trawa

Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 167822 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hans

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 18, 2011, 04:37:10 pm »
Ja najnowszego jeszcze nie czytałem, ale po poprzednim miałem identyczne odczucia.

Offline graves

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #271 dnia: Grudzień 06, 2011, 06:46:45 pm »
jestem po najnowszym tomie usagiegi i niestety jest denny. miałem wrażenie jakbym ten komiks czytał już wcześniej ze 3-4 razy.
Muszę przyznać, że podobnie jak Hans, miałem takie same odczucia przy jednym z poprzednich tomów.
Jak przeczytałem Twój post, głośno westchnąłem i pomyslałem, że no trudno widocznie Usagi już się skończył.
Przeczytałem jednak "Powrót Czarnej Duszy"... i jest to jeden z lepszych Usagich jakie wyszły. Bardzo dobrze konsekwentnie opowiedzana historia Jei, aż od pierwszego "nosiciela" po najnowszego. Pierwsze opowiadanie "Ciemność i Dusza" jest jakby wstępem, prologiem, który przedstawia historię pojawienia sie Jei w ciele kapłana Jizonobu i dzieje się dość dawno jeśli chodzi o albumy o Usagim.
Po prologu - cały album to jedna opowieść "Wróble" składająca sie z 5 części.
Cały czas spotykamy "starych znajomych" i występujące gdzieniegdzie wcześniej postacie, z których Sakai splótł bardzo misterną historię uzupełniającą to co czytaliśmy już wcześniej.
Bardzo dobra historia (imho) - radze nie zrażać sie opiniami innych i zapoznać samemu.
 
PS. Hoho 6 tysięczny post...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #272 dnia: Grudzień 07, 2011, 02:29:31 pm »
mi sie tez podobalo. wiecej w recenzji wkrotce
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #273 dnia: Grudzień 23, 2011, 09:05:02 pm »
Potwierdzam: bardzo dobry album. Stan Sakai w świetnej formie. Do tego - mimo że generalnie cała historia przyprawia o dreszczyk - bawili mnie setnie dogadujący sobie Gen i Bezdomny Pies, z niewielką pomocą Usagiego. :D

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 21, 2012, 08:23:26 pm »
"Most łez" - wzruszający tomik z romansem na pierwszym planie. W pewnym momencie miałem wrażenie powtórki z "Yojimbo" Kurosawy, na szczęście historia bardzo szybko poszła w innym kierunku. Rewelacyjny album. Ten kto pisał, że Usagi się skończył, nie zna się zupełnie:-)

"Powrót czarnej duszy" - opowieść grozy ze znakomitym humorem (Bezdomny pies i Gen wymiatają). Fajnie, że pojawił się znowu Twórca sierot. Takie spokojne wstawki, które nie mają za wiele swpólnego z pędząca główną historią dają odetchnąć czytelnikowi.

Stan Sakai to ciągle czołówka. Potrafi sprawić, że każdy tomik ma inny klimat a Usagi Yojimbo ciągle pozostaje spójną historią.
Dziwna sprawa, że nagle zniknął Lord Hikiji. Chętnie przeczytałbym gruby album z jedną długą historią, która byłaby ostateczną rozgrywką z Hikiji.

Offline Thiago

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 22, 2012, 12:43:02 am »
Dziwna sprawa, że nagle zniknął Lord Hikiji. Chętnie przeczytałbym gruby album z jedną długą historią, która byłaby ostateczną rozgrywką z Hikiji.


Hikiji, Stan zostawia sobie na kolejne historie - jak już podejdzie po 70-tkę, a w zbiorczych tomikach pod 35 album  :biggrin:
Znamiennym jest, że po historiach bardzo spójnych następuje kilka tomików które się rozłażą - mnożąc wątki i nigdy ich nie kończąc.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 26, 2012, 10:37:33 pm »
Nowego tomu serii Usagi Yojimbo Stana Sakai   raczej nie możemy się w najbliższym czasie spodziewać, ale przynajmniej   w maju pojawi się w księgarniach wznowienie pierwszego tomu   zatytułowanego Ronin. Tym razem jednak w wydaniu Egmontu i ponoć z większą ilością stron!       Wiemy, że głodu czytelniczego starych fanów, posiadających wszystko na   półce, to nie zaspokoi więc dzielimy się smacznym kąskiem znalezionym w   sieci: animowanym Królikiem!
     Podobało się? Aż naszła ochota na powrót do zwierzęcego świata samurajów, prawda?
     Poniżej dwie plansze z nowego wydania pierwszego tomu:
     
                       
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 27, 2012, 08:32:30 am »
Trochę szkoda, że zamiast nowych tomów Egmont wydaje stare wznowienia. No i pytanie co to za dodatkowa ilość stron? galeria okładek zeszytowych?

