trawa

Autor Wątek: Wampiry w kinie  (Przeczytany 13494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Angelus

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 22, 2005, 11:22:27 am »
Cytat: "Diabolo"
Cytat: "Piter"
Nie wiedzialem ze Valhalla i Los Angeles wchodza w sklad Trojmiasta. Sorry.


Ta się składa że Hell również :D


To teraz już wiesz! ;)

,,The world is change..."

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline zx

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 22, 2005, 03:27:27 pm »
Cytat: "Solitaire"
Godną czego?
Bo po obejrzeniu pierwszej części, przemyconej w ramach maratonu filmowego, mam już wyrobioną opinię...
Ale chętnie usłyszę, jakie to godności się należą temu dziełu.


Godną samej siebie. Na mnie ten film wywarł ogromne wrażenie. Klimatu mu odmówić nie sposób i mam nadzieję że kolejna (i następna) część będą podobne. Uważam, że Wampiry jako rasa została tam przedstawiona conajmniej ciekawie. Nie jako jakieśtam bezmuzgie istoty czekające tylko na krew itp, ale jako rasa górująca nad ludźmi, dostojna...

Offline śmigło

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 22, 2005, 04:13:51 pm »
Cytuj
Godną samej siebie. Na mnie ten film wywarł ogromne wrażenie. Klimatu mu odmówić nie sposób i mam nadzieję że kolejna (i następna) część będą podobne. Uważam, że Wampiry jako rasa została tam przedstawiona conajmniej ciekawie. Nie jako jakieśtam bezmuzgie istoty czekające tylko na krew itp, ale jako rasa górująca nad ludźmi, dostojna...

 :|  :roll:  :doubt:
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Piter

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 22, 2005, 09:14:51 pm »
Cytat: "Angelus"
,,The world is change..."


Cos mi tu traci gramatyczna niepoprawnoscia...
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline śmigło

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 22, 2005, 09:40:45 pm »
Cytuj
Cos mi tu traci gramatyczna niepoprawnoscia...

czepiasz sie kolezanki z forum? ladnie to tak? blizniego po pysku ?  ;)
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Piter

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 23, 2005, 12:12:35 am »
Przeciez bylem kulturalny...
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Last Viking

  • Gość
Wampiry w kinie
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 23, 2005, 12:21:24 pm »
Przypomniałem sobie jeszcze jeden film traktujący o wampirach i wapiryźmie i IMO jeden z lepszych (jak mogłem o nim zapomnieć :roll: )
Chodzi oczywiście o "Zagadkę Niesmiertelności" z Suzan Sarandon i Davidem Bowie. Piękne studium wampiryzmu, film miejscami poetycki, opowiadający o strachu przed umieraniem, o samotności i egoiźmie.

Offline Angelus

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 24, 2005, 12:18:36 pm »
Cytat: "Piter"
Cytat: "Angelus"
,,The world is change..."


Cos mi tu traci gramatyczna niepoprawnoscia...


To był cytat i jako taki został ujęty w cudzysłów.Nie ja napisałam go w takiej formie więc proszę sie nie czepiać ale patrzeć na znaki. ;)

Pozdrowionka!

Ps ,,Zagadka Nieśmiertelności" to wspaniałe role Catherine Deneve i Susan Sarrandon oraz genialna muzyka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Piter

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 24, 2005, 01:57:41 pm »
Zapewne wiec byl to cytat z mongolskiego filmu undergoundowego w ktorym nasi brodaci przyjaciele wysilili sie na rozmawianie po angielsku. Nie obrazajac nikogo.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline śmigło

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 24, 2005, 03:45:52 pm »
Cytuj
Zapewne wiec byl to cytat z mongolskiego filmu undergoundowego w ktorym nasi brodaci przyjaciele wysilili sie na rozmawianie po angielsku. Nie obrazajac nikogo

mogla byc to tez jedna z tych plyt dvd ze stadionu xlecia , w ktore zaopatruja sie mieszkancy los angeles i valhalli z okolic trojmiasta ;)
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Angelus

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 24, 2005, 04:48:36 pm »
Cytat: "śmigło"
Cytuj
Zapewne wiec byl to cytat z mongolskiego filmu undergoundowego w ktorym nasi brodaci przyjaciele wysilili sie na rozmawianie po angielsku. Nie obrazajac nikogo

mogla byc to tez jedna z tych plyt dvd ze stadionu xlecia , w ktore zaopatruja sie mieszkancy los angeles i valhalli z okolic trojmiasta ;)


Baaardzo śmieszne! :lol:

Tak sie składa moi drodzy, iż był to cytat z ,,Drużyny Pierścienia" i są to jedne z pierwszych słów jakie tam padają wypowiedziane przez narratorkę w osobie Galadrieli.Mamy sklerozę?
Nie widzialam w życiu żadnego mongolskiego filmu i nic nie wiem żebym kiedykolwiek odwiedziła stadion x-lecia. ;)
No chyba ze film Jacksona to ,,mongolski undergroundowy film" :?:

Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline Piter

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 24, 2005, 07:35:53 pm »
Cytat: "Angelus"

Tak sie składa moi drodzy, iż był to cytat z ,,Drużyny Pierścienia" i są to jedne z pierwszych słów jakie tam padają wypowiedziane przez narratorkę w osobie Galadrieli.Mamy sklerozę?


Tak wiec opcje sa dwie:
1)Narratorka byla tak naprawde ruskim tlumaczem stadionowym, ktory fachowo zawyzyl swoj glos dla potrzeb filmu (dubbing, albowiem jak wszyscy wiemy film krecono w Nowej Zelandii a oni tam rozmawiaja po mongolsku)
2)Cos Ci sie pochrzanilo i zle uslyszalas/przepisalas/zapamietalas cytat. Jak sie zapewne domyslacie jest to ta prawdopodobniejsza opcja.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Last Viking

  • Gość
Wampiry w kinie
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 25, 2005, 07:19:57 am »
Cytat: "Piter"
2)Cos Ci sie pochrzanilo i zle uslyszalas/przepisalas/zapamietalas cytat. Jak sie zapewne domyslacie jest to ta prawdopodobniejsza opcja.


,,The world is change..."

Ja też znam ten cytat. To są dokładnie pierwsze wypowiedziane słowa w Fellowshipie w języku angielskim. Poprzedza je fraza w języku elfów (nie wiem jakie narzecze bo sie na językach elfów nie znam)  ;)

...ale spróbuję w weekend poszperać i napisać to w oryginale w języku pierworodnych.

Offline zx

Wampiry w kinie
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 25, 2005, 08:24:56 am »
W języku Elfów to chyba tak to było: I amar prestar aen choć pewien nie jestem...

Last Viking

  • Gość
Wampiry w kinie
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 25, 2005, 08:32:58 am »
Cytat: "zx"
W języku Elfów to chyba tak to było: I amar prestar aen choć pewien nie jestem...


Fonetycznie, faktycznie tak jakoś leciało, ale Piter to "maniak gramatyki" (żarcik  ;)  ) więc trzeba to napisać poprawnie.