Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 169217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #300 dnia: Styczeń 03, 2013, 10:23:01 pm »
"Polowanie na lisa" - jak to mówią - trzyma poziom. Kilka bardzo dobrych pomysłów uatrakcyjnia lekturę. Jedyne co mnie zmartwiło, to zanik humoru w tradycyjnych już sprzeczkach pomiędzy Genem a Usagim oraz Genem a Bezdomnym Psem. Jakby były ciągnięte na siłę, pod publiczkę. A przecież w poprzednim tomie ubaw był po pachy... Może częściowo to wina Grzędowicza...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #301 dnia: Maj 08, 2013, 10:25:25 pm »
"Zdrajcy ziemi" - tak więc moda na zombi nie ominęła również "Usagiego". Na szczęście nie wyrządziła mu żadnej szkody. To bardzo dobry, równy tomik, którego tematem przewodnim faktycznie jest zdrada. W pewnym sensie
Spoiler: pokaż
zdradza nawet sam Usagi, w ostatniej opowieści nie ruszając na pomoc Masakiemu
.

Offline Dreadnought

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #302 dnia: Maj 11, 2013, 04:10:11 pm »
"Zdrajcy ziemi" - tak więc moda na zombi nie ominęła również "Usagiego". Na szczęście nie wyrządziła mu żadnej szkody. To bardzo dobry, równy tomik, którego tematem przewodnim faktycznie jest zdrada. W pewnym sensie
Spoiler: pokaż
zdradza nawet sam Usagi, w ostatniej opowieści nie ruszając na pomoc Masakiemu
.


Mi się mniej podobał niż poprzednie. Tytułowi zdrajcy ziemi byli nienajwyższych lotów i bieganie z tym klejnotem czy co to było z armią zombie za plecami jak w jakiejś grze video.
Które tomiki Usagiego uznajecie za słabsze, a które za najlepsze ?
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #303 dnia: Maj 12, 2013, 08:03:34 pm »

Mi się mniej podobał niż poprzednie. Tytułowi zdrajcy ziemi byli nienajwyższych lotów i bieganie z tym klejnotem czy co to było z armią zombie za plecami jak w jakiejś grze video.
Które tomiki Usagiego uznajecie za słabsze, a które za najlepsze ?
Jedyny słabszy tom serii, jaki przychodzi do głowy, to "Matka Gór". A co do Twojej oceny "Zdrajców ziemi" - pisząc "poprzednie" masz na myśli wszystkie wcześniejsze tomy, czy tylko te ostatnie? Bo chciałbym poznać Twój punkt odniesienia...

Offline Death

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #304 dnia: Maj 13, 2013, 02:21:27 am »
Gdybym już musiał wybrać jeden, to wskazałbym chyba "Spisek ryczącego smoka". Diablo genialny tomik. Drugi "Kręgi". A "Matka gór" była super. :P


Słaby tomik "Usagiego" jest jak jednorożec. Nie istnieje.

Offline Dreadnought

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #305 dnia: Maj 13, 2013, 05:01:54 pm »
Jedyny słabszy tom serii, jaki przychodzi do głowy, to "Matka Gór". A co do Twojej oceny "Zdrajców ziemi" - pisząc "poprzednie" masz na myśli wszystkie wcześniejsze tomy, czy tylko te ostatnie? Bo chciałbym poznać Twój punkt odniesienia...


Mój punkt odniesienia : "nowości" czytam od Opowieści Tomoe. Mam Usagiego z Mandragory, wszystko co wydali. + pojedyncze egmontowe.


Za "słabsze" tomiki uznałbym : samuraja i ronina (w tej kolejności). Dopiero w 3 Usagi w pełni dojrzał, poprawiła się też kreska. Przy czym i tak te 2 pierwsze tomy są dobre. Nie znam innej serii, w której na siłe musiałbym szukać słabszych pozycji.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Koalar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #306 dnia: Maj 13, 2013, 06:01:36 pm »
Nie rozwalił mnie ten ostatni tomik, ale Usagi raczej trzyma poziom. Mnie z ostatnich nie przypadł do gustu Powrót Czarnej Duszy, tak to nie pamiętam, żeby mi się jakiś nie spodobał. No może nie licząc Yokai z Mistrzów Komiksu, który wyglądał na robiony na siłę (
Spoiler: pokaż
zero fabuły, naparzanka z jakimiś stworkami
). Ale kwestia gustu, tak jak ktoś ostatnio pisał, że nie podeszły mu żarty Usagi vs. Gen w Polowaniu na Lisa (a ja miałem z nich niezły ubaw).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Qwant

