trawa

Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 329887 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dzwonsson

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #405 dnia: Listopad 08, 2008, 11:36:15 am »
Kraak & Smaak, "Plastic People": Trójka holenderskich DJ-ów z Lejdy, tworzących niepowtarzalne mikstury wielosmakowe. Album zawiera utwory o przeróżnej fali, uderzające w kilka odmiennych gatunków muzycznych. W mojej opinii produkcja naprawdę godna polecenia. Na zachętę mogę zaprezentować dwa, według mnie przynajmniej, wyjątkowo ciekawe numery, "Man of the Constant Sorrow" i "Squeeze Me".

In Extremo, "Sieben": Chyba najlepszy album tego niemieckiego folk-metalowego bandu. Świetne wykorzystanie muzyki przede wszystkim średniowiecznej w połączeniu z mocnym brzmieniem. Tematyka utworów często porusza kwestie historyczne, o czym można przekonać się między innymi słuchając utworu "Sefardim" (tutaj poleciłbym zajrzeć na www.dakrlyrics.com w celu odnalezienia tłumaczenia tekstu z hiszpańskiego, choćby na bliższy nam niemiecki). Płytka zawiera jeszcze masę innych mocnych kawałków, na przykład "Erdbeermund" (oglądając teledysk zwróćcie uwagę na miano kutra :P [0:27]).

Tinariwen, "Aman Iman": Nie mam właściwie żadnego pojęcia do jakiego gatunku muzycznego przyporządkować twórczość tego zespołu z Mali... Folk zawierający elementy blues'a? Zresztą, nie będę się może rozwodził, polecam przesłuchanie kawałka "Cler Achel", który winien wszystko wyjaśnić. ;)

Offline Heimnar

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Total likes: 0
  • Fire For The FORGE!!!
Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #406 dnia: Listopad 13, 2008, 08:18:20 am »
Z pewnością znany wielu osobom Arch Enemy. Prawdziwa perła wśród zespołów grających ciężki metal. Pomijam kwestię wokalistki, która - nie powiem jest niepowtarzalna i ciekawa, ale śpiewać to mogłaby ładniej. Natomiast dla miłośników gitar - prawdziwa uczta z naprawdę wykwintnymi daniami.
Ciężko nawet opisać co główny maestro kapeli - Michael Amott wyczynia z gitarą, w sumie nie są to jakieś ekwilibrystyczne sztuczki w stylu Yngwie Malmsteena, ale coś co naprawdę można nazwać sztuką wysokich lotów. Wspaniała treść i forma kompozycji, doskonała zdolność prowadzenia melodii, która naprawdę porywa, mistrzowska artykulacja. Można by się długo rozwodzić. Twórczość zespołu jest naprawdę bogata. Ja ze swojej strony polecam - "Fields of Desolation" i "Silverwing". Oczywiście ze szczególnym naciskiem (ucha) na partie gitary prowadzącej i solowej. Jakie to piękne dzieła można tworzyć korzystając z naprawdę nieskomplikowanych metod.
www.myspace.com/hellforgehammer <-Nasza muzyczna kuźnia
podpisano - Kot BEHEMOT

Offline Dzwonsson

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #407 dnia: Listopad 20, 2008, 02:09:59 pm »
Jamal, "Urban Discotheque": Osobiście nie miałem pojęcia dokładnego jaki rodzaj muzyki reprezentuje ten team... Powiem szczerze, że po przesłuchaniu albumu zostałem pozytywnie zaskoczony. Szczególnie przypadły mi do gustu wszelkie fragmenty w językiem francuskim, które stanowią około 50% liryki (jeden z członków zespołu, Nicolas Ribier pseudo Frenchman, jak wskazuje nick, jest z pochodzenia Francuzem od lat mieszkającym w Polsce)... Płyta jest pełna typowo hiphopowych brzmień, jednak można też odczuć inne rytmy, głównie reggae. Album zawiera kilka porządnych produkcji, mnie najbardziej do gustu przypadł track "Afro" z Grubsonem na featuringu oraz "Well Well". ;)

Offline Qraq

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #408 dnia: Listopad 20, 2008, 05:21:30 pm »
Electric Six - Flashy


...słabiutko coś idzie to granie na tej plytce. Ani teksty mnie nie porywają, ani brzmienie. Najlepsze dwa pierwsze kawałki, reszta jakoś nie zostaje w głowie.
Może muszę sie przekonać do tej płyty tak jak do poprzedniej. Zobaczymy

Offline Raf Fariszta

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #409 dnia: Listopad 25, 2008, 09:34:16 am »
Glasvegas-Glasvegas: póki co jakieś pienia, nie jest to klimat brit rocka jakiego się spodziewałem...nic to słucham dalej...
Ps. Facet ma włoski akcent czy mi się zdaje?
Nocy Matko Dnia

