trawa

Autor Wątek: Usagi Yojimbo  (Przeczytany 170300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czopek Piotrek

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 27, 2006, 07:25:06 am »
czytam właśnie Usagiego w kosmosie i nieżle się uśmiałem z tłumaczenia. W pewnym momencie podczas potyczki kosmicznej ktoś tam mówi: "Nie mogę go strząsnąć!", co jest najprawdopodobniej "tłumaczeniem" zdania "I can't shake him" co oznacza mniej więcej "nie moge go zgubić" (coś co piloci mówią, kiedy ktoś im siedzi na ogonie)

ach te perełki translacji

Offline empro

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 27, 2006, 07:33:06 am »
Cytat: "Czopek Piotrek"
"Nie mogę go strząsnąć!"


bo to Króliki, co sie bzykają non-stop :)
takie pewnie nawiązanie translatorskie do słynnego powiedzenia "pieprzyc się jak królilki"

:)

Offline petkopeet

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 01, 2006, 01:22:13 pm »
Czy nie zauważyliście czasem że w prawie każdym tomie jest to samo??
Usagi wędruje i się napier...:) zaczęło się to robić nudne, nie wspominam już o najnowszym tomie z Egmontu "Wędrówki z Jotaro" w którym jedyną rzeczą która mi się spodobała była godzilla.
   O   O   M               M   E   T   A   L

Offline empro

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 01, 2006, 01:32:27 pm »
Cytat: "petkopeet"

Usagi wędruje i się napier...:)


w sumie tak, ale cóż ma począć, taki komiks i taka konwencja, tematem przewodnim wszak jest tułaczka Ronina, jakim jest Usagi,
tymbardziej, że to amerykański serial mimo wszystko i Usagi nie może nigdzie zostać dłużej choćby nawet strasznie chciał :)
to tak jak w Archiwum X Moulder nigdy nie może zacząć oficjalnie kręcić ze Scully, itp itd :)
a że się napier.... to chyba lepiej, bo to by było nudne dopiero jakby chodził tak w kółko :)

nie ma co narzekać, to tak jakby powiedzieć, że Batman jest nudny bo tylko walczy z przestępcami, albo Thorgal, bo w sumie też cały czas gdzieś nim los zamiata i posiedzieć na tyłku spokojnie nie może :)

główny bohater cos robic musi, bo by komiksu nie było, to tak jakby wszyscy bohaetrowie horrorów nie rozdzielali się i szli gdzieś w najciemniejsze zakamarki, wtedy nikt by ich nie zabił a rano pewnie znalazłaby ich policja, tylko po co wtedy film o tym robić :)

Offline Rybb

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 02, 2006, 04:45:09 pm »
na Commodore 64 miałem grę o Usagi  :lol:  Świetnie się bawiłem ( to jeszcze w podstawówce było ) ale do komiksu jeszcze konkretniej nie zajrzałem :oops:  Może jutro jak pójdę do empiku... hmm

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 03, 2006, 07:59:16 am »
Jezus, Marian, ile się nałaziłem Usagim na Komodzie, łoj.
Na początku, pamiętam, jakieś snopowiązałki dekapitowałem.
Potem już inne zwierzątka.
Nie znałem jeszcze komiksu,
ba, nawet nie wiedziałem, że jest takowy,
a grałem ostro i z zacięciem. :evil:

Przy okazji, gra oczywiście była w kolorze (a dokładnie w 16 kolorach Komodowych)
i całkiem ładnie wyglądała.
Może by tak wziąć kredki (16) w garść i pobawić się w kolorowanie królika, niczym stare Kajki i Kokosze :D
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline holcman

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 03, 2006, 09:08:26 am »
petkopeet napisał:
Cytuj
Czy nie zauważyliście czasem że w prawie każdym tomie jest to samo?? Usagi wędruje i się napier...


oto pojawił się na forum uniwersalny wzów na komiksową serię. zamieniamy tylko Usagi na np. Spiderman, Superman, Batman, Hellboy itp. itd. a napier... na chodzi, lata, mówi, biega, itp. itd. i możemy charakteryzować dowolnie wybrany komiksowy serial. :-)

a tak na poważnie, jeśli ktoś widzi w usagim tylko chodzenie i napier... to radzę się jednak temu komiksowi uważniej przyjrzeć.

a co do gry komputerowej Usagi, to ja w nią grałem całymi dniami na Timexie 2048. byłem szczylem, nie wiedziałem, że taki komiks w ogóle istnieje ale grę uwielbiałem. u mnie była czarno biała, elegancka. pamiętam, że pojawiał się w niej Gen i jak mu się ukłoniłeś to po prostu przechodził obok ciebie, jeśli jednak wyciągnąłeś miesz rozpoczynała się walka. no i ninja skaczący z drzew, ech... chetnie bym teraz w nią zagrał.

