Autor Wątek: Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?  (Przeczytany 48581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lady Novir

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« dnia: Luty 03, 2005, 10:43:02 pm »
:doubt: Co wy o tym myślicie? Moim zdaniem ludzie w dzisiejszych czasach tracą poczucie dobrego brzmienia i samej jakości muzyki. O.K. Hip-hop nie jest najgorszy, ale nie moge już czasem słuchać jak oni ciągle rapuują tylko o tym jak im źle, że wychowali się na ulicy, że żyjemy w takim biednym kraju, że w swoim życiu nie poznali żadnych fajnych ludzi, ciągle doznawali bólu i rozczarowania. Ludzie ile można śpiewać o tym jak mi źle???? Dlatego zaczynam przechodzić już na hip-hop zagraniczny. Oni przynajmniej mają fajną muzyczke "pod spodem". I są tacy na luzie, a nasi? Ciągle spięci i ciągle te same przekleństwa. Mnie przeklinanie aż tak nie razi, mi to wisi, ale ludzie polski hip-hop już mnie trochce nudzi. Ale nie mówie, czasem zdarzy sie coś takiego naprawde cool. Piszcie swoje opinie i protestujcie jeśli checie ;) . Jestem ciekawa waszych zdań.
 just wanna live- ....::::Lady Novir::::....

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2005, 10:59:59 pm »
No wiesz, w polskim hip-hopie mamy chlubne wyjątki, ale da się je policzyć na palcach... no dobra, dwóch rak. Ale o tym pisałem chyba pincet razy w innych topicach.
A hh zagraniczny? Na pewno jest bardziej otwarty (te "parę" lat istnienia dłużej robi swoje). Bardzo podoba mi się A Tribe Called Quest, projekty Dj Shadow'a i The Roots. Czekam też z niecierpiwością na album Zacka de la Rochy...

Offline Zibi

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2005, 12:24:24 am »
Cytat: "Musley"
[...]Czekam też z niecierpiwością na album Zacka de la Rochy...

Nie Ty jeden ;) Ciekawe co tam chlopaki wymacili. Slyszalem tylko March of Death i w sumie jestem ciekawy reszty (choc to nie moje klimaty). Wiem jedno - plytke chyba kupie.

Offline STAŚ

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2005, 07:28:56 am »
Niestety w polskim hip-hopie źle się dzieje. Prócz Killaz Group i Slums Attack, naprawde ciężko znaleźć coś w miare trzymającego wysoki chociaż by europejski....  :( No cóż ale taki kraj .... Dlatego właśnie ja głównie słucham rapu ze stanów ... W szczególności polecam Capone n Noreaga, 2 paca, Snoop Doga, Outlawaz, Mobb Deep, Big L . Są to naprawde światowej klasy artyści i nie wiem dlaczego polscy " hip-hopowcy" nie biorą z nich przykładu. Pozdrawiam
The Hate U Gave Little Infants f**ks Everyone" Tupac Amar Shakur 1971-1996


                    MAKAVELI REST IN PEACE

Offline Lady Novir

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2005, 07:32:47 am »
Bosko, o to mi  właśnie chodziło!  :D
 just wanna live- ....::::Lady Novir::::....

Offline Dretwiak

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 568
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2005, 07:52:46 am »
Wolę polski rap, bo nie znam za dobrze angielskiego i nie obczajam tekstów. Ale w polskim nie podobaja mnie się teksty, więc go nie słucham.
Komiksy komiksy
Magiczne obrazki
Pogonie i wrzaski
Pułapki zasadzki

Offline Adagio004

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2005, 08:25:10 am »
Kiedyś, dawno dawno temu... :) słuchałem polskiego, ale się przerzuciłem na amerykański, bo już mnie w polskim znudziło to, że chłopaki ciągle śpiewają o tym jak siedzą pod blokami i palą blanty (mam nadzieję że nie podpisałem właśnie na siebie wyroku na warszawskiej pradze  :) ) albo takie bezsensowne teksty jak np. Rapteatr, a już najbardziej to mi obrzydła piosenka Doniu - Przestrzeń, ale być może nie byłem za bardzo zagłębiony w taki undergraundowy hip-hop. W każdym bądź razie wolę amełykanski  ;)

Offline Kormak

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2005, 08:30:51 am »
O tak, amerykański jest o wiele lepszy. 50 Cent rapujący o tym ile razy został postrzelony, Ludacris o tym, ile zwierzątek trzeba było zamordować, żeby zrobić tapicerkę w jego samochodzie, Lil'Jon o tym, żeby "zejść w dół" i "poczuć, jak kropla potu ścieka po jajach". Ekstra!

