Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 342907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alice

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #165 dnia: Lipiec 08, 2005, 12:22:01 pm »
Cytuj
UWAGA: Anonimowy użytkowniku/użytkowniczko forum! Jednozdaniowce, czyli wpisy w stylu Iron Maiden "Fear Of The Dark" - genialne będą od razu kasowane. Jak nie potrafisz napisać paru zdań, dlaczego coś ci się podoba, dlaczego teraz tego słuchasz, nie pisz wcale.

Czytać, nie charczeć.
i]so i threw you the obvious
to see what occurs behind the eyes of a fallen angel,
eyes of a tragedy.
oh well. apparently nothing.
[/i]
My DEVIANT page

Offline Kriss

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 08, 2005, 05:14:10 pm »
Mnie ostatnio strasznie sie spodobało "The Russian Futurist". Nie potrafię określic co to za muzyka, ale po prostu mnie zauroczyło. To tym dziwniejsze, że wlaściwie wokalista nie ma jakiś niesamowitych możliwości głosowych. Ale kawałki mają po prostu w sobie "to coś".
What you call "faith" is nothing more than a child crying out for love."


Offline sas

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 08, 2005, 05:43:23 pm »
Sorcerer - Metalowa Husaria (tak, to nazwa plyty :])

co tu duzo mówic, chyba widac - rodzimy galopujacy heavy spod znaku mlota i miecza, teksty niezmiernie zabawne ( " ... galopem pedzi w bitwe metalowa husaria, by na swych kopiach zniesc wraze tlumy sklebione ..." ) i znakomicie do tego pasujacy powerowy wokal :)

jednym slowem szabelka w dlon i na koncert :)
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline papiesz

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 08, 2005, 09:01:11 pm »
pelican - march into the sea. ma to wiele wspólnego z krążkiem jesu - haertache. po pierwsze także jest to singiel z dwoma utworami. po drugie utwory te także są długie i razem trwają ponad 30 minut. po trzecie tutaj też paluchy maczał justin broadrick. najsamprzód dostajemy 20minutowy utwór przywodzący na myśl przede wszystkim najlepsze dokonania isis (czyli te z płyty oceanic) , czy okolice neurosis, ale bez wokalu. numer 2 na płycie to remix utworu "angel tears" z płyty pelicana "australasia" (bardzo zacnej zresztą) wykonany przez w/w broadricka. tutaj czuć już duch jesu tylko że z większym pi****lnięciem. jak dla mnie świetny singiel, te 2 utwory podobają mi się bardziej niż całe panopticon isis.
nothing positive only negative

Offline greah

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 09, 2005, 10:16:40 am »
Machinae Supremacy - Hybrid - całkiem innowacyjne przedsiewziecie polegające na wpleceniu w hardrockowe kawałki dźwięków bądź całych schematów z produkcji na amigę. sami nazywają swoją muzykę mianem sid metalu (cokolwiek by to znaczyło). kilka z ich kawałków zostało wykorzystanych w ddr gdzie najpopularniejszym (a zarazem najtrudniejszym do wymasterowania) stał się The Great Giana Sisters w aranżacji Chrisa Hulsbeck'a

Offline Vezyhr

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 09, 2005, 05:59:31 pm »
Tenacious D - cały album tej kapeli zasługuje na miano świetnego. Teksty rodem z debilnych kreskówek, proste riffy i elektroniczne wstawki.
Poprostu zachwycają swoją głupotą i płytkimi tekstami. Naprawdę polecam jako odskocznia od całego true metalu.

P.S.: A pozatym to Slipknot (widać po avatarku), Gorillaz, Sinch.
ou cannot kill what you did not create

Offline Kormak

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 12, 2005, 11:22:18 pm »
DEATH IN JUNE "ABANDON TRACKS"

Ojciec chrzestny neofolku powraca. Tym razem zeskakuje z Tygrysa i serwuje nam zestaw rzadkich nagrań, do tej pory dostępnych tylko na składankach. Oprócz nich znajdziemy tu stare piosenki w nowych wersjach -- w ramach akcji usuwamy wszystko co kojarzy nam się z World Serpent Douglas P. skasował wokale Davida Tibeta i dograł nowe (chociaż na starość chyba słuch mu szwankuje, bo w jednej z piosenek w chórkach nadal słychać jego ex-przyjaciela). Z ciekawostek: nowa wersja Death Of A Man z samplami głosów Jeana Geneta i Yukio Mishimy czy piosenka-klątwa rzucona na uciążliwego sąsiada. Czy muszę dodawać, że sąsiad marnie skończył? Don't f**k with the runes, or the runes will f**k with you.

Słuchajcie Porzuconych Piosenek, popijając niemieckie wino i grzejąc się w promieniach Czarnego Słońca przed bunkrem. Żegnam cytatem niemalże rodem z lennonowskiego "Imagine":

I wish I had a gun
Which set us all free
This is my dream that one day
Everyone will have
An absolute armistice
Unconditionally.

