trawa

Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 329578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline śmigło

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2005, 05:09:50 pm »
bleeding through - mocny, ciezki agresywny hard-core.
nowe chemical brothers - sredniawka do sluchania, na imprezy pewnie fajna sprawa.
amon tobin "out from out where" - fajne elektroniczne dzwieki.
mouse on mars "radical conector" - uwielbiam myszy. sa totalnie kwasowe i zawsez mi sie tego dobrze slucha.
kid 606 "kill sound before sound kills you" - cos miedzy myszami a atari, duzo polamanych dzwiekow, ale jest tez spokojnie.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2005, 07:17:47 pm »
Cytuj
bleeding through - mocny, ciezki agresywny hard-core.

 :)  "Portrait of Goddes"
Przednia płyta. Na początku kiedy kumpel zapowiedział "hc z klawiszami" to się przestraszyłem, ale po odpaleniu płyty... Ehhh... Przyjemna muza. Melodyjna, momentami ociera się o death metal, klawisze robią dużo przestrzeni + mocny wokal. Do tego świetne brzmienie całego materiału. Naprawdę lubię tą płytę...

Offline śmigło

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 18, 2005, 07:26:04 pm »
Cytuj
"Portrait of Goddes"

hehe dokladnie. ale wczesniejsza plyta "dust to ashes" tez jest bardzo dobra, o wiele bardziej agresywna. no i "turns cold to the touch" z "dust..." pozera wersje z "portrait.." 3 plyta "this is love this is murderous" tez jest swietna - especially kawalek "love lost in a hale of gunfire". polecam.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline śmigło

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 21, 2005, 06:25:11 pm »
hmm napisalem wczesniej, ze nowe chemical to sredniawka...no to sam siebie kopne w dupe za to. plyta jest swietna. wlasciwie kazdy utwor jest zajebisty. a promujacy plyte "galvanize" jest chyba najslabszym kawalkiem ze wszystkich.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Anonymous

  • Gość
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 21, 2005, 10:10:14 pm »
Iron Maiden 'Fear of the Dark' - genialne.



Ps. Ta płyta po prostu taka jest. Czasem jedno słowo czy też krótkie zdanie lepiej opisuję muzykę niż bezpłodna paplanina. Nie widzę powodów, dla których miałbym udowadniać komukolwiek co takiego jest w muzyce Iron Maiden co powoduje, że chce mi się jej słuchać i rozpisywać się w nieskończoność. Możesz mi znowu skasować tego posta - nie zmieni to faktu, że Iron Maiden 'Fear of the Dark' to płyta genialna.

Offline horsie

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 21, 2005, 10:40:48 pm »
Ayreon - "The Human Equation". Po dłuższy opis zapraszam do tego wątku..

Offline Celeborn

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 21, 2005, 11:19:39 pm »
Bedę tu pierwszym fanem rapu :)

Są dwie świetne płyty, których ostatnio słucham: (wcale nie są nowe)

1. Eminem - Encore. Kolejny świetny album Eminema. Świetne teksty, dobre podkłady. Z singli, które promują tę płyte najlepsze są IMO "Mosh" i "Toy Soldiers"....."Just Lose It" ma tylko fajny klip. Z kawałków bez klipów polecam "Puke" i "One shot two shots". Po przesłuchaniu "Encore" kilkukrotnie wcale się nie nudzi. Polecam!

2. Tede - Notes. Tede - najbardziej skomercjalizowany (i jedyny przyznający się do tego) raper w Polsce. Znakomity album, znacznie lepszy od "Hajs, hajs, hajs" . Styl, który jest charakterystyczny dla Tedego jednych może denerwować (większośc textów o kasie, imprezach) mi jednak przypada do gustu. Na tej płycie większość podkładów zrobili mało znani producenci i wywiązali się z tej roli swietnie. Z kawałków polecam: "Wiem, wiem", "Ekipa Wielkie Joł" oraz "Obłęd". Kawałki promujące są fajne, ale te wyżej wymienione są nieco ciekawsze. Teraz czekam na album Kołcza (na stronie www.wielkiejol.com jest napisane, że pracuje nad solowym materiałem).

To nie jest przepisane!! To jest mojego autorstwa :) !!

Pozdrawiam
Adam "Celeborn" Kielar
ISTRZEM POLSKI JEST LEGIA, LEGIA NAJLEPSZA JEST, LEGIA TO JEST POTĘGA, LEGIA CWKS!!!!!!

MAMY MISTRZA!!!

Offline burberry

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 22, 2005, 12:29:57 pm »
Izrael - Duchowa Rewolucja - klasyka reggae. Dobre teksty, dobra muzyka, piosenki, które wpadają w ucho, siedzą w głowie i nie chcą wyjść. Dobre teksty chociażby w piosenkach "Nikt", "Na co czekasz?". Kawał świetnej muzyki.

Soilwork - Natural Born Chaos - po 2 latach znowu sięgnąłem po tę płytę. Całkiem niezłe granie heavy -  melodic death metalowe. W sumie ja bym wypieprzył klawisze i poprawił wokal w kilku miejscach, ale większości kawałków słucha się z przyjemnością. Kolesie mają pomysł na muzykę. Ostatnio ich słuchałem jak ich najnowszą płytą było "A Predator's Portrait"; od tamtej pory wydali już 2 płyty! Może się kiedyś zapoznam... dobra muzyka, może być.

