trawa

Autor Wątek: Co to za film? dla starych wyjadaczy:)  (Przeczytany 5248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SeeMoon

Co to za film? dla starych wyjadaczy:)
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2005, 09:12:36 am »
Jak potrzebujesz takiego tematu to go załóż - wiele jest tych "poza japońskich" animacji godnych uwagi ? jak cos masz to dawaj.
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline turucorp

Co to za film? dla starych wyjadaczy:)
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2005, 09:37:12 am »
Cytat: "SeeMoon"
Jak potrzebujesz takiego tematu to go załóż - wiele jest tych "poza japońskich" animacji godnych uwagi ? jak cos masz to dawaj.

ja nie potrzebuje takiego tematu, ale mam wrazenie, ze niektorym by sie troche poszerzyly horyzonty (bez obrazy, bo Japonczycy robia tego faktycznie najwiecej)
w chwili obecnej trwaja prace nad filmem Moebiusa "Thru the Moebius Strip", przy ktorym wspolpracuje min. Miyazaki
w ubieglym roku sporo szumu narobil film "Trio z Belleville" Chometa,
ponadto slabszy fabularnie, ale intrygujacy rozwiazaniami animacyjnymi i graficznymi "Heavy Melat F.A.K.K.2" oraz klasyczny "Heavy Metal"
to wszystko sa filmy wywodzace sie z komiksow i dorownujace japonskim "anime"

Offline SeeMoon

Co to za film? dla starych wyjadaczy:)
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2005, 10:04:07 am »
Na Moebiusa "Thru the Moebius Strip" czekam z utesknieniem, a co do trio to może własnie mnie przkonałeś że warto to zobaczyć - jakos niemiałem przekonania - reszte widziałem. Z bardziej lajtowych klimatów mozna jeszcze oglądnąć A.E. Tytan Nowa Ziemia - kalsyczna spaceopera i Kaena - The Prophecy (komp. franc. sf).
ail Eris! Hail Dyskordia! Hail RMSS!
Zachwalają życie jak prostytutka miłość.

Offline turucorp

Co to za film? dla starych wyjadaczy:)
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2005, 10:18:28 am »
"Trio" jest dosyc dziwne (zero slow), bardzo francuski film, klimatyczny, ja akurat to lubie, szczegolnie, ze jest to naturalna kontynuacja komiksow Chometa zrealizowanych z N. deCrecy.
warto zwrocic uwage na zastosowane efekty 3D, w odroznieniu od GITSa2 sa prawie niezauwazalne.
jesli chodzi o film Moebiusa to nawiazuje on do komiksu "Hermetyczny Garaz" tegoz autora, ktory za chwile zostanie wydany u nas przez Egmont.

oczywiscie to sa klasyczne w formie animacje, a przeciez powstaje multum form bardziej eksperymentalnych typu nasze krajowe filmy Dumaly ("Zbrodnia i kara", "Łagodna" i "Franz Kafka" ).

Offline Jezus

Co to za film? dla starych wyjadaczy:)
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2005, 11:24:02 pm »
Osobiscie to jestem fanem Roberta Crumb'cos tam "Heavby travic", "Fritz the Cat I i II"; oprucz jego wersji Wladcy Pierscienia - to byl zdecydowanie jego niewypal  :p .
to turucorp
skad masz F.A.K.K 2 ???, wez daj troche receznzji, bo mam tak achotke na to  :D .
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline turucorp

Co to za film? dla starych wyjadaczy:)
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 11, 2005, 11:59:06 pm »
Cytat: "Jezus"
Osobiscie to jestem fanem Roberta Crumb'cos tam "Heavby travic", "Fritz the Cat I i II"; oprucz jego wersji Wladcy Pierscienia - to byl zdecydowanie jego niewypal  :p .
to turucorp
skad masz F.A.K.K 2 ???, wez daj troche receznzji, bo mam tak achotke na to  :D .


rezyseram 1 cz. "Fritz the Cat"  i "Wladcy" byl Ralph Bakshi, czesc druga "FTC" ("Nine lives of Fritz The Cat")  zrobil Steve Kranz, Crumb nie pojawia sie jako autor tych filmow, zaplacono mu jedynie za wykorzystanie postaci. (info za J.Szyłakiem)

a F.A.K.K 2 to swobodna adaptacja komiksu "Melting Pot" Estmana, Talbota i Bisleya, niestety adaptacja bardzo splycona (potem zrobili adaptacje komiksowa filmu, zeby nikt sie nie czepial, ale nawiazania do "Melting Pot" sa ewidentne).
niepotrzebane nawiazania do pierwszego "HM" i spore uproszczenia w stosunku do orginalnej fabuly komiksu :?
troche ostrzejszej muzy.
wiele sekwencji zbyt dlugich, wrecz rozwleczonych, ale jest tez troche dobrej, recznej animacji i renderingu w sekwencjach w kosmosie (film powstal w tym samym czasie co Titan AE, ale niestety te efekty ma skromniejsze).

Spore przesiewziecie, niestety troche zawodzi efekt koncowy (przynajmniej mnie), moglo byc duzo lepiej, a tak daje 6/10 (mimo wszystko warto sie zapoznac jak ktos bedzie mial okazje)

Offline Jezus

Co to za film? dla starych wyjadaczy:)
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 12, 2005, 09:55:56 pm »
Nie wazne kto, wazne co robi - to chyba jakis cytat, ale w mojej swobodne zmianie  :p .
A nawiazanie do 1 HM to jest specjalnie do jakies czesci, czy tak ogolnie <chyba do tego ostatniego kawalka z ta ladna pania :p <pomimo typowosci amerykanskiej tych tematow to jest nawet calkiem niezle zrobione>>.
e is undead. He has long hair. No, he isn't a vampire. He is Jezus

Offline turucorp

Co to za film? dla starych wyjadaczy:)
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 13, 2005, 07:49:25 am »
Cytat: "Jezus"

A nawiazanie do 1 HM to jest specjalnie do jakies czesci, czy tak ogolnie .


tak ogolnie (znowu "swietlista kulka"), chociaz pojawia sie rowniez pewna "ladna pani", z tym ze jej protoplastka jest tym razem zona Estmana a nie fikcyjna bohaterka z komiksu.

 

anything