Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 329758 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Josef Knecht

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 13, 2005, 05:02:58 pm »
Guru`s Jazzmatazz - I, II, III. Guru to je raper, z formacji Gang Starr (której jeszcze nie słyszałem). Jazzmatazz to szerokie grono artystow r`n`b, soul, hiphop jazz wykonywujących. Daje to mieszanke wprost wybuchową. Wokal Guru jest stosunkowo miękki, ma płynne flow, ogólnie bardzo przyjemne dzwięki dla uszu. Jezeli chodzi o zaproszonych gości to są to miedzy innymi: Angie Stone, Erykah Badu, Macy Gray, Herbie Hancock i wielu nie mniej utalentowanych. Stylistycznie rozkładają się płyty następująco (wszystkie są okołohiphopowe, ale): na I przewaza acid jazz, na dwójce także, na trzeciej mamy więcej już rapu, r`n`b i soulu. Generalnie najwiekszym atutem tych płyt, zaraz po samych utworach, jest fakt ze to są płyty koncertowe, podkłady są wykonywane na żywo, i jest to muzyka po prostu cudna, taka jaką możnaby określic mianem "czarnej", czyli takiej, gdzie sam rytm wywoluje w sluchaczu pozytywna euforię. Płyty z najwyższej pułki, polecam gorąco.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline sas

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 16, 2005, 12:21:48 pm »
"Heavy metal idzie do poczekalni... "

zaiste ... jednak u mnie powód nazywa SZWAGIER KOLASKA :)
nie trzeba chyba przedstawiac (ale na wszelki wypadek: to ci od imienin cioci, rumhelki itd). w kazdym badz razie graja muzyke tak genialnie pozytywna (klimatem warszawa z lat 20 z domieszka jakiegos ska :) ), ze ryczace black metalowe rysie i epickie wycie wydaja sie muzyka dla jakis smutasów ;)
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 17, 2005, 02:23:38 pm »
Cytuj
"Heavy metal idzie do poczekalni... "


Na jakieś 70 minut ;)  Słucham właśnie płyty Jean Michel Jarre "Oxygen". IMO To dość stara płyta, jeszcze z początków muzyki elekronicznej. JMJ popisał się w "tlenie" światnym połączeniem instrumentów (większości z nich nie umniem nawet nazwać :) ), i poczuciem rytmu. Ale uważajcie: Z tej płyty należy słuchać tylko parzystych utworów tzn 2,4,6. Pozostałe są hmm... jak dla mnie nieodpowiednie.  :D
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Raven

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 17, 2005, 03:01:13 pm »
Oxygene 2 to chyba najlepszy utwór z tej płytki. A tak swoją drogą to godny jest polecenia drugi album "oxygene 8-13" wydany już w latach 90tych, na którym Jarre kontynuuje swoją zabawę muzyką elektroniczną. Wogóle Jarre jest wyjechany w kosmos  8)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Dinki

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 17, 2005, 04:21:18 pm »
Soundtrack do filmu Ray i nie tylko. Ray Charles przed śmiercią sam wybierał muzykę do całego filmu. Odmienny, od dzisiejszego obraz muzyki rozrywkowej. Szczególnie dzwięki spod palców Raya wyzwalają jak nabardziej pozytywne emocje i aż samemu chce się zasiąść przed klawiszami.

Zapytajcie się rodziców, może mają jeszcze stare kasety :)

Offline Solitaire

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 22, 2005, 11:14:40 am »
Cytat: "Last Viking"
Teraz wszystkich zaskoczę.
 :shock:
Mylene Farmer
Rudowłosa francuzeczka śpiewające ckliwe, taneczne piosenki.
Za każdym razem kiedy słyszę jej głos (i język francuski!) odpływam :D
Wczoraj dostałem jej płytę: "Anamorphosee" a dzisiaj "Ansi Soit Je..." i najnowszą z 2005 roku.

Ma naprawdę fajne teledyski. Radzę poszukać. ;)
A ja zakochałem się w płycie Rockhill zespołu Beltaine. Dostali za nią Złote Gęśle 2005. Top class w dziale muzyki celtyckiej. Niby młody zespół, a dawno już nie słyszałem czegoś tak miłego uchu. Do tańca i do kochania jak znalazł. ;)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Josef Knecht

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 23, 2005, 09:08:36 am »
Z rzeczy, które ostatnio sobie posłuc**je szczególnie warte uwagi są:

Budgie - The Definitive anthology - An ecstasy of fumbling. Dwie godziny i czterdzieści minut rocka w najlepszym wykonaniu. Aż dziw, że ten zespół nie zdobył szerszego uznania, z drugiej jednak strony moze to i lepiej, poniewaz sluchajac ich ostatnie okreslenie jakie przychodzi do glowy to "wapniaki". Świetny, czadowy rock`n`roll na mocno przesterowanych gitarach, energiczne solówki, niepowtarzalne riffy i głos wokalisty (caly czas sie zastanawiam slyszac go czy to z pewnoscia facet) o wielkiej skali głosu. No i "Parents" - ulubiony utwor Polaków ponoć. Piękne solo imitujące dzwięki wydawane przez mewy. Miód !

Tori Amos - From the choirgirl hotel - Kiedyś bezapelacyjnie, bedac pod wrazeniem Under the pink, uznawalem te plyte za najlepsza w jej dorobku. Tymczasem "From. . . " jest równie dobra, ale inna. Dużo tutaj elektroniki, ciekawych, wcześniej nie pojawiających się patentów. A Tori jest w najlepszej formie wokalnej. Utwory, które zasługuja na wyróżnienie (ale to subiketywny wybor, bo tak na prawde na wyroznienie zasluguje cala plyta) to: "Northern lad" - moj ulubiony utwor Tori wogole. Tak przejmujacego, przeszywajacego głosu i tak pieknych partii wokalnych nie uświadczysz nigdzie indziej. Do tego ładujące "Cruel" i wydające się igraszką z własnym głosem "Pandora's Aquarium". Płyta - pierwsza liga.