Offline Rapax

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 04, 2006, 10:03:30 pm »
qrcze blade przerobilem w empiku w lodzi i w Zielonej na pospołu wszyskie cześci oprócz Kosmosu, Daisho, Gena i  i bezksiezycowej nocy :(.Czy ktos mze nie wie czy będą następne po Jotaro w normalnej serii ? A mnie najbardziej zadwoliła część 2 a wielu kręci nosem.

Offline reston

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 04, 2006, 11:27:49 pm »
Cytat: "petkopeet"

Usagi wędruje i się napier...:) zaczęło się to robić nudne, nie wspominam już o najnowszym tomie z Egmontu "Wędrówki z Jotaro" w którym jedyną rzeczą która mi się spodobała była godzilla.


Też mnie to denerwuje. Rozumiem, że  każda potyczka niesie pewien morał oraz materiał na przemyślenia, ale dlaczego  musi to być podawane za pomocą tych samych rozwiązań fabularnych...

Offline Gashu

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 05, 2006, 06:53:55 am »
Cytat: "Rapax"
qrcze blade przerobilem w empiku w lodzi i w Zielonej na pospołu wszyskie cześci oprócz Kosmosu, Daisho, Gena i  i bezksiezycowej nocy :(.Czy ktos mze nie wie czy będą następne po Jotaro w normalnej serii ? A mnie najbardziej zadwoliła część 2 a wielu kręci nosem.


Nie będzie, bo ludzie nie kupują, tylko czytają w Empikach i nie opłaca się wydawać.
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

Offline freshmaker

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 05, 2006, 09:23:28 am »
zapytaj przy kasach w empiku - za przeczytanie calej serii przyznaja rozne nagrody. w warszawie np jest to mydelko i dezodorant.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Rapax

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 05, 2006, 12:35:45 pm »
No to po co w ogóle je wydawać co?  :evil: A miejsca siedzące są chyba po to w empiku zeby se coś usiąść i przeczytać.a ze mialem troche czasu wolnego to o co chodzi. Po za tym zapytałem poważnie.

Offline graves

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 06, 2006, 02:52:49 pm »
Cytat: "Rapax"
No to po co w ogóle je wydawać co?  :evil: A miejsca siedzące są chyba po to w empiku zeby se coś usiąść i przeczytać.a ze mialem troche czasu wolnego to o co chodzi. Po za tym zapytałem poważnie.

No to również odpowiem poważnie :evil:
Miejsca w Empiku są dlatego, aby zapoznać się z kupowaną pozycją - przejrzeć, kawąłek przeczytać - "posmakować" i kupić. Przeczytanie całego na miejscu - to złodziejstwo. W cywilizowanym społeczeństwie danie możliwości kradzieży nie jest tym samym co zachęcenie do niej. Jak ktoś zapomni zamknąć samochodu - to nie znaczy, że pozwala każdemu go używać :badgrin:
W niektórych sklepach są "darmowe próbki" - ale to nie znaczy, że bierzesz pełna torbę i nie musisz dzięki temu nic kupować. :?:
Na górze uzyskałeś odpowiedź: Dzięki Empikowym czytaczom - możemy już nie zobaczyć bardzo wielu komiksów :!: Może i Usagi niedługo przepadnie. Jak go tak lubisz - to kup.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline empro

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 06, 2006, 03:10:36 pm »
Cytat: "Rapax"
No to po co w ogóle je wydawać co?  :evil: A miejsca siedzące są chyba po to w empiku zeby se coś usiąść i przeczytać.a ze mialem troche czasu wolnego to o co chodzi. Po za tym zapytałem poważnie.


na Stadionie X-lecia są też stragany i stoją ludzie i sprzedają płyty z filmami grami itp, więc jak masz troche gotówki to możesz iść i sobie cos kupić,
w siecie możesz znaleźć skany komiksów i nawet do Empiku nie musisz iść i niszczyć komiksów wycierając go łapami,

ale nie znaczy to, że wszystko co dostepne jest legalne i nie narusza jakichś praw, lub tez ogólnie przyjetych zasad postępowania,

a po co w ogóle pytasz (poważnie), skoro i tak nie lupisz, idź sobie przeczytaj jakiś inny komiks, albo książkę, dla takich ludzi jak Ty nie powinno robic róznicy czy to Usagi, czy Teletydzień :)

poważnie  8)  :evil:

Offline Qbiak

Usagi Yojimbo
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 16, 2006, 08:19:38 am »
Wczoraj wieczorem podczas surfingu telewizyjnego zatrzymałem się na kanale jetix. Moim oczom się ukazał sie Usagi Yojimbo i już się ucieszułem, że to może być serial animowany właśnie o nim. Niestety sekundę po tym ujrzałem Żółwie Ninja(to był seial o nich), ale i tak obejrzałem ten odcinek do końca. Nie zrobił na mnie wrażenia, ale Usagi był całkiem fajnie pokazany i zanimowany. Historia z Usagim się jeszcze nie skończyła, więc będzie jeszcze szansa  zobaczyć naszego ulubionego królika.(podejrzewan, że dzisiaj wieczorem)

 

anything