Co za głupi temat. Każdy usłyszy co chce, w zależności czy dokona wysiłku większego niż słuchanie radia.

Offline Musley

  • Steward
  • ******
  • Wiadomości: 6 346
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • (づ。◕‿‿◕。)づ
    • Soundcloud
Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2005, 12:36:28 pm »
Cytuj
Co za głupi temat. Każdy usłyszy co chce, w zależności czy dokona wysiłku większego niż słuchanie radia.

Racja. Mnie też trochę... "zdziwił" poziom dyskusji  :roll:
Cytuj
Slyszalem tylko March of Death i w sumie jestem ciekawy reszty (choc to nie moje klimaty).

Ja słyszałem jeszcze "Burned Hollywood Burned". Ojjj będzie się działo...  :D

Offline burberry

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2005, 01:14:39 pm »
"W zalezności od zespołu można usłyszeć teksty o następującej tematyce:

1. Przesrane życie ("z chłopakami paliliśmy jointy za blokiem, mama mnie biła, nie było na chleb", etc.)
2. Co trzeba zrobić, żeby nagrać płytę ("udało mi się wyjść na prostą, wybiłem się, jestem kozakiem, mam platynę, a ty jesteś ścierwem, wiesz jak ciężko nagrać płytę?", etc.)
3. Imprezy: jesli chodzi o imprezy wyróżniamy dwa typy tekstów:
a) ale się zbakaliśmy i zchlaliśmy na imprezie
b) ale szmat przeleciałem na imprezie
4. Bakanie i ru***nie - nie imprezowe. ("hej suczki, spłuczki", "jedziemy po zioło", etc.).
5. Nabijanie się z hhowych tekstów ("sami wiecie co").
6. Wyzywanie innych raperów ("Liroy ty kur**")
7. Teksty o seksualności raperów ("wtedy wziąłem ją, puknąłem, stęka, klęka, później nic nie pamięta", etc.)
8. Teksty INTELIGENTNE  - tak tak, zdarzają się! (wszystkie teksty, które nie poruszają powyższych tematów i w których nie chodzi o to, by znaleźć rym)."

Znacie to? :)
Bóg Cię kocha

Anonymous

  • Gość
Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2005, 01:24:04 pm »
Cytat: "Filarecki"

Znacie to? :)


Nie. Jestem ignorantem i słucham hiphopu tylko z tej ostatniej kategorii :P :P :P

Offline STAŚ

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2005, 03:17:21 pm »
Cytat: "Kormak"
O tak, amerykański jest o wiele lepszy. 50 Cent rapujący o tym ile razy został postrzelony, Ludacris o tym, ile zwierzątek trzeba było zamordować, żeby zrobić tapicerkę w jego samochodzie, Lil'Jon o tym, żeby "zejść w dół" i "poczuć, jak kropla potu ścieka po jajach". Ekstra!


Ty pokazałeś słabych raperów, nie zaliczjących się do czołówki i pokzales swoją przeogromną nie wiedze na temat tej muzyki. ;)
The Hate U Gave Little Infants f**ks Everyone" Tupac Amar Shakur 1971-1996


                    MAKAVELI REST IN PEACE

Offline Kormak

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2005, 03:26:24 pm »
Wiesz, jak ktoś narzeka, że przestał słuchać polskiego hiphopu dlatego, że usłyszał Donia, i woli amerykański, bo jest lepszy - to musiałem podać mu przykłady największych wieśniaków zza oceanu, nie? Buraków znajdziesz wszędzie, a szczególnie w muzycznych stacjach i w radiu.

Offline Lady Novir

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2005, 08:13:09 pm »
Może i kiczowy , ale zależy dla kogo. Niektórzy komentują, chcoiaż mało osob ....  :?
 just wanna live- ....::::Lady Novir::::....

Offline Piter

Hip-hop polski a zagraniczny. Co wolicie? Dlaczego?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 04, 2005, 08:40:17 pm »
A co tu do komentowania ? Naprawde taki punkt widzenia przedstawilas, taki odchyl od normy ze nic tylko sie klocic i zapelnic w tym temacie 20 stron.
Poza tym trzeba wziac poprawke, ze 3/4 tzw milosnikow fantastyki (a zarazem ogromna wiekszosc uzytkownikow tego zacnego forum) to mroczna mlodziez przedkladajaca nad hiphopy metalowe zwyciestwa nad trollami, tak wiec owocnej rozmowy na temat rapu sie nie spodziewaj z ich strony.
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

 

anything