usagiego, ale nie wiem czy wybralbym go za najlepszy.

Offline Kurczaczek

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 23, 2004, 12:35:51 pm »
No wiec najlepsze tomiki to dla mnie Samuraj i Grasseater, bo potrafie je rozpoznac ponad cala seria, nie twierdze, ze sa wyraziscie na wyzszym poziomie, ale pozostale tomy mi sie zlewaja- jak chyba wszystkim.

Postaci jest duzo za duzo, zeby wybierac z latwoscie-ciekawi mnie Jey  (nie pamietam jak sie go pisze), no i Gen- jestem ciekaw jak stracil swoj rog (ma go we wczesnych opowiesciach o Usagim, potem juz nie- pewnie jest to gdzies w tomikach, ktore wyda mandra.
...

Offline yoxik

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 23, 2004, 02:47:08 pm »
ja typuje Ostrze bogów i za nim Samuraj reszta się  :cry:  ( zlewa)  :)
pinia jest jak dziura w d**** - każdy ma swoją  
Kompromis moje drugie imię :)
"... Gdy dorosły człowiek wkracza w świat bajek, pozostaje w nim na zawsze. Nie wiedziałeś o tym?"

Offline hans

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 23, 2004, 05:06:46 pm »
A jak dla mnie rzadza Daisho (najbardziej sczytany z moich tomikow) - z genialna kilkustronicowa historia o wykuwaniu miecza i opowiescia o Usagim bez duszy - i Samuraj - swietnie wylozone podstawy bushido :) A Grasscutter depcze im po pietach.

Offline freshmaker

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 23, 2004, 07:03:33 pm »
na festiwalu w lodzi ma pojawic sie stan sakai zaproszony przez mandragore (info wrak). miejsca w kolejce po autograf chyba juz teraz mozna rezerwowac.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline krytyk

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 24, 2004, 07:29:41 am »
Jestem właśnie po lekturze "Samuraja" i bardzo sie uśmiałem tą historyjką o "Godzylli". Swietne. Sakai wielki jest! Popatrzcie jaki mamy tu rozrzut opowieści od bardzo poważnych by nie powiedzieć smutnych do takich lekkich i zabawnych.
Moje ulubione albumy:
1) "Ostrze bogów" za całokształ. Świetna opowieść rozpoczynajaca sie w świecie bogów, a potem przechodząca do świata ludzi. Wielość ciekawych postaci, podstępna walka o władze, no i troche demonów na dodatek.
2) "Dasiho" za historie o powstawaniu miecza, choć nie tylko. Popatrzcie tu objawia sie genisz Sakai. Robi w pewnym momencie komiks o (powiedzmy) "wodnym rolnictwie" i to nie nudzi.
3)"Ronin" za dobry początek. Za zabawne "podchody" z Genossuke, za historie o koniu i wiele, wiele innych.
PS. freshmaker--->pisałem o tym kilka postów wyżej

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 24, 2004, 02:22:18 pm »
Cytat: "freshmaker"
na festiwalu w lodzi ma pojawic sie stan sakai zaproszony przez mandragore (info wrak).

Informacja jest niepelna. O sprowadzenie Sakai do Lodzi walcza wspolnie Mandragora z Egmontem.

 

anything