Offline śmigło

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 19, 2005, 03:24:43 pm »
voivod "phobos" sobie slucham. nie trzeba specjalnie przedtsawiac tego zespolu. ciezar jest, darcie jest, swietne gitarowe granie, z pomyslem, polotem i kombinacja + wypi****liste gary. imo zdecydowanie najlepsza plyta voivod, nie wiem dlaczego tylu ludzi podnieca sie "nothingface", bo to w sumie jakby dwa inne zespoly. zastanawia mnie, ktorego voivoda najbardziej lubi clayman.
Cytuj
w ramach akcji usuwamy wszystko co kojarzy nam się z World Serpent Douglas P. skasował wokale Davida Tibeta i dograł nowe

znalazl nowa wytwornie? jak sie zwie i czy jedzie z wszystkimi wydawnictwami DIJ?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Clayman_

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 19, 2005, 10:02:21 pm »
Cytuj
zastanawia mnie, ktorego voivoda najbardziej lubi clayman.

kiedys negatron i phobos ale dawno nie sluchalem i teraz pewnie najbardziej by mnie trafilo dimension hatross


chociaz plyta z newstedem tez jest fajna,malo voivodowa ale taka wesola jakas

dobra,a ja slucham teraz 5plytowego boxu z cowboya bebopa,pomijajac te buczenia,jakies dziwne eksperymenty,dialogi i wersje koncertowe to niemal wszystkie countrowe,blusowe i jazzowe sa bardzo fajne

a szczegolnie dont bother none
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

Offline papiesz

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 19, 2005, 10:11:46 pm »
Cytat: "śmigło"

Cytuj
w ramach akcji usuwamy wszystko co kojarzy nam się z World Serpent Douglas P. skasował wokale Davida Tibeta i dograł nowe

znalazl nowa wytwornie? jak sie zwie i czy jedzie z wszystkimi wydawnictwami DIJ?


teraz płyty dij wydaje chyba label NER, łącznie z reedycjami starych wydawnictw, do których prawa wygrali od worldserpent.
nothing positive only negative

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 20, 2005, 12:08:18 am »
Od jakichś trzech godzin, jeden kawałek bez przerwy. "Preciuos" - Depeche Mode". Jesli to nawet nie jest finalna wersja - robi dobre wrażenie. Szykuje się przebój na miarę "Enjoy the Silence" - kawałek jest odrobinę wolniejszy, ale brzmi jak stare dobre DM z lat 80. Sporo rozmaitych dzwięków, analogowe syntezatory, wokal Gahana znakomity. Do premiery płyty trzy miesiące, a pierwszy promujacy ją kawałek już wyciekl do sieci - z firmy, która pracuje nad teledyskiem (animowany bedzie).

Offline Maciej

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #176 dnia: Lipiec 20, 2005, 06:53:40 am »
Koncertówka Lou Reeda - perfect night life in london z 1997 roku.
Lou im jest starszy, tym gra "prościej". Gitarka i znająca swoje miejsce sekcja rytmiczna... Lou gra swoje największe hiciory (zaczyna od I'll be your mirror  8) ). Troszkę brzmi to tak ogniskowo-blusowo-countrowo, ale w dobrym znaczeniu. Świetny klimat.
Dobra płytka na odpoczynek od "zbyt wielu dźwięków"  8)
Polecam
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline śmigło

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #177 dnia: Lipiec 23, 2005, 10:40:56 pm »
atrax morgue. dwie plyty "paranoia" i "ny ripper". muzyka elektroniczna, a raczej antymuzyka. pod zlowieszcza nazwa kryje sie jeden artysta. czytalem to co ma do powiedzenia, slawny marilyn manson moglby brac u niego lekcje "freakowania". ma np. bardzo ciekawe poglady na seksualnosc, ogolna i wlasna. co do plytek - tytuly utworow takie jak: "hunting for bitches", "childf**ker", " i execrate my eyes" czy np. "sperm on red plastic" daja juz jako takie pojecie o co w tym chodzi. a chodzi o smierc, bol, masochizm, alienacje, seryjnych mordercow itp.
muzyka (?) to jakies dziwne dzwieki o roznych czestotliwosciach, pewnie tak wygladaja fale mozgowe psychopatow. ale nie jest to nic w stylu rzeznickiego japonskiego noise - raczej chilloutowe kompozycje, z monologami wlocha. slucha sie tego ciekawie, mysle, ze idealne bylyby do tego wizualizacje z jakis krwawych horrorow. dziwne i (nie)mile emocje i odczucia wywoluje we mnie atrax morgue. moj osobisty "hit" to "disgusted" z "paranoia". dobre jak znudzila sie komus konwencjonalna muzyka.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Josef Knecht

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #178 dnia: Lipiec 23, 2005, 11:57:50 pm »


Okładkę wkleic postanowilem, bo wyjatkowo ładna. Nowa płyta podstarzałego hippisa, na ktorej to za muzykę sa odpowiedzialni muzycy Portishead i Massive Attack o ile mnie pamiec nie myli. Płyta jest świetna, dawno nie słuchalem tak świeżej i zgrabnej muzyki - polaczenia rocka, bluesa i indyjskich orientalnych wstawek. Trudno mi powiedziec cos po za slowami recenzentow - ktore o dziwo sprawdzily się. Starzejacy się Plant jest jak wino. Z plyty najbardziej urzekly mnie utwory: 'Shine it all around','all the king`s horses' oraz utwor tytulowy. Gorąco polecam.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline darksphere

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #179 dnia: Lipiec 24, 2005, 12:28:33 pm »
Aphex Twin - Hedphelym - Selected Ambient Works 85-92 -1992

... niepokojąco nierealna, nie wszystkim przypadnie do gustu jednak ludzie lubiący słuchać dźwiękowych eksperymentów powinni być usatysfakcjonowani.

 

anything