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #307 dnia: Maj 13, 2013, 06:57:32 pm »
Ja osobiście wolę tomy z dłuższymi historiami, jak mój ulubiony "Pożeracz traw". Wymienię też "Daisho" (choć to może z sentymentu, bo to pierwszy jaki został u nas wydany i tym samym wielokrotnie przeze mnie przeczytany). Krótsze opowiadania częściej mają przewidywalne zakończenia, gdyż wiadomo, że każda pojawiająca się postać musi odegrać jakaś rolę. Jest to chyba jednak kwestia gustu, bo jak widać każdy wymienia co innego. Widoczny dowód na to, że seria "trzyma poziom".

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #308 dnia: Maj 13, 2013, 08:27:05 pm »
Ale kwestia gustu, tak jak ktoś ostatnio pisał, że nie podeszły mu żarty Usagi vs. Gen w Polowaniu na Lisa (a ja miałem z nich niezły ubaw).
Więc zapytam - jako ten sam ktoś - aby do końca poznać Twój gust: uważasz, że żarty z "Polowania na lisa" są lepsze od tych w "Powrocie Czarnej Duszy"?

Offline Koalar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #309 dnia: Maj 13, 2013, 10:04:04 pm »
Więc zapytam - jako ten sam ktoś - aby do końca poznać Twój gust: uważasz, że żarty z "Polowania na lisa" są lepsze od tych w "Powrocie Czarnej Duszy"?

Nie potrafię Ci odpowiedzieć, bo już nie pamiętam żartów z Powrotu Czarnej Duszy...
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:33:55 am »
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:40:06 am »
Hej, czy egmont planuje wznowic wczesniejsze Usagi?
http://www.swiatkomiksu.pl/gfx/ksk/userfiles/_public/komiksy/usagi/samuraj/usagi_tom2.jpg
Pan Kołodziejczak powiedział, że raczej nie, lecz już pani Gniado (pracująca w Egmocie) w odpowiedzi do kogoś (z innego forum), napisała, że będą wznawiane 1-2 na rok. Więc nie wiadomo.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Koalar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 09, 2013, 12:30:43 am »
Tak się złożyło, że dopiero teraz zabrałem się za czytanie Ronina, pierwszego tomiku o Usagim (a wszystkie inne wydane w Polsce już przeczytałem). Przeżyłem duży szok, gdy zobaczyłem rysunki z początkowych historii. Dziwna technika rysunku (brak luzu w kresce), mordki niesympatyczne, za dużo czasem naładowane w kadrze. Na szczęście potem jest już coraz zgrabniej. Historie niezłe, choć do najlepszych im sporo brakuje. Dużym szokiem było też dla mnie to, że
Spoiler: pokaż
pan Hikiji jest człowiekiem! To chyba jedyny kadr z nim w całej serii. Oprócz niego jeszcze co najmniej 2 postaci wyglądały jak ludzie, a nie zwierzęta (a był też gościnnie Groo the Wanderer).

Jak ktoś dawno czytał ten tom, to polecam sobie przejrzeć, zdziwko może złapać.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Thiago

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #313 dnia: Wrzesień 21, 2013, 12:59:56 am »
Hej czy Usagi jest obecnie kontynuowany w Stanach? Po 144 zeszycie serii, Sakai zrobił 5 zeszytów historyjki o Roninie, ale ten projekt jest chyba już zakończony? A zapowiedzi kolejnych zeszytów Usagiego nie ma na stronie Dark Horse.

Offline pioma10

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #314 dnia: Styczeń 11, 2014, 03:30:34 pm »
W Polsce niedługo kolejny Usagi. W lipcu w USA 28 tom - "Czerwony Skorpion". Następnie 29 i... w końcu "Senso':
http://www.usagiyojimbo.com/newinuy/uysenso/uysenso2.jpg
+ na zachętę:
https://www.youtube.com/watch?v=aBwA4pPTyts