Autor Wątek: Jak decydowac co kupic?  (Przeczytany 10045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LuinThorondor

Jak decydowac co kupic?
« dnia: Luty 02, 2005, 12:26:15 am »
Witam!
Od jakiegos czasu przygladam sie temu systemowi i nie mam pojecia jak sie zabrac do komponowania armii :?  Nigdzie nie znalazlem charakterystyk modeli, a przeciez bez sensu jest kupowac kota w worku. Moze cos przegapilem  :?:  Bede wdzieczny za wskazowki.

Offline BeRsErK

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2005, 01:07:23 am »
www.rackscan.net - polecam ;)
Ale przede wszystkim zacznij od wyboru armi jaka Ci się najbardziej podoba - potem pomogą Ci ludzie, którzy też zbierają tą nację

Offline Alchemik

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2005, 08:40:38 am »
witam nowego :]

z tego co widze armie już wybrałeś? :]
ja ze swej strony polecam angielskojęzyczną strone
http://confrontation.voidgamers.com/
Konfrontacja"
Oficjalna strona www.mythos.pl
Strona Smoczej Gwardii
Redaktor Naczelny bitewniaki.polter.pl

Offline Dabi

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2005, 09:04:59 am »
Jakby potrzebne były informacje a propo armii gryfow to mogę  służyć pomocą

Just send pm   ;)
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Jaskier

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2005, 02:52:41 pm »
a najlepiej zawitaj na http://forum.mythos.pl i tam popytaj się ludzi

Offline johndoe

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2005, 10:10:54 am »
Podobno ma się pojawić jakis zbiór zasad do Konfrontacji? A i jeszcze jedno - czy w RagNaRoku sa statystyki modeli?

Offline Dabi

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2005, 10:19:59 am »
Cytuj
Podobno ma się pojawić jakis zbiór zasad do Konfrontacji? A i jeszcze jedno - czy w RagNaRoku sa statystyki modeli?


Słyszałem ze ma wyjść coś takiego razem z uwzględnieniem faqa oraz paroma zmianami w samej mechanice gry podobno

-> zmiana tabelki woundowania na taką która zwiekszałaby rolę Str i Resa
-> jakieś zmiany w dywinacji usprawniające ją
-> mozliwe że coś zmienione z mutagenem

A wiec byłyby to bardzo mile widziane i taki podręcznik z miłą chęcią bym sobie sprawił =)

Co do ragnaroka to statystyki są na kartach w blisterach tak jak w konfrze
jedyne co jest w pudle to karty dowódców liders of ragnarok gdzie sa tacy wojownicy jak np Inkwizytor Thateurius  
->
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline johndoe

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2005, 04:40:38 pm »
Poczytałem sobie o tych zmianach na forum Mythosa, kórcze ten nr. z dodawaniem do rzutu na trafienie współczynnika ataku strasznie upraszcza grę, nie będzie juz kombinowania z ustawianiem trudnosci

Offline Dabi

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2005, 04:59:04 pm »
Cytuj
kórcze ten nr. z dodawaniem do rzutu na trafienie współczynnika ataku strasznie upraszcza grę, nie będzie juz kombinowania z ustawianiem trudnosci


Ale z drugiej strony zabezpiecza przed takimi sytuacjami jak opisana poniżej wiec jeśli chodzi o klimat gry to myśle że to pasuje całkiem :)

W tej chwili miecho z Atakiem 2 walczące z elitą posiadającą obrony 4 zawsze atakuje tamtą elitę na 2+ podczas gdy tamta paruje ją na takim samym rzucie w rezultacie przekraczając wynik miecha armatniego o 2

W analogicznej sytuacji na nowych zasadach miesko stara się jak najlepiej uderzyć <nie zna się na mechanice nie wie ze wystarczy z premedytacją ustawić na 2+ pranie> i ciska kością a parując to nalezy osiągnać taki sam wynik Wiekszość ciosów mieska bedzie wyprowadzana z trudnością 5/6 -> rzut 3,4 średnio co daje nam odpowiedniże że elita paruje go w dalszym ciągu na 2+ i dopiero potężniejsze ciosy moga zagrozić

Możliwość ustawienia ataku na 2+ zwieksza szansę mieska w walce z lepszymi i tak naprawdę bardzo często w niektórych walkach te 1 czy 2 defa wiecej nie stanowi różnicy a na nowych to już jest coś :)
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Vallarr

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2005, 09:39:25 pm »
Dabi .... wrecz odwrotnie ... ta zasada wlasnie zwieksza role miecha - tak deklarowalo sie na 2+ , lepszy bronil na 2+ i byl spokoj .... teraz nie musi deklarowac , rzuci np 5 i 6 - na starych zasadach lepszy paruje na 2+ i tak , na tych na 3+ i 4+ ... i jak to niby wedlug Ciebie zwieszky role defa ?? :/ :?
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Dabi

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2005, 10:25:48 pm »
Zwiekszy i to mocno teraz to tak naprawdę w walce ze słabszym przeciwnikiem to def jest malo przydatny

Stare Atak 2 bije Def 4
Atak 2 na 2+ Def 4  2+ paruje szanse w walce są równe pomimo 2 punktów różnicy

A taki atak bedzie wyprowadzal zawsze bo inne wyniki są nieopłacalne ;)

Nowe Atak 2 bije Def 4

Rzut k6 na atak gościa z AT 2

1 - pudło
2 - obrońca kontruje na 2+ paruje na 2+
3- obrońca kontruje  na 3+ paruje na 2+
4- obrońca kontruje na 4+ paruje na 2+
5- obrońca kontruje na 5+ paruje na 3+
6 -obrońca kontruje na 6+ paruje na 4+

I tak dalej ...

