trawa

Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 169327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #105 dnia: Lipiec 08, 2005, 08:32:36 pm »
W "Kręgach" każda kolejna historia trzyma wysoki poziom. A powrót w rodzinne strony przynosi wiele zaskakujących ( dla Usagiego ) konsekwencji.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Trzy Kawki

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #106 dnia: Lipiec 30, 2005, 08:42:11 pm »
Witam was ładnie i ... i nie wiem. Jestem tu nowy... ale nie jestem już nowicjuszem w znajomości Usagiego. Na mojej półce leży już wiele jego części, a niedawno kupiłem 2 pierwsze części tego wspaniałego komiksu. Niektórzy pytają czy kupić te dwie części bo słyszeli że są do ****. Według moich doznań 2 część polecam a pierwszą po prosty trza przebrnąć. :)


Kto z was był na Wudstocku... bo na pewno ktos z was byl.
apońskie przysłowie: Dobre lekarstwo niedobre dla języka, a dobra rada rani uszy.

Offline Tosiek

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #107 dnia: Lipiec 30, 2005, 09:02:33 pm »
Ja mam wszystki części Uchacza i każda jest warta co najmniej 10 złotych... Więc jak sam widzisz trzeba wszystkie części mieć  ;)

Ja jak przeczytałem wszystkie tam części Usagiego a potem zacząłem jakoś czytać jedynkę to mnie strasznie irytował ten wygląd Usagiego.  :oops:

Witamy, pozdo

Offline Trzy Kawki

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #108 dnia: Lipiec 30, 2005, 09:13:15 pm »
I tu sie z tobą zgadzam ale jak jak w moim mieście nie można dostać połowy z nich a te co były to juz wszystkie mam.


Choć moze przesadzam bo w końcy więkrzość mam ale mam ciągłą rządze... boje się też że już więcej części nie będzie bo narazie głucho i ciemno po pojedynku.

A co do wyglądu usagiego to jak mówiłem trza przebrnąć. :P


A ja terza ide oglondac fajny chilm więc pa. A no tak tytul Pafn i Pafni Smif's. Abayo.
apońskie przysłowie: Dobre lekarstwo niedobre dla języka, a dobra rada rani uszy.

Offline Blacksad

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #109 dnia: Lipiec 30, 2005, 10:31:05 pm »
Dzięki "Przekrojowi" się wziąłem za "Usagiego". Autentycznie mnie wzięło! Zawsze lubiłem "Siedmiu samurajów" i "Rashomon" czy "Musashiego". Wsiąkłem, wymiękłem, dziś kupiłem pierwszą mandragorowską częśc "Ronin" i na pewno dobiorę resztę bo wielkie to jest i już!
Chrzań się, Smirnov

Offline graves

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 31, 2005, 09:56:48 am »
Cytat: "Trzy Kawki"
boje się też że już więcej części nie będzie bo narazie głucho i ciemno po pojedynku.

bez przesady.
Mandra ma jeszcze jeden tom tylko do wydania - Gen
Egmont - jak na razie dwa: Wędrówki z Jotaro i Ojcowie i synowie (wydany w stanach w tym miesiącu).
W ciągu 4 lat (pierwsza część wyszła w 2002) wydano już 16 części - to nieźle jak na polskie warunki. Tutaj jest dokładny spis.

Trzy Kawki - nie piszemy kilku postów pod rząd. Edytujemy je i dopisujemy. Zedytowałem twój poprzedni post do takiego wyglądu.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Trzy Kawki

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #111 dnia: Lipiec 31, 2005, 09:07:30 pm »
Wybacz wiem co powinno sie robić ale chcem jak najszybciej pozbyć sie niewolnika. Szczegulnie że mam dosc duże poczucie Honoru.

Po niewolniku są jeszcze gorsze (to tak w ramach pocieszenia). Dopiero później zaczynają się bardziej "honorowe" ;)
pozdrawiam
graves
apońskie przysłowie: Dobre lekarstwo niedobre dla języka, a dobra rada rani uszy.

Offline Igel

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 31, 2005, 09:11:47 pm »
Wydaje mi sie, ze forum powinno sluzyc dyskusjom i wymianom pogladow, a nie nabijaniu sobie postow. Jak chcesz sie pozbyc tego miana, to znajdz sobie pare ciekawych dla Ciebie tematow (jest ich sporo, wiec nie bedzie to trudne) i wypowiedz sie tam, a nie zasmiecaj forum.

