Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 336232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 03, 2005, 01:02:21 pm »
Pokahontaz - Receptura
Rewelacyjna płyta i chyba jedna z lepszych hip - hopowych jakie nam będzie dane słyszeć w tym roku. Dlaczego ta płyta jest taka świetna? Oryginalne flow Rahima i Fokusa, świeża, elektroniczna muzyka, bardzo dobry mastering - wszystko słychać wyraźnie i czysto, tłuste bity ;). Gościnnie pojawia się też Śliwka (Pijani Powietrzem, Ego). Ehhh, rewelacja. Szczególnie zapadł mi w pamięć kawałek "Do Amnezji" z rzeczonym Śliwką na featuringu. Słuchać, słuchać, słuchać!

Offline Raven

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 06, 2005, 07:10:47 pm »
Karl Sanders- Saurian Meditation.
Znakomity, akustyczny album stworzony przez gitarzystę Nile. Spokojne, tajemnicze brzmienie gitar, i potężnych bębnów, nadaje płycie klimatu, jaki znamy z płyt Nile. Tyle,że ten album to żaden metal, tylko stricte akustyczne arcydziełko. Godne zauważenia i polecenia.
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline śmigło

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 09, 2005, 04:16:58 pm »
nowy system of a down "mesmerize". mysle, ze fani tej kapeli sie nie zawioda zbytnio, bo muza nie odbiega daleko od ostatniej plyty. jak dla mnie plytka zbyt lekka, zeby nie powiedziec rockowa, z elementami popu, ska i punk'a. dla mnie plytka slaba. jedyne utwory, ktore brzmia ciekawie, to "question", "sad statue" i balladka "lost in hollywood" - a to 3 z 11 utworow na tej plycie. no i bardzo slabe texty - jakies tam lalalala, i troche bluzgow jak to zle jest w usa i kalifornii, i telewizji. ogolnie niski poziom, jak na to co zapowiadali. zadna przelomowa plyta, lekka do parokrotnego przesluchania, nic nad czym moznaby sie zatrzymac na dluzej.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline riggael

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 10, 2005, 09:12:21 am »
()Hmm SOAD i komplex pierwszej plyty? Moim zdaniem przesadzasz, bo to mialoby znaczyc, ze Toxicity byla plyta slaba? Inna niz debiut ale nie gorsza. Wlasnie slucham Mezmerize i juz wiem, ze w przeciwienstwie do poprzedniej, przeslucham ja przynajmniej jeszcze kilka razy.

Zasadniczo jednak chcialem napisac o tym czego slucham od kilku dni:

1. TwinZero - Monolith - debiutancki minialbum brytyjskiej supergrupy(w pewnym sensie), na ktorej powalajace brzmienie sklada sie genialny wokal (ex Earthtone9 i The Blueprint, o czym juz pisalem), potezna sekcja(np. 2 perkusje).
2. Team SLeep - wreszcie LP pobocznego projektu Chino Moreno. Nie jest on tam osoba najwazniejsza i nie jedynym wokalista. Cos z pogranicza triphopu i spokojniejszych kawalkow Deftones(vide Deftones-Deftones)
3. Limp Bizkit- Unquestionable truth - Z Rossem Robinsonem, z Wesem Borlandem graja cos jak na pierwszym albumie i tak ten zespol powinien brzmiec zawsze. Surowo i bez pozerskiej kichy jak na ostatnich dwoch albumach(ktore tez mialy pewne jednak zalety).
url=http://www.sloganizer.net/en/][/url]

Offline Overkill

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #124 dnia: Maj 10, 2005, 04:15:36 pm »
Meshuggah - Catch 33
Nowa epka szwedow rozwala mozgi i rzuca tesciowa po scianach ! Trzy pierwsze numery to po prostu cos pieknego, sposob w jaki ze soba wspolgraja...ah to trzeba uslyszec po prostu !
Nie ma jak solidna dawka chorej muzyki pod wieczor. Porypane jak brat Zorro dzwieki swietnie wspolgraja ze spiewajacym sopranem (!) wokalista. Trzeba miec !

