trawa

Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 329559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jimmy

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 19, 2005, 07:34:08 am »
Lady Pank - "Teraz"
Bardzo prosty "radiowo-koncertowy" rock, ale przy tym... bardzo przyjemny do słuchania ;) Trochę szybsze są "Bóg i boogie-woogie" i "Sexy-plexy", a pozostałe to coś trochę wolniejsze "softrockowe" pioseneczki. A na koniec typowa balladka "Ciepły śnieg". W warstwie muzycznej nie wybitne, ale poprawne, w warstwie tekstowej nie odkrywcze i standardowe, ale nie rażące i przyjemne do słuchania, dobrze komponują sięz muzyką. Jedyny zgrzyt to "Stacja Warszawa", która sam już nie wiem czy mi się po prostu nie podoba, czy zbyt często, do obrzydzenia puszczana w radio... I jeszcze "Krzycz mały krzycz", który zbyt przypomina... "Płacz maleńka płacz" (zaskoczenie!). Ogólnie płyta na pewno nie wybitna i może nie zapadająca w pamięć, ale ja lubię jej czasem posłuchać, poza tym jest na tyle "neutralna", że nadaje się do słuchania przez osoby o różnych gustach muzycznych i doskonale zastępuje w tle radio ;)

Offline papiesz

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 21, 2005, 10:43:28 pm »
Cytat: "Musley"
Papiesz: Dostałem kasetę Blue Raincoat - "Fast At The Beginning And Then Real Slow", zapakowałem w walkmana i słucham często mocno  :) . Porządny kawałek materiału. W zasadzie można powiedzieć, że to... grunge? Naprawdę rasowa muza, świetne brzmienie (tzn. adekwatne do muzyki), dobre patenty, riffy itd. Jednym słowem - zdrowe chłopaki :D.


Ja już boję się określać ich stylistykę, bo 2 lata temu to był "college rock z Wołowa", a teraz mam na ulotce zapowiadającej koncert napisane "brudny alternatywny indie-rock z Brzegu". Ale c**j, ważne że ładnie grają i mają dobre serca  :)

A ostatnio słucham Max Richter - The Blue Notebooks. Bardzo miła, relaksacyjna muzyka. Ponieważ nie chce mi się (jak zwykle) nic wymyślać, zacytuję opinię z nuta.pl, która jest całkiem trafna: Uderzająco piękna minimal music generowana ascetycznymi, swobodnie wybrzmiewającymi dźwiękami tria smyczkowego i fortepianu. Fundamentem jest tu instrumentarium tradycyjne, ale pojawiające się tu i ówdzie przytłaczająco zbasowane uderzenia kotłów czy rzadkie elektroniczne kliknięcia wskazują, że mamy tu do czynienia z artystą świadomym współczesności.
Jak ktoś ma Antenę Krzyku 2/2004 to tam jest na płycie utwór Richtera z The Blue Notebooks i jest bardzo ładny, nie to co jakiś brutalny metal czy hc. Albowiem brzydzę się brutalnością.
nothing positive only negative

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 22, 2005, 01:16:48 pm »
Allegro rulez! Niedawno wylowilem tam plytke "Ghost Riders" Suicide. No i teraz katuje ja bez ustanku. Swietny koncert! Klaustrofobiczny klimat, jak na studyjnych plytach duetu. Raptem 7 kawalkow, ale nadluzsze maja po 9-10 minut. Wokal Vegi straszy, klawisze Reva robia piekne tlo - slowem Suicide w pelnej krasie.

Offline Josef Knecht

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 22, 2005, 10:04:36 pm »
Grammatik - Światła Miasta. Hejże, hejże hej. Ta płyta jest nie do pobicia.

Forseti - Erde. Mój Boże, a ja głupi myślał że gatunek neofolku kończy sie na DIJ i C 93.

oraz

Pearl Jam - Live at two legs. Koncertówka pełną gębą i co tu dużo mówic, bardzo czadowa, bardzo sympatyczna, dobór może się z moimi faworytami nie pokrywa, ale i tak mamy wielkie utwory PJ, Eddiego w formie (choć pierwszy utwór na wejście to mu delikatnie mowiac nie wyszedł), i dobre brzmienie.