Osjan - Księga deszczu plus. Tej płyty nie da się określic men. Ta płyta jest nierozkminialna. Osjan to stary, hippisowski zespol z Polski (sluchajac ich nie mozna w to uwierzyc). Ktory na tej plycie zgromadzil . . . no wlasnie co ? Porazajace, spoetyzowane melodie, z uzyciem orientalnego instrumentarium. I co najzabawniejsze - Polacy, nie maja zadnych trudnosci z oddaniem wschodniego klimatu, nastroju uczuc. Po prostu "Mozolnie dzwiga się w górę katedra wiosny".

Uffff, na jeden raz wystarczy.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Deg

  • Gość
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 24, 2005, 07:55:45 pm »
Oswajam się od jakiegoś czasu ze składakiem Waterboys "'81 - '90" - trudno powiedzieć czy to bardziej blues czy rock, zawodzący wokal Scotta przeplata się z folkowymi niemalże brzmieniami... Jedno jest pewne - granie tej muzyki sprawia im wiele radości i robią to naprawdę dobrze. Warto pozwolić sobie na kilkadziesiąt minut bezczynności, tylko po to by chłonąć te dźwięki...

Odkurzyłem też "Hot & Slow" Scorpions, zestaw ballad z lat 70-tych. Kilka naprawdę genialnych utworów, w niczym nie przypominających późniejszych przebojów. "Yellow Raven", "Crying Days", porywające koncertowe wykonanie "We'll Burn The Sky"... i gitara Rotha... fantazja.

Offline Solitaire

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 26, 2005, 09:37:58 pm »
No to teraz się przyznam...
Dostałem płytę pewnego zespołu i bardzo mi się przyjemnie słucha. Czysty wokal damski, melodyjne, troszkę gitar. Brzmi dobrze i gości w odtwarzaczu dzisiejszego wieczora. I wstyd mi, bo zawsze podśmiewałem się z takiej muzyki, a teraz patrzcie państwo... Spodobało się Within Temptation... :oops:
Możecie się śmiać.
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Clayman_

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 26, 2005, 09:46:36 pm »
hahahaha


teraz juz tylko mozesz zrzec sie moderatorstwa na tym forum,nie zaslugujesz na to
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Raven

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 27, 2005, 05:11:56 pm »
Nile- Annihilation of The Wicked. Boski najnowszy album najlepszej deathmetalowej grupy świata. Można się w nim rozpłynąć... Dokładnie taki powinien być nowy Nile, jeszcze więcej klimatu i potężnym blastów... Znakomita perkusja, ciężkie gitary, ten sam morderczy growl. Perfekcja ponownie osiągnięta. Jak na razie najlepszy album 2005 roku.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Josef Knecht

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 30, 2005, 09:44:37 pm »
Przede wszystkim slucham ostatnio Interpol. Zespol jest po prostu klawy. Najprostsze instrumentarium jakie tylko moze przyjsc na mysli, a zdolnosc do czarowania melodiami. W sumie jak to Login zauwazyl zespol stylizujacy sie odrobine na Joy Division. Wokalista o rownie intrygujacej eskpresji w glosie, melodie na pierwszy rzut ucha nie majace w sobie nic specjalnego, a mimo to po prostu magnetyzujace sluchacza.

Do tego spora dawka NASa - Illmatic, Stillmatic oraz Gods son. Rap amerykanski pierwsza klasa. W sumie na pewno nie przekona;oby to zadeklarowanego przeciwnika takiej muzyki. Ale to kwestia zrozumienia klimatu, potem umiejetnosc rozroznienia chalmu od ludzi naprawde wkladajacych w tworzony przez sie rap serce przychodzi sama.

Takze Beltaine, gdzies tutaj wspomniane przez Solitaire`a. Akcentujace przede wszystkim skrzypce, irlandzkie granie. Piekne, intensywne i czyste. Klasa.

Bylem takze na koncercie Sieben, w lubelskiej chatce żaka. Podsumowaniem wystepu byl okrzyk, ktory wydarl sie z gardla jednemu panu: GENIALNE.

W obecnej chwili - Van Halen - Balance.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline horsie

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 01, 2005, 07:59:32 am »
Ja jestem na etapie fascynacji kapelą Pain of Salvation. Co tu duzo mówić, goście maja talent. Aktualnie słucham płytki Entropia, pierwszej w dorobku szwedzkiej grupy. Połamane rytmy, psychodeliczny klimat, genialny wokalista i people passing by to zdecydowanie najmocniejsze punkty zespołu. Ciężko porównać twórczość Pain of Salvation (z Entropii) do czegoś czego wcześniej słuchałem i może dlatego tak mnie przyciągnął.. chociaż nie, solo z people passing by przypomina mi trochę solo Satriani'ego z forgotten (part 2). Generalnie jest to zespoł naprawdę wart polecenia. Progresywny rock na najwyższym poziomie \m/

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 01, 2005, 03:47:10 pm »
The Chemical Brothers - "Push The Button"
Świetna płyta. Większość utworów monotonna, ale przez to relaksująca, nie odciągająca uwagi, nie drażniąca... Miodzio :D. Szczególnie wciągnął mnie utwór "Hold Tight London" z pięknym kobiecym wokalem i subtelną gitarą w tle, czy bujający, oldschoolowy "The Boxer" . No i punkcik za "Galvanize" - Q-Tip z A Tribe Called Quest na featuringu :D. No nic, słucham dalej.

Offline Overkill

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 01, 2005, 11:06:10 pm »
1234567890987654321

 

anything