Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 167745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline midar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #435 dnia: Styczeń 15, 2019, 01:11:53 pm »
Takie wydanie ożywia całą serię. Czytelnik ma więcej opcji. Wydawca nie alienuje tych co już zbierają bo nie zaprzestaje starego sposobu wydawania. Wszyscy wygrywają.
Jeśli Egmont przestałby wydawać w pierwotnym formacie to przy okazji wkurzyłby tych co zbierają już serię. Wszyscy przegrywają.
Bardzo celnie. Nic dodać, nic ująć. Posiadając całą serię w dotychczasowym formacie, jestem bardzo zadowolony, że dalej mogę ją kontynuować. Jednocześnie moi znajomi bardzo się ucieszyli, że dostaną 3 w jednym i dość szybko poznają historię Usagiego.

Offline robbirob

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #436 dnia: Styczeń 15, 2019, 01:17:31 pm »
Bardzo celnie. Nic dodać, nic ująć. Posiadając całą serię w dotychczasowym formacie, jestem bardzo zadowolony, że dalej mogę ją kontynuować. Jednocześnie moi znajomi bardzo się ucieszyli, że dostaną 3 w jednym i dość szybko poznają historię Usagiego.
No i dla mnie to plus. Czytałem Usagiego, ale mam raptem dwa, czy trzy tomy, teraz uzbieram wszystko co chcę.

Offline wonaps

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #437 dnia: Styczeń 15, 2019, 01:22:11 pm »
w sc chętnie kupię a przynajmniej pierwszy tom aby się zapoznać a później zobaczymy;)

Offline R~Q

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #438 dnia: Styczeń 15, 2019, 01:57:32 pm »
Takie wydanie ożywia całą serię. Starzy czytelnicy będą mogli uzupełnić brakujące tomiki i wyprzedać to co im się powtórzy (jeśli z danych 3 tomów w nowym wydaniu mają stare 1 lub 2) oraz jednocześnie kontynuować kupowanie najnowszych pojedynczych tomów. Na półce wszystko będzie tej samej wysokości tylko niektóre tomy będą grubsze. Niektórzy przesiądą się całkowicie, więc pojawi się więcej niedostępnych tomów w obiegu i ceny spadną. Nowi czytelnicy chętniej sięgną po serię, gdy kolejne tomy będą dostępne łatwiej/taniej. Czytelnik ma więcej opcji. Wydawca nie alienuje tych co już zbierają bo nie zaprzestaje starego sposobu wydawania. Wszyscy wygrywają.

Jeśli ktoś chce wypasione wydanie to już dawno kupił sobie po angielsku. Tych co pozostało lub nie znają na tyle angielskiego jest pewnie ze 30 osób. Gdyby wydali całkowicie nowe wydanie w innym formacie dla zaspokojenia garstki to większość czytelników przerzuciłaby się na nie. Sprzedaż nowych tomów by spadła. Jeśli Egmont przestałby wydawać w pierwotnym formacie to przy okazji wkurzyłby tych co zbierają już serię. Wszyscy przegrywają.
Tak, właśnie tak jest

Offline Sybirak

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #439 dnia: Styczeń 15, 2019, 06:25:43 pm »
jako posiadacz wszystkich tomów nie kupię reedycji  w takim wydaniu. Nastawiałem się na powiększony format w twardej oprawie.Jestem zawiedziony,ale poczekam , może za 20 lat bedzie kolejne wznowienie

Offline radef

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #440 dnia: Styczeń 15, 2019, 06:28:48 pm »
jako posiadacz wszystkich tomów nie kupię reedycji  w takim wydaniu.
Bo nie jest to wydanie (co zostało podkreślone wiele razy) dla ciebie, lecz głównie dla nowych czytelników serii. Co było wspominane tu raz i dwa, polski rynek komiksowy nie jest na tyle duży by utrzymać równolegle dwie zupełnie różne edycje takiej serii jak "Usagi Yojimbo", tu Egmont znalazł półśrodek.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Antari

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 15, 2019, 06:58:38 pm »
Niekoniecznie, ja jestem też nowym czytelnikiem i nastawiałem się na lepsze wydanie, czyli przynajmniej HC i najlepiej grubo. To naprawdę nie jest jakiś hiper-super-ultra-eskluzywny format. Pewnie kupię to co wyjdzie, ale szkoda... szkoda.

Teoretycznie ma sens Twoja teoria o kontynuowaniu formatu z uwagi na to, że seria wciąż jest wydawana ale... czy nie było też takiej sytuacji w przypadku Hellboy'a, którego wznowiono w HC?

Zawsze ktoś jest pokrzywdzony, takie działanie ze strony Egmontu to chyba jakiś precedens.