A i jeszcze BB King - the best of.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Kormak

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 22, 2005, 10:08:02 pm »
Znowu zaczynacie z jednozdaniowcami?

Offline Josef Knecht

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 22, 2005, 10:20:46 pm »
Jesteś niesprawiedliwy.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Jimmy

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 23, 2005, 07:30:57 am »
Dlaczego? Kormak ma rację, wyraźnie było napisane na początku żeby wykazywać się jakąś inwencją a nie tylko wymieniać nazwy i tytuły...

Offline Josef Knecht

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 23, 2005, 01:05:05 pm »
Alez ja sie produkuje, tam gdzie potrafie opisuje swoje wrazenia. Ale czasem to po prostu brak słów wystepuje. Siedze tępo patrzac w monitor  zamieniajac sie w uszy. Nie napisalem nic wiecej nie z lenistwa, lecz z zachwytu. Prosze wiec mnie tutaj nie oczerniac.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Piter

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 24, 2005, 10:32:17 am »
Andromeda - Extension of the Wish
Swietny, szybki, techniczno-popisowy prog metal prosto ze Szwecji. Riff goni riff, perkusista trzaska jak szalony a wokalista...hmm no wokalista spiewa i to nawet niezle mu wychodzi. Bardzo fajna, energiczna plyta z rewelacyjnym, superszybkim i hiperzabawowym Star Shooter Supreme na czele ! Zycie jest piekne !
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Last Viking

  • Gość
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 24, 2005, 11:26:16 am »
Po okresie fascynacji heroic metalem wracam do korzeni... mojego ukochanego rocka progresywnego.

Wczoraj zakupiłem na DVD koncert Marillion "Recital of the Script" z roku 1983. Nie widziałem tego koncertu od 13 lat! Włączyłem... i ponownie mnie urzekł.
 :p
Już pierwsze takty "Script for A Jester's Tear" wywołują dreszcz emocji i na scenę wychodzi Fish w przebraniu błazna a za nim tak dobrze znane słowa: "So here I'm once more..." Mimika, gestykulacja, olbrzymia ekspresja to ten Marillion który lubię. Następny utwór Garden Party później psychodeliczny "The Web" i subtelny "Chelsea Monday".
W utworze "Forgotten Son" swoistym manifeście przeciwko wojnie na Falklandach, Fish zakłada hełm i panterkę żołnierską, jest agresywny strzela z mikrofonu symulując karabin. Cudowny rock progresywny.
O "Grendelu" nie będę wspominał bo to już była NIRWANA :D

Materiału bonusowego i wywiadu z Fishem nie obejrzałem, gdyż moja "numero uno" zabrała mi pilota :cry:

Chyba zminię avatarka ;)

Offline Ymir

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 27, 2005, 11:02:12 pm »
A ja ostatnio zasłuc**ję się debiutem LEAVES` EYES - "Lovelorn". Zespół nowy, ale muzycy są dobrze znani. Na instrumentach grają panowie z ATROCITY, a wokalistką jest eksliderka THEATRE OF TRAGEDY - Liv Kristine Espenaes, postać dla mnie kultowa.
Fajne jest również najnowsze wydawnictwo zespołu TRISTANIA - "Ashes". Płytka trafiła do sprzedaży na początku tego roku i jest, mam nadzieję, zwiastunem ożywienia na scenie doom/gothic metalowej.
Ostatnio dostałem płytę KATATONI - "Last Fair Deal Go Down", którą nie wiem jakim cudem przegapiłem (jest z 2001 roku). No i miła niespodzianka, bo nigdy nie sądziłem, że tak prosto zrobiona płyta, aż tak mnie wciągnie. Szwedzi postawili na sprawdzone, wręcz banalne rozwiązania, ale wszystko maksymalnie dopracowali i to mi się bardzo podoba.
No i ELIS - "God`s Silence, Devil`s Temptation". Sam nie wiem czemu. Poprostu wpadła mi w ucho, trochę przypomina mi TRAIL OF TEARS.
ou are playing for forgiveness
You cry for help
When your life is over who can tell
You can't change anything
Your life is just a dream
Nothing real nothing more
Nothing left cause

