Autor Wątek: Vampirki  (Przeczytany 12240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wielki Druid Szyszka

Vampirki
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2003, 03:42:54 pm »
Falki zapewne zapostowal ten txt moj kolega Łucznik, tak?
Jeszcze jedno pytanko nie wiecie skad wytrzasnac jakies"legalne" figurki podobne do wampirkow Von Carstein i w jaki sposob ew przerabiac i kolorowac?(to samo pytanie do "legalnych" farbek jakiej firmy)
...] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo.

-Adolf Hitler na odprawie z wyższymi dowódcami

Offline Gorim

Vampirki
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 20, 2003, 03:43:57 pm »
Nieno krasnoludy walczą o swoje dobre i chyba niemówią że walczą dla dobra:)
High elfy mówią że walczą dla dobra no ale chyba tak jest:)
Ogólnie wiesz poglądy że krasnale piją szczyny albo elfy same się dymaja to wymyślił jakiś betonowy młot.
Poprostu jak ktoś nieumie grac w rpg, jest człowiekiem niskich lotów w każdym aspekcie to myśli wlasnie ze krasnolud zabija elfa, jest ograniczony myśli że krasnoludy to pijacy tylko wiec on sam nimi gra no i mysli ze ogrywanie to wlasnie wrzuty na elfy ( zauwazmy ze polowa tych lam niema nic do goblinów! )
Ogólnie trza rozróżniać tandete i głupote od rzeczy godnych uwagi, ale uważam że niemusze tego tłumaczyć większosci osób na tym forum naszczęscie.
A co do mówienia bo ty jestes Jachu no to napewno dlatego że jesteś dosyć znany, wkońcu udzielasz sie na forum i słychać zawsze o tobie na turniejach, ogólnie taki wzór goscia który umie grać, czuje klimat i niejest deklem:)
No nic sajonara;D
Gorim
o I sit still in my room..
Winter's here in summer season...
Shall I say I was wrong if I'm right?
And farewell to my last hope..

Offline Falki

Vampirki
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2003, 03:53:10 pm »
Cytat: "Wielki Druid Szyszka"
Falki zapewne zapostowal ten txt moj kolega Łucznik, tak?
Jeszcze jedno pytanko nie wiecie skad wytrzasnac jakies"legalne" figurki podobne do wampirkow Von Carstein i w jaki sposob ew przerabiac i kolorowac?(to samo pytanie do "legalnych" farbek jakiej firmy)

Nie bardzo rozumiem ten pierwszy akapit, whatever it means. "Wysokie Pedały" to dosyć powszechne określenie HE w Trójmieście ;-) Oczywiście używane tylko przez graczy nie-elfów.
Co do Von Carsteinów - jest jakiś Nekromanta do Mordheima, dla wielu osób które znam to figurka bardziej przypominająca wampira niż oryginalne z WFB. Taki gość z rozwianym płaszczem...
Można też spróbować przerobić jakiegoś herosa od HE/DE/Bretonii - obciąć mu łeb i wkleić taki od VC... Problem będzie ze zbroją, bo wiekszość herosów je nosi, a z wampirów mogą ją mieć tylko Thralle i Blood Dragoni.

Offline Gorim

Vampirki
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 20, 2003, 04:12:26 pm »
Hmm a to niebył właśnie wampirek? bo w morheimie też jest figurka wampira i właśnie ma rozdziawioną "morde" i płasz taki rozwiany, a nekromanta to jest chyba taki dziadek, siwy i szczupły.

Niewiem jak dla mnie wampira można by było zrobic albo z jakiegoś rycerza, być może z charakterka z dogs of war ( odpowiednio pomalowana Lukrecja lub zwykły generał dogsów na koniu wyglądał by całkiem przekonująco ) osobiscie widziałem kilka wampirów "nieludzi" czyli np. elfy, wkońcu mroczny pocałunek działa na prawie każde stworzenie, tyle że ten pomysł nie pasuje zabardzo do rodziny arystokratów.
Ogólnie Falki dał całkiem niezły sposób, odcięcie głowy niejest zbyt wymagające a dobrze zrobione przynosi dobre efekty.
Gorim
o I sit still in my room..
Winter's here in summer season...
Shall I say I was wrong if I'm right?
And farewell to my last hope..

Offline Wielki Druid Szyszka

Vampirki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 20, 2003, 04:35:17 pm »
Cytuj
Nie bardzo rozumiem ten pierwszy akapit, whatever it means. "Wysokie Pedały" to dosyć powszechne określenie HE w Trójmieście  Oczywiście używane tylko przez graczy nie-elfów.


Chodzi o to ze mam bardzo "inteligentnego" kolegege o ksywie na forum łucznik i on bardzo często wypowiada się ciekawie o innych rasach niż WE. A sam chyba żadnej bitwy nie rozegrał(tak jak ja). Jeśli już rozegrał to na jakieś 300-400 pkt


Cytuj
Zależy co rozumiesz przez "opłaca się"...
Wiesz, zasady się "trochę" pozmieniały (zarówno samego Warhmmera, jak i VC), doszła nowa linia krwi...
Ja, kiedy zbierałem VC, nie miałem Army Booka i wystarczył mi tylko Army Builder. Tobie raczej też powinien.


chodzi mi o to czy warto sobie kupować co może mi pomóc na początek i czy w ogóle są jakieś poważne zmainy co do zasad vampirkow.

