trawa

Autor Wątek: Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)  (Przeczytany 334846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ManiaC

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #375 dnia: Lipiec 30, 2007, 04:30:07 pm »
Front Line Assembly

Wczoraj przeżyłem nawrócenie na ten zespół. Co prawda nadal nie jest to moja ulubiona kapela ale  muszę przyznać, że wczoraj na Castle Party zrobili świetne show. Zagrali naprawdę żwawo i ciekawie, kontakt z publicznością wspaniały. Oczywiście nie zabrakło szlagierów np. Mindphaser na bisie. Zdecydowanie świetny koncert.
Nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko stanie się niezrozumiałe"

Demokryt

Offline kort

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #376 dnia: Sierpień 01, 2007, 05:21:37 pm »
A dzisiaj wielki powrót do Fear Factory. Dla mnie muzyka zjawisko. Rewelacyjne połączenie metalu z syntetyką... Cała dyskografia kojarzy mi się z serią filmową "Alien". No po prostu trzeba posłuchać, bo opisać się nie da. Do tego niesamowity perkusista Raymond Herrera, dla którego sekstiole szesnastkowe nie są żadną trudnością nawet na dużych prędkościach. Odkrywcze.

Offline zyon

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpień 01, 2007, 05:29:11 pm »
Ano Fear Factory kiedyś wymiatało. Demanufacture to chyba jedna z najlepszych płyt jeżeli chodzi o nowatorskie podejście do tematu a ich wersja Your Mistake Agnostic Front powala za kazdym przesłuchaniem.


You can’t snort a line of coke off a woman’s ass and not wonder about her hopes and dreams, it’s not gentlemanly.

Offline Kormak

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpień 23, 2007, 01:22:12 pm »
The Duke Spirit "Cuts Across The Land" - bardzo fajny angielski zespół rockowy. Nie indie-rockowy, nie nurockrevivalowy, ale rockowy. Solidne, garażowe, gitarowe mięcho w stylu Pixies, My Bloody Valentine, The Jesus & Mary Chain czy Black Rebel Motorcycle Club plus charyzmatyczna (i ładna!) wokalistka z lekką chrypą i bluesowym zacięciem - można jej posłuchać na najnowszej płycie UNKLE.
--

Kinski "Down Below It's Chaos" - wymiatacze z Seattle, nagrywający dla Sub Popu, co już powinno wystarczyć za rekomendację. Nowy album wyprodukował im Randall Dunn (znany ze współpracy z Earth, Sunn O))) czy Boris) i te kapele słychać na tej płycie. Wyśmienite połączenie stonerowego grzania z postrockowymi pejzażami, czasem przerywane szczyptą Sonic Youth.
--
65daysofstatic "The Fall Of Math" - piekielnie precyzyjne granie, perfekcyjnie łączące eletronikę z postrockiem. Ten zespół nie zawsze brzmiał ciekawie czy oryginalnie, ale ten album to strzał w dziesiątkę. Dla fanów GY!BE, EITS itd., ale i hardcore'a w stylu Ewy Braun.

--
Anoushka Shankar "Live at Carnegie Hall" - taki już jestem głupi, że cały dzień mogę słuchać jak dziewczyna siedzi sobie i gra na sitarze klasyczne indyjskie ragi swojego tatusia. Czasem jakiś mistrz tabli się przysiądzie. I niczego innego mi do szczęścia nie potrzeba.

Offline Spajder

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpień 27, 2007, 11:02:51 pm »
Dwa lata temu przeprowadziłem się do Włoch i, zostałem postawiony przed trudnym wyborem: mogłem zatkać uszy lub spróbować zrozumieć tę muzykę.
Dwa lata wystarczyły, polubiłem jednych, znielubiłem innych.
Teraz lubię artystę pop, nazywającego się Biagio Antonaci. Na składance Il meglio znajdują się jego w sumie najlepsze kawałki, niestety rodzaj muzyki nie jest przetłumaczalny na język polski. Moje ulubione, to: Sappi amore mio, Patso di lei i Convivendo.
Teraz można mnie zbesztać  :evil:
ruga Mutująca Teczka ruszyła - www.nstm.w8w.pl

http://www.nowaps.za.pl

Offline Kormak

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 04, 2007, 02:54:13 pm »
Ludzie czytajcie 1 wpis w tym temacie, bo już naprawdę męczy mnie kasowanie waszych jednozdaniowców.

Offline Twoja Trzustka

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 04, 2007, 03:11:18 pm »
Hm... uzasadniłam dlaczego kawałek mi się podoba i dlaczego go teraz słucham. Wyjaśniłam też jaki to rzekomo gatunek. Czy to naprawdę za mało?:


"Sonic Youth - Drunken Butterfly - lata 80.(w sensie zespół, nie piosenka, gwoli ścisłości ;>) podobno "noise rock", ale cholera ich wie, mnie wszystko jedno jakim mianem się co określa, byle sie słuchac dało.

Poluję jeszcze na "Attraction" w wykonaniu Sweet.
Ogólnie teraz słucham takich rytmicznych kawałków, które mogą lecieć na non stopie, ze względu na rysowanie w trakcie słuchania."



Ale skoro za mało, dobrze:
kawałek ów niezmiernie podoba mi się przez wzgląd na genialne połączenie gitarowych eksperymentów z dwoma skrzekliwymi wokalami - męskim i żeńskim (notabene małżeństwo!). Sonic Youth to zespół, który często można usłyszeć w radiowej trójce, a w Posce pierwszy raz zagrali dopiero w 2007.

Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że te wywody nie są konieczne...
Widzę w tym temacie wiele jedno-dwuzdaniowych wpisów, które nie są kasowane. Może dlatego, że są konkretne.
Podpisy są wyświetlane na dole każdej normalnej i prywatnej wiadomości. W podpisie może być użyty kod BBC, jak i uśmieszki.

Offline Kud7aty

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 04, 2007, 06:39:17 pm »
Arch Enemy - Doomsday Machine

Do płyty podchodziłem z pewną dozą nieufności, ponieważ jakby na to nie spojrzeć, damski growl jest tworem dość egzotycznym . Jednak po "Nemezis" czy "My Apocalipse" moje wątpliwości zostały rozwiane - dostałem dawkę solidnego, szwedzkiego death metalu. Polecam.

PS Zobaczyć Angele miotającą się po scenie - bezcenne  :D
img]http://img220.imageshack.us/img220/622/sygnakudlatybv5.png[/img]

Offline burberry

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 08, 2007, 01:00:10 pm »
Oidoxie - 10 Jahre Terrormachine

Konkretna plytka znanego, niemieckiego bandu RAC. Nawet nie przeszkadza mi, ze polowa kawalkow jest po niemiecku, slucha sie tego zajebiscie. Dobra plytka RAC, ostra w brzmieniu, mocne gitary i schrypialy, dobry wokal. Jedna z lepszych plytek RAC jakie znam.
pozdro
Bóg Cię kocha

Demolka

  • Gość
Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 22, 2007, 09:46:41 pm »
Ostanio słuchałem "Mind Explorer" tą piosenkę wykonuje Paprika Korps. Jest to moim zdaniem najlepsza piosenka albumu "Przede wszystkim Muzyki". Tekst piosenki jest świetny. Sekcja rymiczna piosenki doskonale komponuje się z gitarami.  Piosenka jest bardzo szybka jak na Reggae. Naprawdę polecam posłuchać. Warto.

Offline Qraq

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 23, 2007, 09:04:03 pm »
God Is An Astronaut - All is Violent, All is Bright
płyta miażdży. Na dziś wieczór mną zawładnęła. Niesamowite bogactwo dzwięków. Do tego kompletny brak wokali. To co lubię: świetne gitary i delikatnie wkomponowana elektronika. Dodatkowo owiane szczyptą geniuszu.
biore sie za ich pierwszą płytę :)

edit: to muzyka, która sprawia, że czasami tętno mi skacze. yeah

Cytuj
Sonic Youth to zespół, który często można usłyszeć w radiowej trójce, a w Posce pierwszy raz zagrali dopiero w 2007.

byłem, widziałem! <unosi się dumą -  lanserka pełną gębą>

Offline Dzwonsson

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #386 dnia: Październik 12, 2007, 03:37:49 pm »
Metallica ''S&M'', slucham dosyc czesto. Wedlug mnie to jeden z najlepszych koncertow z gatunku. Szczegolnie ostatni track zapada mi w pamiec, ''Battery'' w tym wykonaniu po prostu nie ma sobie rownych.

A teraz z zupelnie innej beczki. Poza ww albumem dosyc czesto slucham czarnego rapu, ostatnio wpadlo mi w ucho kilka trackow the Game'a, w szczegolnosci ''Put You On Game'', swietny bit w wykoaniu Timbaland'a, dobry txt, ogolnie dobrze zmatowany kawalek.

Offline Szwejermann

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #387 dnia: Październik 12, 2007, 08:36:51 pm »
Tragedy - Nerve Damage

przegelnialna plyta, jedna z tych rzadko trafiajacych sie rzezni ktorych mozna sluchac na okraglo bez zenady przed znajomymi czy mama i tata, zaraz po ostatnim dissection najlepszy wybor przy zgrywaniu muzyki na mp3 playera na wyjscia na miasto, az daloby sie komus w morde gdyby nie niedowaga i okulary na nosie

Offline ka-gi

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #388 dnia: Październik 25, 2007, 08:21:28 pm »


Elect the Dead - Serj Tankian.

byłam nastawiona dość sceptycznie, ale płyta pozytywnie mnie zdziwiła...
idealne połącznie plumkania z mocniejszym graniem... :) polecam
szczególnie utwory: Money, Lie lie lie, Praise the Lord and Pass the Ammunition :D:D:D
ie ma prawa zabierać głosu jako prorok ten, który nie widzi jasno drogi przed sobą. Inaczej mąci tylko zamiast tworzyć siły, po tej czy tamtej stronie.

Offline burberry

Czego teraz słucham (Przeczytaj pierwszego posta!)
« Odpowiedź #389 dnia: Październik 29, 2007, 01:28:33 pm »
Isis - In The Absence of Trurth

Album z 2006 mnie nie zawiodl, hehe. Mozna powiedziec, ze to kontynuacja grania z Panopticon, co zreszta bardzo mnie cieszy. Muzyka jak zawsze przy Isis klimatyczna i doskonale zagrana, oszczedne wokale, ale jak juz sa, to miazdza. Swietna gra instrumentow, ciezkie, brudne brzmienie... zajebisty album i tyle.
Bóg Cię kocha

 

anything