Offline Baldwin

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 10, 2005, 10:25:01 pm »
Ha!U mnie mały powrót do korzeni.Na tapecie Tsatthoggua ze swoją płytą "Hosanna Bizarre".Nazwa kapeli i CD'ka w 100% wyraża charakter tego tworu.Sado-masochistyczne rwanie i szarpanie instrumentów okraszone dzikim rykiem i wizgiem.Świetne.

Offline śmigło

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 13, 2005, 08:46:04 pm »
aphex twin "drukqs" pierwsza czesc. genialna plyta. co tu duzo mowic. wybitny na tej plytce jest utwor "mt saint michael mix + st michaels mount" - masakra. moge tego sluchac naokraglo, bez przerwy. instrumenty perkusyjne po prostu rozkladaja czlowieka na czynniki pierwsze.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Raven

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 14, 2005, 08:15:12 pm »
Cytat: "Śmigło"
bardzo slabe texty - jakies tam lalalala, i troche bluzgow jak to zle jest w usa i kalifornii, i telewizji.

Cytat: "Bajarka"
Teksty momentami zabawne np: Cigaro, a czasem nie...
Polecam:D

Cytat: "Śmigło"
jak dla mnie plytka zbyt lekka, zeby nie powiedziec rockowa, z elementami popu, ska i punk'a.

Cytat: "bajarka"
Jest bardzo bogata i melodyczna. Od hard corowych brzmien po spokojne ballady

Cytat: "Śmigło"
ogolnie niski poziom, jak na to co zapowiadali. zadna przelomowa plyta, lekka do parokrotnego przesluchania, nic nad czym moznaby sie zatrzymac na dluzej.

Cytat: "Bajarka"
Płyta jest niemal perfekcyjna moim zdaniem.

 :roll:  :roll:  :roll:

A ja słucham ostatnio całej twórczości Front Line Assembly, ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej płytki "civilisation", która łączy elementy różnorodnych typów elektroniku, z lekką dozą niemal "rockowych" kompozycji. Zankomita muzyka, tworząca niezastąpiony klimat i dajacą zapomnienie na wiele długich chwil :)
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Anonymous

  • Gość
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 15, 2005, 02:17:35 pm »
To jest taka forma autoekspresji, musisz zrozumieć.


Magenta "Little Girl Lost"
Płyta bodajże z zeszłego roku, całkiem interesująca. Magenta to norweski zespoł grający hybrydę popu, rocka i - przede wszystkim - elektroniki. Bardzo przyjemna muzyka z damskim wokalem, płyta powinna spodobać się zwolennikom Massive Attack i Portishead. BTW: w jednym utworze Garm ma gościnny występ wokalny, całkiem interesujący.

Offline Sajuuk'

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 018
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 15, 2005, 04:41:37 pm »
Cytuj
To jest taka forma autoekspresji, musisz zrozumieć.


IMO to oznaka chorobliwej chęci zwrócenia na siebie uwagi, oraz niestabilności umysłowej. Tyle, że nadużywanie emotek może się najwyżej spotkać z efektem odwrotnym do oczekiwanego - na tym forum ludzie raczej zignorują " :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll: " taką osobę.

To tyle jeśli chodzi o moje psychologiczne wywody... chyba już coś takiego pisałem na offie... ;)

Czas napisać coś związanego z tematem:
Czego teraz słucham?

Rammstein - Engel.  IMHO najciekawsza pozycja tego zespołu (chociaż wszystkich utworów jeszcze nie słyszałem). Piosenka jest dynamiczna, szybko wpada w ucho, ponadto jest znakomitym przykładem - jak to nazwali panowie z Niemiec - dance-metalu. ;)  Warto również zobaczyć teledysk, jednak nie oryginalny, ale do Neon Genesis Evangelion. To jest dopiero coś....
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"

Offline Kormak

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 15, 2005, 04:51:09 pm »
Uwaga do wszystkich: w tym temacie skupiajcie się na opisie słuchanej przez siebie muzyki, a nie na kłótniach, bo znowu wszystko się rozjeżdża. Część postów o "Mezmerize" SOAD przeniosłem do nowego tematu, część leci do kosza bo tam jest miejsce śmieci.