No chyba widać różnicę :/ Nie ma premiowania miecha (miecho miechem aby wiecej) bo takie miecho ma poważne problemy z tarfianiem dobrego wojownika ciosy wyprowadzane słabo będą bez problemu kontrowane a ciosy które robią się trudniejsze do sparowania to dopiero się zaczynają przy wynikach 5,6 (o ile 3+/4+ to taki kosmos wyjąć taki atak)

Tak wiec jest wyraźny wzrost znaczenia tej statystyki przy tego typu walkach a jednocześnie oddane został fakt że nadzwyczajnym fartem nawet pijany goblin czy morbid puppet jest w stanie wyprowadzić atak który będzie nie do obrony (co wcześniej przy deklaracjach było po prostu nieopłacalne

Teraz jasne ? ;)

Nastapią dobre czasy dla elitarnych jednostek i armii ;) [/quote]
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Vallarr

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2005, 11:51:46 pm »
heh .... zobacz Dabi - ile razy widziales , zeby ktos w takiej sytuacji zadeklarowal trafianie inaczej , niz na 2+ ?? ja jeszcze ANI RAZU  .... wiec ten z defem 4 paruje na 2+ tak samo .... niezaleznie od rzutow drobiazdzka... a wedle tego systemu drobiazdzek ma o wiele wieksza szanse cos zrobic gosciowi z defem 4 .... policz prawdopodobienstwo - mysle , ze zdecydowanie wzrasta szansa , ze gosc z defem 4 nie sparuje jakiegos ataku - nadal jest ona mala , ale wieksza niz teraz .... gdzie tu wzmocnienie defa ?? :?
Cytuj
takie miecho ma poważne problemy z tarfianiem dobrego wojownika


nyo wlasnie nie ma zadnego problemu , trafianie zostaje takie samo , a parowanie bedzie trudniejsze w 1/3 rzutow ....
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Dabi

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 15, 2005, 12:29:10 pm »
Cytuj
policz prawdopodobienstwo - mysle , ze zdecydowanie wzrasta szansa , ze gosc z defem 4 nie sparuje jakiegos ataku - nadal jest ona mala , ale wieksza niz teraz .... gdzie tu wzmocnienie defa ?? Confused

No taka jest różnica że takie misko po rzuceniu 2+ ataku będzie kontrowane na 2+ i oberwie raczej na pewno mieczem dopiero przy rzutach dobrych coś zyskuje. te zasady sa uczciwsze bo nie wypaczają ich decyzje graczy (bije zawsze na 2+ bo dlatego że jestem słaby aby stać się równym wojownikiem = nieco dziwne)
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest

Offline Vallarr

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 15, 2005, 04:10:58 pm »
kontrowanie staje sie jeszcze trudniejsxze , bo w opisanej sytuacji posiadacz mieska nie bedzie deklarowal 2+ tylko na oko 4+/5+ , wiec obronca broni 2+/3+ a kontruje 4+/5+ .... wedle tych plotek miecho ciagle trafia na 2+ , co byloby kontrowane na 2+ , ale jak rzuci 3 to na 3+ , jak 4 to na 4+ itd..... nie wiem , chwile temu wstalem , ale dla mnie nowe zasady zmniejszaja role defa .... ;/
I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi - "Flame On"

Offline Dabi

Jak decydowac co kupic?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 15, 2005, 10:45:02 pm »
Cytuj
kontrowanie staje sie jeszcze trudniejsxze , bo w opisanej sytuacji posiadacz mieska nie bedzie deklarowal 2+ tylko na oko 4+/5+ , wiec obronca broni 2+/3+ a kontruje 4+/5+ .... wedle tych plotek miecho ciagle trafia na 2+ , co byloby kontrowane na 2+ , ale jak rzuci 3 to na 3+ , jak 4 to na 4+ itd..... nie wiem , chwile temu wstalem , ale dla mnie nowe zasady zmniejszaja role defa .... ;/


Tylko, że teraz teraz każdy może kontrować kiedyś mogli tylko wybrani.  Co prawda kontrowanie zależy od trafienia i niektórych ciosów to nie opłaca się kontrować a parować ale to nie jest jakieś obcięcie defa.
teraz mięcho dopiero będzie miechem i tego jestem pewny. Liczyłem to i przeprowadzałem walki nie ma tak że walczy teraz wojownik o 2 levele słabszy z drugim jak równy z równym

Potestuj to sam to zauważysz :P)
eśli coś wydaje się trudne , to pewnie takie jest