Offline radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 27, 2012, 09:25:04 am »
Według mnie bardzo dobrze, że Egmont wydaje wznowienia, ponieważ niektóre początkowe numery są trudno dostępne na Allegro. Co do nowych tomów, w Polsce się ukazały 24 tomy, 25 tom ukazał się pewien czas temu w USA, a 26. ukaże się za niedługo w USA (coś tam o czerwcu słyszałem). W odpowiedziach Egmont wspominał, że w tym roku ukaże się NOWY tom Usagi'ego, a nawet było o czerwcu. Więc nie ma się o co martwić, ponieważ Egmont stara się wydawać niedługo po premierze w USA (jak na polski rynek rok to bardzo mało).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pioma10

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 27, 2012, 11:10:48 am »
...Egmont stara się wydawać niedługo po premierze w USA (jak na polski rynek rok to bardzo mało).
Patrząc na Taurus Media - "Żywe Trupy" i Amber - "Gra o tron" (choć to "przypadki telewizyjne" że się tak wyrażę) to rok opóźnienia Egmontu wydaje się dość długim okresem (poprzedni numer Usagi'ego wyszedł ponad 15 miesięcy po premierze w USA).

Offline Thiago

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 27, 2012, 08:15:00 pm »
Co będzie na dodatkowych 20 stronach? Galeria postaci?

Offline radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 20, 2012, 06:22:32 pm »
Tak sobie pomyślałem, że po tylu pozytywnych recenzjach w końcu kupię Usagi'ego i kupiłem pierwszy tom (reedycji) za 25 złotych z groszami (+ wysyłka, ale kupowałem kilka rzeczy) i kupiłem, przeczytałem i co mogę powiedzieć? Mimo tego co słyszałem (pierwszy tom jest słaby itp.) jest to znakomity komiks, ale teraz troszkę o wydaniu:
- komiks ma tylko 128 stron (czyli tyle samo ile w wydaniu Mandragory), nie ma żadnego wstępu, ani jakiś dodatkowych okładek, po prostu stare wydanie z tym samym tłumaczeniem, tylko inna czcionka (przynajmniej tak mi się zdaje z przykładowych stron starego wydania)
- patrząc na cenę okładkową (no, wiecie, teraz już na okładkach nie ma ceny, ale się do tej nazwy przyzwaczaiłem) i na komiks aż mi się nie chce wierzyć 35 złotych za 128 stron w A5 w cz.-b. to trochę przesada, przecież jeszcze pół roku temu tyle samo kosztował nowy "Usagi", który ma prawie 200 stron. Zobaczymy ile będzie kosztował nowy "Lucky" w tym roku, jeżeli tyle samo to się okaże, że komiks grubszy, na kredzie, w kolorze, w twardej oprawie, kosztuje tylko 15 złotych drożej

Ogólnie polecam kupić wszystkim komiks, ale tylko tym co nie mają tego tomu w swoich zbiorach, polecam też wszystkim, którzy jeszcze go nie czytali, ponieważ jest to jeden z najlepszych tego typu komiksów.
Patrząc na to za ile przed wznowienie szedł ten tom na Allegro to widać, że cena jest akurat lekko niższa, ponieważ najczęściej idzie tak po 30-35 złotych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #282 dnia: Czerwiec 28, 2012, 12:01:51 am »
W USA ukazał się 26. tom Usagiego. Nie czytajcie jego opisu. Moim zdaniem jest tak ogromny spoiler.

Offline radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #283 dnia: Czerwiec 30, 2012, 09:26:44 pm »
"Wydawnictwo Egmont Polska poinforowało, że 25. tom przygód Usagiego Yojimbo zatytułowany Fox Hunt ukaże się w listopadzie, zaś tom 26., czyli Traitors of Earth, najprawdopodobiej w roku 2013. Autorem przygód królika-ronina jest Stan Sakai. "
Źródło: komiks.polter.pl
Z jednej strony dobrze (następny tom w listopadzie), z jednej strony źle, ponieważ 26 tom najprawdopodobniej w 2013 roku (czyli tak, czy nie). Poza tym dziwnie, że aż dwa błędy w takiej krótkiej notatce.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #284 dnia: Lipiec 17, 2012, 10:04:55 pm »
Z jednej strony dobrze (następny tom w listopadzie), z jednej strony źle, ponieważ 26 tom najprawdopodobniej w 2013 roku (czyli tak, czy nie). Poza tym dziwnie, że aż dwa błędy w takiej krótkiej notatce.

Ale jak się jest 20-parę tomów do tyłu, to chyba nie ma wielkiego znaczenia, że późno, nie?  :wink:

 

anything