Samael - "ceremony of opposites" - w końcu się zapoznałem! Niesamowita płyta. Często wracam do niektórych kawałków, np. "Black Trip" czy "son of earth".

Pozdrawiam
Bóg Cię kocha

Offline Piter

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 22, 2005, 06:59:05 pm »
Cytat: "Filarecki"
Samael - "ceremony of opposites" - w końcu się zapoznałem! Niesamowita płyta.


Noo a jaka okladka ;P
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 23, 2005, 10:00:43 pm »
Hopesfall - "A Types" Świetna płyta. Po tym co tu nawypisywaliście postanowiłem sięgnąć i nie żałuję. Już pierwszy kawałek "It happens" zaczyna się przyjemnym riffem... A "The Frality Of Words" to już trochę inna bajka, ale nadal świetna muza. Cholera, szkoda, że tak późno je dostałem...  :)
Blue Raincoat - "Small town addiction". To polska kapela z Wołowa. Jak to określić... Rock? Trochu emo? Nieważne. Płyta naprawdę dobra. Brudne, garażowe brzmienie, fajne patenty i odrobina melancholii.
Something Like Elvis - "Cigarette Smoke Phantom". Rewelacja! Płyta dosyć "minimalistyczna", ale za to jaka! Są dowodem na to, że lepiej zagrać trzy dźwięki, ale dobrze, zamiast zawiłych solówek, których i tak nikt nie będzie pamiętał. Świetna, hipnotyzująca muza, rozbudowane utwory. Momentami przechodzi w noise, by później znowu się uspokoić, jakichś elementów jazzu też się można doszukać. Do tego brzmienie - płyta brzmi, jakby była nagrywana na żywca, w jakiejś hali. Polecam gorąco.

Offline papiesz

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 24, 2005, 09:46:11 pm »
Musley: jeśli podoba Ci się Blue Raincoat to polecam ich pierwszą kasetkę "Fast at the beginning and then real slow" (jak jeszcze nie słyszałeś). Bardzo sympatyczne  :) I na koncertach fajnie wypadają .
nothing positive only negative

Offline darksphere

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 25, 2005, 06:22:35 am »
Drexciya - Photek - Luomo (Chemical Brothers czy Prodigy przeważnie gdy gram w jakieś shooootery- nakręca  O_o)- zawsze gdzieś w tle muszą gościć dobre beaty i ciekawe aranżacje elektroniczne. Oczywiście w playlistach przewijają się i inne gatunki muzyczne (niestety bez heavy, tutaj tylko klasyki ewentualnie).
W chwilach frustracji Kazik, Republika, Brygada Kryzys (!!!) i Aptekowe cuda .... a po chwili Enya zaśpiewa kojąc do snu  8)

Jeśli ktoś pragnie kosmiczno - psychodelicznych dźwięków to poza Mouse on Mars polecam (oczywiście) OrbITaL, zwłaszcza nagrania koncertowe i radiowe sety / OOze z prześwietnym Restricted Flow / JAcek Sienkiewicz świetne minimale i d'n'bejsy  :roll:

Offline Julek_

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 25, 2005, 08:12:56 am »
w pracy z głosników wali najczesicej Izrael <biad, biada, biada> albo kompilacja Daaba.
w domu mieszam Calibana (ode mnie - sprawdzcie to, na dwa wokale, sam nie wiem co,m emohc? swietne na koncertach), Bridge to Solace, Nasum i ZAO.
Bleeding sprawdziłem,słodkie /

Offline zombie_dragon

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 25, 2005, 02:58:39 pm »
u mnie nowa płytka chemicalsów - miałeś rację śmigło, bardzo dobry album  :D  

bleeding through znam tylko ostatnią płytkę, i nie podchodzi mi zupełnie - coś tam musi być nie tak, bo ogólnie to klimaty emo metalcore bardzo lubię.

nie wiem czy caliban to emocore, no może ta ostatnia płyta tak, ale posłuchaj sobie poprzedniej, shadow hearts chyba się nazywa, to już trochę inny klimat


u mnie jeszcze ostatnio królują comeback kid i stretch armstrong - nie do końca wiem jak to określić, chyba oldskull hc, ale takie nietypowe, z dużą ilością punka zalatującego kalifornią. polecam płyty: comeback kid - 'turn it around', stretch armstrong - 'engage' , 'revolution transmition'
quote="śmigło"]no to bede emo-true-black-boy :D[/quote]

:D

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 25, 2005, 03:47:39 pm »
Papiesz: dzięki za radę, obadam, obadam  :D .
Hmm... takie spostrzeżenie... Hopesfall, "A Types", utwór "Per Sempre Marciamo" - zaczyna się... hmm... Coś jakby zrzyna z jednego utworu Bleeding Through z "Portrait..."  :D . Nawet wytwórnia ta sama... Będę musiał przesłuchać obie płyty coby się upewnić.
I dzisiaj dostałem płytę od koleżanki z Niemiec: "Still Going Strong" z wytwórni I Scream Records. Kompilacja kapel oldschool/newschool HC, punk itp. Całkiem miła odskocznia od tego, czego ostatnimi czasy słucham.