Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 335087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dark Chest Of Wonders

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 03, 2007, 08:58:42 pm »
Generalnie teraz w moim radyjku leci cóz dużo mówic ... Queen - Bohemian Rhapsody, utwor piekny i nic dodac nic ująć.
Tak ogólniej ujmując, ostatnio opanowała mnie Dolores O'Riordan ze swoim najnowszym solowym albumem "Are You Listening". Jeśli ktos nie zna to podpowiem może - The Cranberries. Ta kobitka naprawde potrafi opanowac umysł, zaczarowac, po prostu gdy słuchasz tego głosu, muzyki, tego co chce przekazać, czujesz że warto życ przynajmniej po to aby "delektować" sie tymi nutami. Cranberries to oczywiście dla wielu marka która nie przeminie nawet jesli juz ich nigdy nie usłyszymy, choć mam nadzieje ze do tego nie dojdzie.
Zinnei lekko beczułki w moich głośnikach slychac dośc często ostatnio Kaśkę... przdstawiać nie wypada, ale ... Katarzyna Nosowska ze swoim solowym projektem "Unisexblues". Bardzo dobry moim skromnym zdaniem album, któy naprawde warto kilka razy przesłuchac, tresci wywołujace wiele refleksji, do dzisiaj nie potrafie tego do końca zrozumiec, a mam nadzieje że kiedys mi się to uda.
b][size=9]Nasze życie jest tym, czym czynią je nasze myśli... dlatego może... Biegnę przez życie nieznaną mi drogą. Nie wiem gdzie, po co ani dla kogo.[/size][/b]

Offline Roody

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 04, 2007, 07:58:39 pm »
Ostatnio zwykle Judas Priest i Led Zeppelin, ale o nich nie ma sensu pisać, bo każdy zna.
Napiszę więc, o ty co znalazłem na myspace.com, bo wbrew temu co mówi większość poza tak zwanym syfem są tam dobre zespoły. Pierwszy to Mad Marge and the Stonecutters.
http://www.myspace.com/thestonecutters  Na takie rzeczy chyba się ładnie mówi psychobilly, prawda? Tak więc jest to psychobilly z damskim wokalem, naprawdę dobre i nawet Jimmy Jazz im płytę wydało w Polsce.
Drugi   http://www.myspace.com/unknownhinson tym razem facet śpiewa, co więcej mogę powiedzieć... rockabilly to chyba dobra nazwa, jak nie to nie bijcie...
Do tego jeszcze Frijid Pink i Pavulon Twist (dobre bo polskie :-))
Digart mój


www.pommesgabel.blox.pl <- wchodźcie ludzie, wchodźcie. Czytajcie najzacniejszy komiks świata...

Offline brzytki

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 26, 2007, 12:33:54 pm »
Necrophagist - Onset of Putrefaction (opcja z '04)

Najbardziej chyba niedoceniana przez mrosznych gimnazjalistow death metalowa kapela wszechswiata. Gitary trudne do podrobienia - muzyka przejmuje kontrolę nad głową od pierwszego przesłuchania. Solówki doskonałe i hipnotyzujące.

Zasadniczą wadą OoP jest perkusja - niestety mamy tutaj do czynienia z automatem, choć na re-issue z 2004 tak czy owak ich jakość jest o niebo lepsza niż w wydaniu oryginalnym.

Tak czy inaczej - dla mrosznych metalofcow pozycja obowiazkowa.

PS. Teksty są kretyńskie do bólu, ale co poradzic.. ;)

Offline xiters

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #393 dnia: Grudzień 08, 2007, 06:05:43 pm »
Bubba Sparxxx - Album "Deliverance"

Bubba to chyba jedyny przeze mnie znany raper ze stanów, poza Eminem oczywiście. Współpracował m.in. z Missy Elliot, Timbalandem, Ying Yang Twins. Prezentuje ciekawy flow. Ostatnio zarzynam dwie piosenki :) :

http://pl.youtube.com/watch?v=jW7akj4g2f0

http://pl.youtube.com/watch?v=SXp5zHyG_qQ

Offline Grodzio

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #394 dnia: Grudzień 08, 2007, 07:01:28 pm »
ja teraz i przez dośc dlugi czas słucham Jcka Kaczmarskeigo- polski bard, am naprawde znakomity repertuar piosenek, ballad niektóre maja smieszne teksty, ale wiekszośc daje do refleksji i porzypomina o cieżkich loska powojennej i PRL-owskiej Polski
othing else matters by Metallica

Offline absynt

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 02, 2008, 01:44:00 am »
Death - Symbolic & The Sounds Of Perseverance
Technicznie jest to mistrzostwo świata. Growl może niekiedy jest nieco zabawny, ale całość trzyma poziom. Najlepsze kompozycje to bez wątpienie 'Crystal Mountain', 'Painkiller', 'Story To Tell' i 'Spirit Crusher'.

Offline burberry

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #396 dnia: Luty 04, 2008, 09:58:54 pm »
ostatnio katuję kilka albumów

1125 - "Płonie mi serce".
W sumie nie słucham jakiejś zajebistej ilości HC, ale dla mnie to najlepsza polska plytka hardcoreowa, jaką w życiu słyszałem. Zajebiste kawałki, teksty dobre (nie wszystko, ale większość) - wokal, dla mnie Wróbel to najlepszy polski wokal hc. Płytkę polecam, nie znam innych albumów 1125, ale ten jest gites.


Agnostic Front - "Warriors"
Calkiem niezla plytka, chociaz bez jakichs rewelacji. Najlepszy kawalek to ten, ktory promowal plytke, "For my Family". Ale sporo dobrych momentow, nie zawiodlem sie na nowym AF.

