trawa

Autor Wątek: Miecz  (Przeczytany 15076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michael Danny Liberty

Miecz
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2005, 10:09:48 am »
Fakt faktem resor z malucha pasuje tylko na krótki, bo(ja zamierzam zrobić w otworze na śrubę(pośrodku)) jelec czy jak to jeszcze inny nazywają gardą
A jeśli chodzi o dłuższe to myślałem nada jakimś resorem z jakiegoś dżipa może landrowera, ale to już bym musiał poszukać na złomowisku samochodowym..Czy ktoś wie gdzie to jest w Krakowie??

Offline Solitaire

Miecz
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2005, 10:45:24 am »
Cytat: "Kronos[CS
"]
Cytuj
nawet te najdłuższe użytkowe nie przekraczały raczej 2 kilo.

Przekraczały przekraczały ( a może tylko  nas w wojach?? :D ) mój ma 2kg ale w szyku jak walnie w kilka tarcz.......

Litości... Że wy tworzycie jakieś wyroby mieczopodobne z resorów, to nie znaczy, że ktokolwiek w historii walczył czymś takim.
Kolega Blondi się nie myli.
Cytuj
chcę aby historycznie posował i z jakiego gatunku stali go wykonać.

Mam fajny patent. Zgłoś się do renomowanego wytwórcy i zapłać mu. Dostaniesz miecz, a nie resor.
Do zabijanie, nie do zabawy.
I tylko wtedy będziesz miał szansę, żeby nauczyć się porawnego posługiwania bronią.
http://www.platnerz.com/galerie/bron/bron%5Bca%5D.html
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Michael Danny Liberty

Miecz
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2005, 11:46:22 am »
Cytuj
Mam fajny patent. Zgłoś się do renomowanego wytwórcy i zapłać mu. Dostaniesz miecz, a nie resor.
Do zabijanie, nie do zabawy.I tylko wtedy będziesz miał szansę, żeby nauczyć się porawnego posługiwania bronią.

Tylko wiesz jest pewne ale, mianowicie widziałeś ty tam ceny?? Za pochwę jest 600 zł już u mnie w Krakowie jest tańszy sklep kute miecze solidnie zrobione, mój kumpel sobie tam kupił miecz ma go już od 2 lat walczył z innymi(trening)rąbał nim drewno itp. A niema nawet uszczerbki...A kosztował 540zł półtorak...Więc wiesz...Jak ktoś niema szerokiej kieszenie to opcja z resorem jest lepsza...

Offline Solitaire

Miecz
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2005, 12:10:46 pm »
Cytat: "Michael Danny Liberty"
Cytuj
Mam fajny patent. Zgłoś się do renomowanego wytwórcy i zapłać mu. Dostaniesz miecz, a nie resor.
Do zabijanie, nie do zabawy.I tylko wtedy będziesz miał szansę, żeby nauczyć się porawnego posługiwania bronią.

Tylko wiesz jest pewne ale, mianowicie widziałeś ty tam ceny?? Za pochwę jest 600 zł już u mnie w Krakowie jest tańszy sklep kute miecze solidnie zrobione, mój kumpel sobie tam kupił miecz ma go już od 2 lat walczył z innymi(trening)rąbał nim drewno itp. A niema nawet uszczerbki...A kosztował 540zł półtorak...Więc wiesz...Jak ktoś niema szerokiej kieszenie to opcja z resorem jest lepsza...

Zależy, co chcesz w efekcie posiadać.
Może lepiej, zamiast wyrzucać pieniądze na wyszlifowane resory, pozbierać trochę dłużej i w międzyczasie poćwiczyć porządnym drewnianym wasterem?
Poszukać informacji o szermierce, nauczycieli?
Zainwestować w porzządny strój, jeśli interesuje Cię rekonstrukcja.
Zaczynanie od resorowego miecza to kiepski pomysł.
Na początek zapraszam na...
1. Arma pl. - http://arma.lh.pl/
2. Sword Forum http://forums.swordforum.com/index.php?s=f0c0f422bc306e7d208f936b838dbc14
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline CZys

Miecz
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2005, 04:21:37 pm »
Hej,
Z czego i jak zrobić (ale głównie z czego) zrobić rękojeść do jednoraka, ale nie chce mieć jakichś resorów. Zrobiłem już miecz i nie wiem jak zrobić by nie słychć było takiego dziwnego dzwięku i drgań przechodzących przez cały miecz w momencie uderzenia.
Z góry dzięki.
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline ghost666

Miecz
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 03, 2005, 10:08:29 am »
dzwiek zawsze bedzie - taki juz urok miecza :) jesli przy okazji wibruje i sie lekko wygina, to nic złego, trudniej i póżniej sie złamie

Co do rękojesci, to zrób drewniane okładki i okręć je skórą
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Kronos[CS]

Miecz
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2005, 09:03:48 pm »
Ehhh ... po pierwsze zalety resora są duzo większe niż takiego waszego 'mieczyka' nieraz widziałem na Wolinie 2metrowego vikinga z mieczem pięknym dużym i ponoć niezniszczalnym (koszt 2tys) a parę ciosów z resora sprawiło że jego miczyk tak się wygioł że się obraził na świat i wypłakał mi się na ramieniu :D (że zrezygnowali z samochodu na koszt miecza  ;) ).
Po pierwsze tak wyhartowana stal jest niedość że śmiesznie tania i łatwo dostępna (złomowisko) to nie trzeba przy niej długo siedzieć może miecz z resora nie jest tak imponujący wyglądem jak zabaweczki powyżej 500zł ale dłużej od nich wytrzymuje (rekord qmpla - 3 sezony!!) ale i jest lekki i łatwo można go wyważyć.

