Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 167750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #285 dnia: Lipiec 18, 2012, 07:27:10 am »
No jak już się kupiło trzy ostatnie tomy to już się czeka na następne.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline pioma10

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #286 dnia: Lipiec 18, 2012, 07:59:28 am »
Ostatni numer (144) zeszytowego "Usagi Yojimbo" wyszedł w USA pod koniec lutego br. - przynajmniej wg strony Dark Horse. A w zapowiedziach brak Usagiego aż do końca października. A coś takiego jest od dłuższego czasu na:
 http://www.usagiyojimbo.com/comingup.html#uy145

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #287 dnia: Lipiec 18, 2012, 11:09:09 am »

No jak już się kupiło trzy ostatnie tomy to już się czeka na następne.


No właśnie ja wiem o czym są kolejne dwa tomy, niewydane w Polsce i moja dobra rada jest taka, żebyś najpierw nadrobił wszystkie poprzednie. Mnie to wygląda na zakończenie najważniejszych wątków, które ciągną się od początku serii... Teraz już chyba ciężko czytać Usagiego nie po kolei.



Chyba niezbyt wygórowana cena za Wędrówki z Jotaro:
  http://allegro.pl/usagi-yojimbo-wedrowki-z-jotaro-i2499159522.html
Chodził po ponad 100 zł.

Offline radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #288 dnia: Lipiec 18, 2012, 11:33:13 am »
Czekam na okazję na Allegro, a ten link co mi podałeś nie jest żadną okazją. Ponieważ jak patrzę to w ciągu ostatniego roku to ten tom schodzi od 20 do 100 złotych, poza tym nie czytałem tych tomów, lecz ogólnie wiem o co w nich chodzi.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #289 dnia: Lipiec 18, 2012, 11:49:12 am »
20 do 100 złotych

20? Wędrówki z Jotaro? Albo był bardzo zniszczony, albo ktoś umówił się poza allegro i sprzedawca zakończył sprzedaż przed czasem:-)
Mnie się wydaje, że drugie wydania pierwszych tomów, spowolnią wydawanie najnowszych.

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #290 dnia: Lipiec 22, 2012, 04:04:26 pm »
Niestety to możliwe, a szkoda, bo nowe numery powinny być priorytetem.

20? Wędrówki z Jotaro? Albo był bardzo zniszczony, albo ktoś umówił się poza allegro i sprzedawca zakończył sprzedaż przed czasem:-)
Mnie się wydaje, że drugie wydania pierwszych tomów, spowolnią wydawanie najnowszych.

ramirez82

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpień 10, 2012, 01:35:33 pm »
Czy biorąc się za czytanie Usagi Yojimbo, kiedy nigdy nie miało się do czynienia z tą serią, należy czytać wszystkie tomy chronologicznie? Kupiłem pierwszy tom, z lekturą poczekam te pare dni, aż Egmont wyda drugi, to przeczytam sobie za jednym zamachem. I ciekaw jestem, jeśli komiks mi się spodoba, czy z tych późniejszych tomów, dostępnych choćby na incalu ( tom 8, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 20, 22, 23, 24 ), są takie, które nadają się do samodzielnej lektury? A w ogóle Egmont teraz ma wznawiać całość, czy tylko te tomy wydane wcześniej przez Mandragorę?

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 10, 2012, 05:38:47 pm »
Można czytać w dowolnej kolejności.
Fajnie jest od początku, ale nie ma jakiejś wielkiej intrygi, która ciągnie się prze ileś tam tomów.
Usagi jest wędrowcem, który przeżywa różne przygody. Wiadomo, że różne postacie z początku serii pojawiają się w późniejszych tomach, ale to nie ma wielkiego znaczenia, bo tomy stanowią odrębną całość.
Też czytałem niechronologicznie.


"jeśli komiks mi się spodoba"
Buhaha, niech Incal już szykuje do Ciebie spora paczkę  :wink:

Ja przeczytałem już wszystkie tomy i zazdroszczę tym, którzy mają jeszcze przed sobą 24 albumy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 05:42:49 pm wysłana przez Death »

ramirez82

  • Gość
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpień 10, 2012, 10:21:16 pm »
Dzięki. No to pewnie będę musiał wkrótce przygotować jakąś gotówkę na skompletowanie serii. Bo z tego co czytam różne recenzje, to wychodzi na to, że wstyd nie znać Usagiego.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpień 10, 2012, 10:29:52 pm »
Można czytać w dowolnej kolejności.
Nie, nie, nie... Ramirezie, nie słuchaj Deatha, bo ma Ci zamiar odebrać całą przyjemność, jako i jemu odebrano. :)
Pewnie, na upartego można czytać nie po kolei, ale w tym momencie tracisz - i to dużo - w porównaniu z czytaniem po kolei. W pewnych odsłonach historii Usagiego chronologia jest bardzo istotna, uwierz mi. Trochę wysiłku, żeby skompletować wszystkie tomy - chociażby etapami, aby sprawdzić, czy wysiłek się opłaca - i zobaczysz, będziesz zdumiony, że mogłeś kiedykolwiek brać po uwagę lekturę pod prąd. :)

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #295 dnia: Sierpień 10, 2012, 10:37:16 pm »

W pewnych odsłonach historii Usagiego chronologia jest bardzo istotna

Niby kiedy?  :smile:  SPOILER!!! -> Chodzi o sprawę Jotaro?




Edit.
Ale tak jak pisałem, chyba zaczyna się zamknięcie tematu Lorda Hikiji, więc do 25. tomu, który dopiero wyjdzie lepiej mieć za sobą poprzednie. Chyba. Wnioskuję z opisu tego albumu.


Aha i jeszcze jedno. Skoro Ronin już wydany, to problem może być chyba tylko z tomami Wędrówki z Jotaro oraz Ojcowie i synowie nie? Na allegro tomy 2-7 z Mandragory zawsze chodziły za grosze. Kolejne egmontowe też można tanio kupić, więc problem jest dopiero z 18 i 19. Pierwsze 17 tomów to żaden problem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 11:00:14 pm wysłana przez Death »


Offline badday

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 16, 2012, 12:52:23 pm »
Czy jest jakieś zbiorcze wydanie USAGIEGO? (Kilka tomow zebranych w jednym HC?)

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 16, 2012, 01:07:16 pm »
Czy jest jakieś zbiorcze wydanie USAGIEGO? (Kilka tomow zebranych w jednym HC?)


Jest.

Offline badday

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 16, 2012, 03:34:46 pm »