COCK SPARRER - "Here we stand"
Dlugo oczekiwana plytka, po chyba ponad 10 latach weteranow streetpunka i uslyszalem jedna z lepszych plyt w zyciu. Zajebisty oi!, sam punk rock bez zbednego zwalniania. Najlepszy kawalek to "Suicide girls" z zenskim chorkiem, hehe, no miazga. 100% punk rock.

pozdro, pozniej cos wrzuce jeszcze, bo sporo ostatnio albumow katowalem :)
Bóg Cię kocha

Offline zyon

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #397 dnia: Luty 20, 2008, 09:19:24 pm »
Southern Isolation - małżeństwo Anselmów gra sobie spokojnego poludniowego bluesa; pięknie zawodzi nam Stephanie Opal a Filip żwawo przygrywa na gitarze, momentami trochę mruczy; taka southern
PJ Harvey trochę wyszła; totalny muzyczny regres, na tyle przyjemny że tłuke to od miesiąca i póki co nie znudziło mi się.

Waglewski Fisz Emade - Męska muzyka - kolejna wyluzowana płyta; raczej bliżej jej do VooVoo niż do Tworzywa Sztucznego; przez większość kawałków  mamy fajowy akustyczny czilaut(Dziob Pingwina, Niezmiennie); zdarzają się jednak żywsze momenty(Trafiony), regowy rytm(Dwa Po Dwa), a nawet trochę rock n rolla(Badminton); wokale raz starego raz młodego Wagla, eleganckie żywe brzmienie.

Rwake - Voices of Omens - płyta na prawdę wyjątkowa; brutalny doomowy walec, wokale wyryczane wycharczane wydobyte bóg wie skąd, a obok tego...piękne akustyczne momenty, które nie wiem jakim cudem genialnie komponują się z tymi pierwszymi. Czyni to Rwake dość interesującem tworem na scenie pochodnych Neurosis, z któym mimo wszystko Voices of Omens budzi wyrażne skojażenia.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Ahaya_666

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #398 dnia: Marzec 09, 2008, 12:40:33 pm »
Ostatnio słucham korna, z naciskiem na pierwsze płyty: Life is Peachy. Lubie piosenkę Twist. Lubie też płyty Follow the Leader,Issues i Untouchables. Czasami tez słucham creeda i nirvany. To mnie ostatnio inspiruje. Ale muszę z żalem powiedzieć że z powodu nawału innych obowiązków nie mam czasu na słuchanie muzyki.  :(
dy noc zapada.... wychodze...

Offline viatroof

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #399 dnia: Marzec 21, 2008, 12:12:39 pm »
Arbeit- "Zum einem neuen licht"
Słucham i nie mogę się nasłuchać. Klimatami najbliżej chyba do death in june i blood axis, choć nie twierdzę, że podobieństwo jest duże. Dużo orkiestry, trochę elektroniki, wszystko przemieszane z II WŚ. Naprawdę polecam

Offline zyon

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #400 dnia: Marzec 23, 2008, 04:57:16 pm »
Current 93 - Swastikas For Goddy - dość zróżnicowana płyta z Tibetem brzmiącym raczej zlowieszczo niż smętnie-sielankowo; początki neofolkowego current; cała masa gości z Boydem Ricem i Douglasem P. na czele.

Corrosion Of Conformity- In The Arms Of God - najlepsze coc jakie do tej pory syszalem; klasyczna płyta można powiedziec, duzo zajebistyuch melodii, genialne riffy i wszystko na swoim miejscu od początku do końca; chociaz Pepper'a jako wokaliste średnio trawie na tej płycie mogę go słuchac bez przerwy

Steve von Till - As The Crow Flies
- solowa plyta koleżki z Neurosis; maksymalna deprecha, monotonne akustyczne podkłady w tle zmęczonych zachrypniętych wokali raczej melorecytowanych niż śpiewanych; ciemno w biały dzień się robi; plyta klimatem dość zbliżona do Eye Of The Storm Neuroisis.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Semiazas

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #401 dnia: Marzec 30, 2008, 10:42:45 am »
teraz i od zawsze Rhapsody(teraz Rhapsody of Fire) Iced Earth i Hammerfall trzy jak dla mnie najlepsze zespoły przynajmnie najlepiej przy ich muzyce gra sie w L2 hihi

Offline vader777

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #402 dnia: Kwiecień 03, 2008, 11:04:30 am »
U mnie aktualnie leci Norther - No Way Back z płytki o tym samym tytule. Polecam fanom bardziej melodyjnych odmian death metalu. Chłopaki oczywiście ze skandynawii (Finlandia).
ww.mystic-stories.pl

Offline Hellspawn

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 669
  • Total likes: 0
  • Pijesz? Pije! Jaki znak Twój? Orzeł Biały!
Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #403 dnia: Sierpień 20, 2008, 11:57:17 pm »
death metalu dahahahahah dhahahahaahah lol lol
Love sucks....... true love swallows.

Musley... why have You forsaken me!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #404 dnia: Listopad 03, 2008, 01:15:00 am »
Ostatnio mam atak fascynacji tworczoscia Laibacha, zaczelo sie niewinnie od wycieczki do Slowenii i zakupu "Kunst der Fuge" w miescie Koper, potem juz z powrotem dokupilem "Volk" w Empiku, potem na allegro "Krst pod Triglavem" i teraz w kolko to u mnie leci, bo pare plytek mialem juz wczesniej (w tym Rekapitulacije, kupiona na koncercie we Wroclawiu).

Wszystkie te plyty sa swietne, ale "Volk" to juz po prostu poezja.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.