Offline burberry

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 28, 2005, 11:49:47 am »
Słucham właśnie nowego Hopesfall: płyty A - Types. Cóż mogę powiedzieć... ten album definitywnie różni się od wszystkich poprzednich. Jest łagodniejszy, wokalista, oprócz wrzeszczenia (co mu, nota bene, świetnie wychodzi) śpiewa dość często (wcześniej rzadzko). Właściwie to spiew prawie całkowicie wyparł wrzaski, niestety. Cały album jest o niebo łagodniejszy od poprzednich dokonań, przez co imo Hopesfall wiele traci. Do nowego dzieła będę musiał się przyzwyczaić. Póki co, utwory, które przesłuchałem ponownie to "Icarus" (singiel promujący album) i "The Ones". Zobaczymy, jak pójdzie dalej.
Bóg Cię kocha

Offline Solitaire

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 30, 2005, 11:42:32 am »
Skoro już słuchasz moich dwóch ukochanych pań, to skomentuję...
Cytat: "Josef Knecht"

Loreena McKennitt - 'The book of secrets'. Przepiękna folkowa płyta w klimatach irlandzkich. Głos wokalistki kojarzy mi się z barwą głosu pani Amos co wychodzi oczywiście jej na ogromny plus. A muzyka nie przypomina nam tak wiele razy slyszanych tych samych irlandzkich patentow. To coś bogatego, rożnorodnego, przestrzennego, pięknego. Cudo !

"The Visit" Loreeny polecam więc gorąco. Słucham nieustająco od jakiegoś czasu.
O ile "Book of Secrets" ucieka już troszkę za bardzo w klimaty baśniowe i fantasy - pokrewne, to na "The Visit" ciągle widać inspiracje historią i muzyką etniczną okolic Wysp Brytyjskich. Takie cuda jak "The Lady of Shallot" rzadko się zdarzają w muzyce. Poemat Lorda Tennyson z pierwszej poł. 19 w. z harfą w tle. Głos ma Loreena doskonały i czysty. O ile jeszcze na pierwszej płycie "Elemental" słychać wyraźnie zbytnie ciągnięcie w górę, to na kolejnych zostaje sam miód.
To jest fenomenalna artystka.
Cytuj
Tori Amos - The beekeper - na razie sie nie wypowiadam. Przesluchalem jedynie raz.

Jest naprawdę niezła. Teraz tonę w wersjach koncertowych z 3 programu PR. W niedzielę nadawali. :)
Nie uświadczysz ostrzejszych kawałków w stylu "Crucify" czy "Precious Things", ale płyta jest... nastrojowa. I momentami, zamiast rozbuchanych emocji masz specyficzną zaczepność. Wszystko to spokojniejsze niż kiedyś i nadal fascynujące. No i wokal Tori. Ta kobieta mogłaby nawet bełkotać do muzyki. Głos Bogów. Przesłuc**j dale.j  :)
Już się gwiezdne poniszczyły zamiecie,
Cień się chwieje poróżniony z mogiłą,
Coś innego stać się pragnie na świecie,
Coś innego, niż to wszystko, co było.

Offline Bajarka

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 04, 2005, 04:40:56 pm »
Widze,ze tu wszyscy ...słuchaja dobrej muzy... nie komecyjnej :] Coż ja jestem mało oryginalna. Nie słucham psyhodelicznych na mase brzmien itd. Moze dlatego ze jeszcze nie trafiłam na dobra naprawde kapele. hmm Nutka System'u of a down... :] Moze nie całosc jest dobra ale kawałek Aerials podlatuje Black Sabbath'em:]...
..alfą i omegą zapatrzoną w swoje  ego...
posłuchaj tego bo to z życia codziennego...
:evil:

Offline Clayman_

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 04, 2005, 05:00:46 pm »
Cytuj
Widze,ze tu wszyscy ...słuchaja dobrej muzy... nie komecyjnej

wszyscy?...nie wiem... ale...chyba nie...
:<Życie bez rzadów Tuska jest dla mnie niczym...>:.

 

anything