uważam że resor rulez  ;)

Cytuj
okręć je skórą


Albo ciemnym filcem - tańszy i bardziej imponujący od zwykłej skóry

Cytuj
Zrobiłem już miecz i nie wiem jak zrobić by nie słychć było takiego dziwnego dzwięku i drgań przechodzących przez cały miecz w momencie uderzenia


Ten dzwięk to najpiękniejsza muzyka dla uszu a drgania wzmagają strach i nienawiść do przeciwnika (nie ma jak andra :p ) jeżeli aż tak ci to przeszkadza chyba musisz zmienić profesje  ;)

niedługo Wolin Kalisz Grunwald Turków i Gniezno!!!

Offline Chevalier

Miecz
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 03, 2005, 09:20:26 pm »
no co Wy miecze z metalu?? a fe..... Fajniejsze są takie z plastiku albo z  kevlaru.
Nie jesteśmy żadnym pie...... bractwem!!!"
 
Hehe, giń mroku......

Offline Solitaire

Miecz
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 04, 2005, 04:32:23 pm »
Cytat: "Kronos[CS
"]Ehhh ... po pierwsze zalety resora są duzo większe niż takiego waszego 'mieczyka' nieraz widziałem na Wolinie 2metrowego vikinga z mieczem pięknym dużym i ponoć niezniszczalnym (koszt 2tys) a parę ciosów z resora sprawiło że jego miczyk tak się wygioł że się obraził na świat i wypłakał mi się na ramieniu :D (że zrezygnowali z samochodu na koszt miecza  ;) ).

Miecz nie ma być niezniszczalny. Miecz służył do zabijania ludzi. Nie służył, wbrew dzisiejszym tendencjom, do okładania miecza kolegi. Nie służył też do zastawiania się przed ciosami resora na szablową modłę. Ani do walenia po blachach.
Miecze z epoki są lekkie i sprężyste. W normalnym mieczy długim (półtorak :roll:) , trzymanym poziomo nad ziemią, końcówka ostrza wygina się pod własnym ciężarem.
Cytuj
uważam że resor rulez  ;)

Widzę.
Cytuj
Albo ciemnym filcem - tańszy i bardziej imponujący od zwykłej skóry

A jak tam z historycznością?
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline CZys

Miecz
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 04, 2005, 05:48:28 pm »
A jak nałożyć te okładki? Bo jak narazie moja rękojeść to rurka na kawałku płaskownika z dorobioną głownią. I jeszcze jedno, jak zrobić zbrocze  :?:
ylko martwe ryby płyną pod prąd.

Offline Solitaire

Miecz
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 04, 2005, 06:12:09 pm »
Cytat: "CZys"
A jak nałożyć te okładki? Bo jak narazie moja rękojeść to rurka na kawałku płaskownika z dorobioną głownią. I jeszcze jedno, jak zrobić zbrocze  :?:

Argh... :shock:
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Chevalier

Miecz
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 04, 2005, 08:45:54 pm »
Łoł widze że robi się gorąco... . Ludzie kurde jeżeli wy chcecie miec turbo miecze +3 do WW i +10 do Inicjatywy to idzcie sobie do odlewni, niech odleją wam miecz z aluminium, przerobią żeby rdzeń był z tytanu i rzeby fosforyzował.....wtedy kurde możecie byc szybsi niż samuraje albo Jedi, nie?
Nie jesteśmy żadnym pie...... bractwem!!!"
 
Hehe, giń mroku......

Offline Bosak

Miecz
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2005, 12:46:55 am »
Hej mam prośbe możecie mi podać adres stronki gdzie znajde jakieś kroje na buty średniowieczne !! bo te cholerstwa są moją zmorą !! nigdzie nie moge bez takiego badziewia pojechać bo "są nie historyczne" wiec prosze was podeślijcie mi cosik :)
ight with honor and die with honor !!

Offline Bosak

Miecz
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2005, 12:54:58 am »
czy jesli moj miecz jest niedokońca historyczny tzn sam go z płaskowników robiłem to nie moge nim walczyć ?? tylko dlatego że nie wygląda historycznie ?? :/ mam go wywalić bo jest niehistoryczny ?? co moge zrobić żeby to  zmienić.. ?? czym najlepej robić nowy miecz (poza jakimiś resorami) i jak ?
ight with honor and die with honor !!

Offline Chevalier

Miecz
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2005, 09:16:38 am »
Co do butów to polecam
http://www.personal.utulsa.edu/~marc-carlson/shoe/SLIST.HTM

Co do miecza.
Jezeli masz plastikowy i chcesz jechac na jakąs impreze to lepiej go wyrzuc teraz czytając tego posta...
MIecz najlepiej zamówic u kowala, podac wymiary typ, wiek itd. To koszt kolo 350 zł za miecz do walki, no chyba że chcesz super miecz no to kolo 2000 zł.
Nie jesteśmy żadnym pie...... bractwem!!!"
 
Hehe, giń mroku......