Jak wyjdzie nowe wydanie Sin City, pokrzywdzeni będą ci czytelnicy, którzy mają poprzednie wydanie bez brakującego tomu 5, bo będą musieli sprzedać stare (najpewniej ze stratą) i zainwestować w nowe. Ale to nie problem bo przecież takich osób jest mniej niż nowych czytelników do których adresowane będzie to wydanie.

Wydaje mi się po prostu dziwne, bo zazwyczaj pierwszeństwo mają nowi klienci, a nie ci, którzy kupują co miesiąc. Tutaj potraktowano lepiej starych czytelników niż nowych, którzy by mogli dostać lepiej wydany komiks. Dziwne i tyle. 

Offline janjedlikowski

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #442 dnia: Styczeń 15, 2019, 08:55:09 pm »
Ja jako stary czytelnik nie jestem usatysfakcjonowany. Nowe zbiorcze tomy będą się ukazywać co 3 lata?? Jeśli rzeczywiście tak będzie, to przerzucę się na oryginalne tomiki i tyle.

Offline midar

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #443 dnia: Styczeń 15, 2019, 09:25:28 pm »
Ja jako stary czytelnik nie jestem usatysfakcjonowany. Nowe zbiorcze tomy będą się ukazywać co 3 lata?? Jeśli rzeczywiście tak będzie, to przerzucę się na oryginalne tomiki i tyle.
Będą też wychodzić pojedyńczo, jak dotychczas. Jako stary czytelnik, sobie dokupisz i przeczytasz.

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 15, 2019, 09:37:14 pm »
Jeśli ktoś chce wypasione wydanie to już dawno kupił sobie po angielsku.


Pierwszy jest chyba w ogóle niedostępny, pozostałe kosztują 300 i więcej za tom od Dark Horse, a te wydane u nas przez Mandragorę są jeszcze droższe. https://www.ebay.de/itm/Usagi-Yojimbo-vol-3-4-Sakai-Stan/143082406876?epid=242242790&hash=item21506043dc:g:n3AAAOSwsqxcMpcn:rk:1:pf:0


Nie dość że dużo drożej niż nasze wydania w HC, wciąż w dwóch formatach i bez tłumaczenia. Jeszcze jakie to fajne, że będę mógł kupić od kogoś używany tom z tych które teraz są drogo na allegro. To ma być ten zysk wydawcy, że ludzie kupią nie od nich? Wydania zachodnie są typowo kolekcjonerskie, a tu potrzeba czegoś co się nie zniszczy od użytkowania. Usagi jest niekolorowy, więc prawdopodobnie nie był by droższy od BBPO.

Offline parsom

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 15, 2019, 11:08:59 pm »
Czytam te wasze żale i nie mogę pozbyć się opadu szczęki... Ja tam się cieszę. Jakbym miał wcześniejsze wydania, to nie miałbym żadnego problemu z tym rozwiązaniem.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline mibartek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 16, 2019, 06:30:32 am »
Będą też wychodzić pojedyńczo, jak dotychczas. Jako stary czytelnik, sobie dokupisz i przeczytasz.


skąd to info? gdzieś czytałem właśnie, że nowe też 3 in 1

Offline Gazza

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 16, 2019, 07:36:07 am »
Nowe pojedynczo, stare (wznowione) zbite po 3 w jednym tomie.

Mnie również żal. Liczyłem na upgrade kolekcji, a nie upychanie 3 tomików w jeden dalej w pomniejszony format. Szkoda, ale życie toczy się dalej...

Offline tysonek

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 16, 2019, 08:40:17 am »
Czytam te wasze żale i nie mogę pozbyć się opadu szczęki... Ja tam się cieszę. Jakbym miał wcześniejsze wydania, to nie miałbym żadnego problemu z tym rozwiązaniem.
Zgadzam się całkowicie, ale wiesz że niektórzy muszą popisać głupotki typu że nie ohc to ohc tamto.

Offline Antari

Odp: Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 16, 2019, 09:39:41 am »
Usagi jest niekolorowy, więc prawdopodobnie nie był by droższy od BBPO.

Tu nie chodzi o kwestie finansowe, że takie wydanie byłoby "drogie", bo Usagi leci na czarno-biało, więc to nie różni się niczym od dowolnej mangi. Zrobili ukłon w stronę jednej grupy odbiorców, na dodatek starych czytelników, którzy kupują na bieżąco serię. Jak widać jest też sporo takich osób w tej grupie, które mimo to chciałaby wymienić wydanie na coś lepszego. Ale """"niektórzy"""" oczywiście tego nie rozumieją. Dziwi taka praktyka, bo w przypadku innych serii mają to gdzieś. Pierwsze HCki od DH już są niedostępne, ogólnie widzę, że zagraniczne tomy są dostępne mocno w kratkę. Np. Na Multiversum jest tylko 3,6,7,8. Więc "rady" typu kup sobie zagraniczne to takie puste słowa.