Autor Wątek: H.P. Lovecraft - gdzie dostac?  (Przeczytany 8613 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ivo

PDF
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2003, 11:39:05 am »
A czy ktoś może zna adres strony, zawierającej teksty Lovecraft'a w formacie PDF? Oczywiście najlepiej po naszemu :) Interesują mnie głównie jego dzieła związane z Cthulthu, ale także i wszelkie inne.

Pozdrawiam, Ivo
ylko w milczeniu słowo
Tylko w ciemności światło
Tylko w umieraniu życie
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła

Offline Daleth

H.P. Lovecraft - gdzie dostac?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 28, 2003, 10:28:39 am »
"Przypadek Charlesa Dextera Warda" jest juz dostapny w sprzedazy wysylkowej na stronie http://strefa51.home.pl/ . To informacja dla tych ktorzy jeszcze tego nie wiedza :) Ja czytalem tego bardzo stare wydanie ale chyba skusze sie na to zeby zakupic sobie ta ksiazke :)
ampir jest tylko wampirem i nie mozna uwazac go za nic innego, tylko za najmniej sympatycznego towarzysza czlowieka.

                                                 H.P. Lovecraft
           "Sen o poszukiwaniu nieznanego Kadath"

Offline Angelus

Lovecraft
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2005, 04:06:24 pm »
Lovecraft-ten to potrafi człowieka przyprawić o zawał!Opowiadania o Ctuhlu(sorki za błędy w pisowni) przyprawiły mnie o gęsią skórkę.Nie chciałabym spotkać żadnego  z powołanych przez niego do zycia stworów.No i na Antarktydę nie pojadę za żadne skarby swiata.Wiecie co tam mozna znaleźć, prawda?
Pozdrowionka!
Nigdy nie pijam... wina"

Offline smiglowa

H.P. Lovecraft - gdzie dostac?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 01, 2005, 07:49:53 pm »
Mam dużo opowiadań Lovecrafta w formie elektronicznej (w notatniku lub w Wordzie, da się czytać), większość po angielsku. Jak ktoś chce, mogę przesłać - są zrarowane, zajmują mało miejsca.
Widziałam ostatnio w Empiku sporą dawkę Lovecrafta - da się dostać, teraz jest dużo wznowień, zresztą zawsze coś można znaleźć na allegro.

Offline Jimmy

H.P. Lovecraft - gdzie dostac?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 01, 2005, 07:59:46 pm »
Cytat: "khele"
A jak komus jezyk angielski nie przeszkadza to moze sobie wszystkie teksty Lovecrafta poczytac calkiem legalnie tutaj: http://www.ech-pi-el.com/lovecraft/works/index.htm

Czy aby na pewno? Teraz ta stronka nie dziala...
Cytat: "Ivo"
A czy ktoś może zna adres strony, zawierającej teksty Lovecraft'a w formacie PDF? Oczywiście najlepiej po naszemu :) Interesują mnie głównie jego dzieła związane z Cthulthu, ale także i wszelkie inne.

Cytat: "smiglowa"
Mam dużo opowiadań Lovecrafta w formie elektronicznej (w notatniku lub w Wordzie, da się czytać), większość po angielsku. Jak ktoś chce, mogę przesłać - są zrarowane, zajmują mało miejsca.

Nasunelo mi sie pytanie: czy jezeli na stronie podanej przez khele sa/byly rzeczywiscie legalnie opowiadania, to czy kopiowanie i rozprowadzanie ich rowniez jest legalne?

Offline Adam Waśkiewicz

H.P. Lovecraft - gdzie dostac?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2005, 08:28:42 pm »
Cytat: "jimmy"
Nasunelo mi sie pytanie: czy jezeli na stronie podanej przez khele sa/byly rzeczywiscie legalnie opowiadania, to czy kopiowanie i rozprowadzanie ich rowniez jest legalne?
Jeżeli od śmierci autora minęło przynajmniej 50 lat (a w przypadku Lovecrafta jak najbardziej), to jego prace nie są już objęte prawem autorskim, i mozna jak najbardziej. Inna sprawa, że w przypadku przekładów prawo autorskie dotyczy także tłumaczenia, i tutaj sprawa może już wyglądać zupełnie inaczej.

 Pozdrawiam,
 Adam

 

anything