Aha i jaka linia krwi zostala dodana w nowym codex-ie?
...] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo.

-Adolf Hitler na odprawie z wyższymi dowódcami

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 20, 2003, 04:41:33 pm »
(pomijam wątek rasowy i odpowiadam na pytanie)
Alternatywne von Carsteiny to:
1. Wspomniane już Mordheimowe (jeden z halabardą, jeden z rozdziawioną gębą)
2. Figurki wampirów z V edycji
3. Figurki Harlequina (czy jak tam mu teraz na imię :-)
4. Większość wampirów produkcji innych firm (Rackham na przykład)
5. Ewentualnie "mroczno" pomalowani elektorzy

Offline Falki

Vampirki
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2003, 05:18:14 pm »
Cytuj
Aha i jaka linia krwi zostala dodana w nowym codex-ie?

Strigoi. Obrazek jest obok. Takie dzikie istoty, o historii trzeba poczytać w army booku, a zasady? Nie używają żadnych przedmiotów (broni, zbroi, scrolli, w ogóle niczego), ale mają hatred (przeciwko wszystkim), +1 atak, Ward  save 5+ (Count, Thrall ma 6+) - to wszystkoza darmo, a z linii krwi mogą mieć np. +1 do Siły, przerzuty wszystkich nietrafionych ataków albo regenerację. Aha, no i mogą latać (za 45 punktów).

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 20, 2003, 05:24:10 pm »
Powiem więcej: one POWINNY latać.
Szkoda tylko, że takie sobie figurki.

Offline Wielki Druid Szyszka

Vampirki
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 20, 2003, 05:33:17 pm »
te ale jak linia krwi doszla?
i czy mozna laczyc np 3linio krwiste rodziny
np
Von Carstein +Blood Dragon
+ Necrach
...] Zwycięzcy nikt nie pyta, czy powiedział prawdę, czy też nie. W sprawach związanych z rozpoczęciem i prowadzeniem wojny nie decyduje prawo, lecz zwycięstwo.

-Adolf Hitler na odprawie z wyższymi dowódcami

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 20, 2003, 05:40:53 pm »
Przecież mówimy ci, że STRIGOI! Doszła nowa linia krwi: STRIGOI! STRIGOI! S-T-R-I-G-O-I!

A łączyć linii krwi nie można, jest to pomysł dość szaleńczy; sądzę, że w praktyce to by się te wampiry nawzajem pozjadały :P .

Offline Iberales

Vampirki
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:20:14 pm »
Cytat: "Necrarch"
Przecież mówimy ci, że STRIGOI! Doszła nowa linia krwi: STRIGOI! STRIGOI! S-T-R-I-G-O-I!

A łączyć linii krwi nie można, jest to pomysł dość szaleńczy; sądzę, że w praktyce to by się te wampiry nawzajem pozjadały :P .


A nowa linia to Strigoi...

Co do łączenia krwi to to by było jak chaos Undivided - równie zgodne z backgroundem i równie logiczne...
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:35:01 pm »
Hmmm, niezupełnie.
Bogowie Chaosu, jakkolwiek mają różne karnacje i filozofie życiowe, współpracują ze sobą i mają mniej więcej podobne cele.
Nekrarsze, Strigoje, Carsteinowie i inne Kikiriki łączy chyba tylko to, że są krwiopijcami.

Offline Solitaire

Vampirki
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:42:46 pm »
Cytat: "jachu_ka"

a co to zmienia?

To taka subtelna aluzja, cobyś sobie xywkę zmienił...
jachu_ka... No jak to brzmi?
 :wink:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Janek Pietkiewicz

Vampirki
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:46:23 pm »
"Ja, Chukka"
Może to o to chodziło?
Nieważne, nie offtopujmy (tak za bardzo).

Offline Iberales

Vampirki
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 20, 2003, 06:53:51 pm »
Cytat: "Necrarch"
Nieważne, nie offtopujmy (tak za bardzo).


Zamilcz błaźnie!

Cytuj
Bogowie Chaosu, jakkolwiek mają różne karnacje i filozofie życiowe, współpracują ze sobą i mają mniej więcej podobne cele.


Eeeeh, tyle, że to wynika z propagowanej przez GW obecnej wizji chałasu (i z próby zrobienia kasy na dużej kampanii). Jeszcze do nie dawna oficjalną wymówką było "patrzcie jaki ten chaos potężny, módlmy się do Sigmara, Ulryka i Wacława aby nigdy się nie zjednoczył..."

I co?
D**a możemy schować figurki i iść do domu bo chaos jest niepokonany i właśnie się zjednoczył.
Wesołego końca świata...
i]Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!
Choć przemknąłem przed wami jak cień!
Palcie w łaźni, aż kamień się zmienia w pył
Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień[/i]