Bajarko, trzymaj język na wodzy, śmigło nie zaczął osobistych wycieczek, więc ty także tego nie rób.

Offline Clayman_

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 15, 2005, 07:16:51 pm »
wlasnie slucham sobie numeru don't you think this outlaw bit's done got out of hand w wykonaniu jamesa hetfielda(gra na wszystkim i spiewa) i fajnie by bylo gdyby nagral tak cala plyte bo calosc brzmi jak punkowo-countrowa wersja reloada \m/

o yeaaaah
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline Ymir

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 25, 2005, 09:20:08 pm »
Kamelot - "The Black Halo" zajefajny album oparty na "Fauście" Goethego - zajefajnej książce.
Leaves' Eyes - "Vinland Saga" drugie wydawnictwo gothic rockowego zepołu, o ktorego 1. plycie pisalem juz chyba ze 4 strony temu. "Elegy" bardzo przypomina swoja poprzedniczke, ktos chce sie wiecej czegos dowiedziec - niech sie tam o te 4 strony cofnie ;)
ou are playing for forgiveness
You cry for help
When your life is over who can tell
You can't change anything
Your life is just a dream
Nothing real nothing more
Nothing left cause

Offline greah

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 25, 2005, 10:30:50 pm »
Tomasz Ostrowski - LitaniaDoWszystkichŚwiętych (elektro remix)

jak nie słucham muzyki, w której nie ma gitary tak ta aranżacja mnie zainteresowała. sądziłem, że będzie to jakaś głupawa tłucznia z masą basów i innego tałatajstwa ale "mix" mile mnie zaskoczył. w znaną większości litanię (wersja śpiewana podczas pochówku) zostały wkomponowane chłodne ambientowe nuty, delikatnie wpływające na rytm modlitwy a przy tym nie zakłucające oryginalnej wersji.
jak dla mnie majstersztyk

Offline Raven

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 26, 2005, 05:50:13 pm »
Cytat: "Ymir"
Kamelot - "The Black Halo" zajefajny album oparty na "Fauście" Goethego - zajefajnej książce.
Na metal archives, wyczytałem, że w tym projekcie brał udział Shagrath z Dimmu Borgir i jakiś gostek ze Stratovariusa. :D :D :D Jakoś mnie to nie zachęciło...

A sam natomiast słucham: Darkspace-Darkspace Debiutancki album fanatycznych satanistów ze Szwajcarskich, położonych pomiędzy najwyższymi ponurymi szczytami Alp, dolin i lasów. Album chory i psyhodeliczny, traktujący o nieskończonej przestrzeni kosmicznej, otaczającej nas ze wszystkich stron, która mimo ,iż wydaje nam się tak odległa, jest przytłaczająco wielka, i niepawdopodobnie bliska gdy tylko spojrzymy na nocne niebo wypełnione nieskończonę ciemnością.
Ostatnio częste nawiązania do filmów w albumach black metalowych dają o sobie znać i tu. Tym razem jest to Odyseja Kosmiczna 2001, z której użyczono fragment dialogu.
Co do samej muzyki, to podstawą jest tradycyjna black metalowa naparzana w stylu Les Legions Noirs, ale uzupełniona elektroniką. I nie jest to bynajmniej jakieś pitu pitu, ale potężne niskie techno bity, oraz ambientowe soundscape'y które towarzyszą nam niemal przez wszystkie utwory. Brzmienie tego albumu da więc radochę zwolennikom rzeźni, jak i poszukującym w black metalu atmosferycznych utworów. A tutaj każdy z utworów niesie w sobie więcej mroku i ciemności niż całe albumy niektórych norweskich legend...
Warta uwagi jest również strona zespołu: http://www.darkcyberspace.com/default.htm
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

 

anything