Offline Dereq

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #410 dnia: Listopad 29, 2008, 08:46:55 am »
Glasvegas-Glasvegas: póki co jakieś pienia, nie jest to klimat brit rocka jakiego się spodziewałem...nic to słucham dalej...
Ps. Facet ma włoski akcent czy mi się zdaje?

strasznie słabo - miałem okazję być na koncercie - występowali w charakterze supportu supportu. Wygląda to tak, że gitarzyści ciągle robią ścianę dzwięku, wokalista jęczy a perkusistka stoi przy bębnach waląc ciągle to samo - prawie że bez przejść. I tak przez pół godziny. Tylko jeden utwór się wyróżniał (Daddy-coś). Czymś.Nuda.


edit : ah no, by nie było OT - to słucham nowego GnR - ogólnie lolson lecz kawałek better - tego szukałem, hvala.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 09:33:57 am wysłana przez Dereq »
we are scientists,
we do genetics,
we leave religion
to the psychos and fanatics.
Go tell the women that we're leaving.

Offline Lu Tzy

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #411 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:55:12 pm »
Powrot do korzeni: Maanam. "O!" to dla mnie kandydat do dziesiatki wszechczasow. Znowu rozsmakowuje sie w ich nieokreslonej muzycznej tozsamosci. Nadal nie moge sie zmusic do sluchania niczego po "Rozy", jednak ;) .
While shepherds watched their flocks by night
    All seated on the ground,
A high-explosive shell came down
    And mutton rained around.

Offline steelie

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #412 dnia: Styczeń 13, 2009, 07:47:47 pm »
Boyd Rice & Frank Tovey - Easy Listening for the Hard of Hearing



Fad Gadgeta bardzo lubię, ale dopiero we współpracy z Ricem stworzył cudeńko. Świetny, hipnotyzujący noise. Słuchając go ma się wrażenie zupełnego odosobnienia i spokoju.

A poza tym Venetian Snares & Speedranch - Making Orange Things



Też noise, też srogi. Ale zupełnie inny. Surowy, brutalny. Ciężko nawet powiedzieć, że się tej płyty przyjemnie słucha. Ona bardziej fascynuje i nie pozwala się oderwać. O tej muzyce jako o jednej z niewielu mogę powiedzieć, że jest ZŁA \m/. Orze mózg całkowicie i wygrzebuje z niego obrazy masakrowanych niemowląt. Moc

Offline Dr.Agon

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #413 dnia: Luty 01, 2009, 03:27:15 pm »
Sum 41- Underclass Hero- Świetna rockowa płyta mojego ulubionego zespołu. Tak naprawdę to mam zapętlony trzy utwory “The Jester”, “With Me” oraz “So long goodbye”. Kwintesencja akademickiego rocka.

Maroon 5- If I Never See Your Face Again- To na rozluźnienie. Czasami jak nie ma nikogo w domu, to sobie podśpiewuję przy Goodnight, Goodnight. Polecam.

Offline Nehan

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #414 dnia: Luty 01, 2009, 03:34:09 pm »
Cytuj
Sum 41- Underclass Hero- Świetna rockowa płyta mojego ulubionego zespołu. Tak naprawdę to mam zapętlony trzy utwory “The Jester”, “With Me” oraz “So long goodbye”. Kwintesencja akademickiego rocka.
czyli coś w stylu HAPPYSADU?
mój boże :sad:.

Offline skil

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #415 dnia: Luty 01, 2009, 03:39:03 pm »
Kwintesencja akademickiego rocka.

co to jest akademicki rock? :shock:
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dr.Agon

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #416 dnia: Luty 01, 2009, 03:42:31 pm »
co to jest akademicki rock? :shock:

U nas czegoś takiego nie ma, gdyż w akademikach słychac jedynie brzdęki butelek i szczęki otwieranych puszek. Akademicki rock- Większość utworów z soundtracków filmów "American Pie"

Offline Nehan

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #417 dnia: Luty 01, 2009, 03:43:11 pm »
mój boże :sad:.

Offline Dr.Agon

Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #418 dnia: Luty 01, 2009, 03:45:12 pm »
Możesz nie lubić, masz prawo.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 09, 2009, 05:10:56 pm »
Kitaro.



Bardzo fajnie wydane DVD, wkladam do napedu i moge isc cos robic, zaczyna grac samo. Nie lubie, jak dvd wymusza siedzenie przy jakich durnych czolowkach i naciskania guziczkow. Te interaktywne bajery sa irytujace. :)

Ogolnie jest to muzyka new age, na ktora mam ostra alergie, ale Kitaro traktuje jako osobna kategroie, bo on wlasciwie ten gatunek stworzyl (a w kazdym razie przyblizyl masowemu sluchaczowi). Swietnie sie przy tym czyta - nie odwraca uwagi, nie oslabia koncentracji, muzykla tla, ale swietnie skomponowana. Na koncercie takze swietnie zagrana. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.