Offline Blacksad

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 12, 2005, 12:03:52 am »
Od pomysłu do przemysłu... Od "Przekrojowej" wersji Usagiego do... 16 tomików na półce. I to w ciągu tygodnia! Dotąd przerobiłem 13 z nich. Ja wiem, że historie mają pewną fabularną powtarzalność (nękana przez demony wioska, postaci z przeszłości etc.), ale w każdej z nich jest nowe motto, nowa myśl, przesłanie... Mnie to bierze!Kiedyś też traktowałem Królika jako jedną z wielu mang (bogowie, przebaczcie indolencję!). Jutro jadę kupić "Shoguna" Clavell'a gdzieś w antykwariacie bo zaszczepiłem się Japonią tak jak Szkocją 16 lat temu. Bardzo mądre, bardzo ładne, bardzo intrygujące. Skończę "Pojedynek.." i wracam do "Ronina". Apiatc'!Lubię.
Chrzań się, Smirnov

Offline ponury_jay

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 23, 2005, 05:35:00 pm »
ta przekrojowa wersja to kilka historyjek, ktore opublikowano w "normalnych" tomach?

Offline Igel

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 23, 2005, 06:01:12 pm »
Zakupilem 1 tom Usagiego pt. "Ronin" i mowiac szczerze w ogole mnie nie chwycilo. Po tych wszystkich entuzjastycznych opiniach spodziewalem sie czegos naprawde na bardzo wysokim poziomie, a tu taki komiks, ktory owszem mozna przeczytac, ale na dluzej w pamieci nie zostanie. Troszke sie na tym rozczarowalem, ale moze po prostu to nie jest komiks, ktory by mi przypasil. W kazdym razie nie pale sie, aby kupic nastepne tomy.

Offline kingquest

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 23, 2005, 06:09:23 pm »
Cytat: "ponury_jay"
ta przekrojowa wersja to kilka historyjek, ktore opublikowano w "normalnych" tomach?


Tak,  a w zasadzie chyba jedna czy dwie.

Offline syfon

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 23, 2005, 06:42:11 pm »
Cytat: "Igel"
Zakupilem 1 tom Usagiego pt. "Ronin" i mowiac szczerze w ogole mnie nie chwycilo. Po tych wszystkich entuzjastycznych opiniach spodziewalem sie czegos naprawde na bardzo wysokim poziomie, a tu taki komiks, ktory owszem mozna przeczytac, ale na dluzej w pamieci nie zostanie. Troszke sie na tym rozczarowalem, ale moze po prostu to nie jest komiks, ktory by mi przypasil. W kazdym razie nie pale sie, aby kupic nastepne tomy.
Spróbuj jeszcze drugi tom "Samurai". Ja uważam go za jeden najlepszych. Jeżeli po tym tomiku Ci nie przypasuje to spokojnie możesz odpuścić sobie serie.
 guess its time to pay the bill, but you know I never will. I'm hungry still...

N.N.

  • Gość
Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 23, 2005, 08:33:19 pm »
Cytat: "Igel"
Zakupilem 1 tom Usagiego pt. "Ronin" i mowiac szczerze w ogole mnie nie chwycilo. Po tych wszystkich entuzjastycznych opiniach spodziewalem sie czegos naprawde na bardzo wysokim poziomie, a tu taki komiks, ktory owszem mozna przeczytac, ale na dluzej w pamieci nie zostanie. Troszke sie na tym rozczarowalem, ale moze po prostu to nie jest komiks, ktory by mi przypasil. W kazdym razie nie pale sie, aby kupic nastepne tomy.


Przeczytałem wzystkie, które się dotąd ukazały, niecierpliwie czekam na następne, doskonale i długo pamiętam i chętnie wracam.
Cóż mogę napisać więcej na Twoją wypowiedź?

Offline Igel

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 23, 2005, 10:25:40 pm »
Cytat: "N.N
Przeczytałem wzystkie, które się dotąd ukazały, niecierpliwie czekam na następne, doskonale i długo pamiętam i chętnie wracam.
Cóż mogę napisać więcej na Twoją wypowiedź?


No, dobra rozumiem. Moze dla Ciebie to jest cos rewelacyjnego, ale dla mnie to po prostu komiks jakich wiele: nie jest zly, ale nie jest tez swietny. I tyle!